Podaljšanje vozniškega zaradi kratkovidnosti

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

14. sep 2009 8:59

draga ksenjako, kolikor vem, vozniška dovoljenja izdajajo le na upravnih enotah. In na osnovi zdravniškega potrdila nato na zadnjo stran napišejo opombe, kot npr., da voziš z očali oz. imaš kontrolo vida čez 5 let. Ognjič

MEG80  

član od: 19.1.2009

sporočila: 12

14. sep 2009 9:52

če vam v vozniški ne piše vozi z očali poglejte, če je slučajno kje napisano 01.01 al pa 01.06 to so namreč kode, ki označujejo očala ali leče. Če je ta koda v programu se je ne da kar tako spregledat in jo biste imeli tudi na novi vozniški. Pa po tanovem zdaj ni več papirnatih dovoljenj ampak samo plastična kartica tam pa so itak samo kode brez besedila. Če hočete imet vozniško za daljše obdobje, se morate pač lepo pogovorit z zdranikom na medicini dela, ker njegovo mnenje upoštevamo na UE. MEG80

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

14. sep 2009 10:17

Saj to vem. Ampak me zanima če kdo pozna zdravnika na medicini dela, ki bi dal vozniško za več kot 5 let. Ksenija http://picasaweb.google.com/xency.k

MEG80  

član od: 19.1.2009

sporočila: 12

14. sep 2009 10:20

Sem imela ravnokar enega gospoda za vozniško, ki je pred dvema letoma enega zdravnika politično prepričal, da mu da neomejeno vozniško, ker mu je prinesel papirje, da hodi vsako leto na kontrolo k svojemu okulistu. Pa za daljše obdobje tudi dobiš, če se ti dioptrija ne spreminja. Samo na medicini moraš predložit izvide od okulista za nekaj let nazaj. MEG80

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

14. sep 2009 10:39

Izvid moraš imeti od okulista, ne pa od optika. Saj najbrž ti pri optiku oči pregleda okulist oz. oftalmolog, pa če ima koncesijo, ali pa ne. Razlika je le v tem, da k tistemu s koncesijo lahko pridemo z napotnico osebnega zdravnika. Ognjič

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

14. sep 2009 12:48

Pred kratkim sem zamenjala poteklo vozniško dovoljenje. Nosim očala in leče in postopek je tak, da moraš najprej h okulistu po izvid - opozoriti sem ga morala, da mora navesti, da uporabljam tako očala kot leče (plačala sem ga 30€), s tem greš na medicino dela, da ti spet izdajo potrdilo (plačala okoli 28€) in s tem potrdilom greš nazadnje na občino, da ti izdajo vozniško dovoljenje (plačala okoli 12€), pri tem moraš priložiti tudi fotografijo. Precej draga zadeva, sploh če ga moraš ponoviti vsakih 5 let, ampak izbire pač nimam, če hočem voziti avto. Pri okulistu sem se pozanimala, če je možno izdati izvid za daljše obdobje, ampak je zadeva taka, da se bodo razmere na tem področju spremenile, tako bomo morali tisti, ki smo slabovidni, opravljati pregled vsakih 5 let ostali pa vsakih 10 let. Ne bo več tako, da bi nam dovoljenje avtomatično veljalo do 80 leta, če ne bi nosili očal oz. bi bili tudi sicer zdravi. katjushka

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

14. sep 2009 13:01

novo vd stane 17,37 € upošteva se pa le izvid ambulante medicine dela, prometa in športa, razen za mopediste, ki lahko prinesejo izvid osebnega zdravnika koliko vem bi samo tam opravila pregled ni ti potrebno še prej k okulistu (razen če meniš da se ti je spremenila dioptrija in hočeš nova očala oz. leče) pravzaprav bi naj bil v takem primeru tudi pregled v optiki zastonj (če kupiš očala/leče), sicer pa tam opraviš pregled in ga plačaš, ne vidim razloga da bi jim moral nesti neke izvide okulista Začetnica

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

14. sep 2009 13:04

Ne, ni res. Pregled za leče/očala se plača posebej, potrdilo pa posebej. Izvide okulista pa nujno potrebuješ, če hočeš, da ti zdravnik izda potrdilo. Razen morda, če imaš kakšne veze. Ampak to je že druga zgodba... RadaJem

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

14. sep 2009 13:05

tjas je napisal/a:
Za vse, ki se zaj... s temi zadevami, imam dva možna nasveta 1. "Izgubite" vozniško, kar sem naredila jaz. Ko sem prišla na UE (z lečami), sem preprosto rekla, da sem dokument izgubila in mi je izdala novega. Malo je sicer bila suminčava, ker je imela v računalniku napisano, da so mi ga izdali dve leti prej, kar ji je bilo čudno, če sem pa izpit naredila pri 18 letih. Ampak sem ji "prodala", da sem spreminjala stalno prebivališče in sem zato dve leti prej dobila novo vozniško. In tako sem brez zdravniških pregledov in drugih jajc dobila doživljenjsko vozniško. Vozim lahko brez ponovnih javljanj velespoštovanim dohtarjem na medicini dela reci piši tja do +80 starosti. tjas
Ne kregam te, ker si se znašla, ampak bi pa prav rada to referentko čez rit. ;) Začetnica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti