Pomagajmo bobiju

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

26. apr 2006 13:25

To so res lepe novice, Vrana! Žal so takšni ljudje, ki kar vržejo stran živo bitje. Moja mama je pred leti vprašala eno znanko, ki se je sprehaja z majhnim kužkom, če bo ostal tako majhen ali še zrasel. Odgvorila je, da je ne ve. Mama se je temu začudila in zvedela, da je ta njena znanka našla mlade kužke v smeteh, enega je obdržala, druge oddala. Zato ni vedela, kakšni so starši tega mladička. No, saj kasneje je verjetno ugotovila, kakšen bo njen ljubljenček. Lep pozdrav od našega mačkona Toma in riba-ribica

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

27. apr 2006 19:01

Oh, kako rada prebiram takšne zgodbe! Ponosna sem na vse vas, pa tudi nase , ker sem del kulslo. Zdaj se sprašujem, kako sem sploh mogla živeti brez nje, ki je brez vas itak nebi bilo... Z našo muco je pa nekaj novega. Včeraj je sedela na oknu in opazovala dogajanje na vrtu. Torej se zanima za širšo okolico (YES!!!). Danes se je iz spalnice preselila v sinovo sobo. Spet na posteljo Seveda bo potrebno preseliti za njo tudi ves njen inventar: pesek, igrače (ki itak ležijo), hrano.... Sinoči sem tudi napisala e-mail na DPMŽ - s fotkami, jasno! - in so mi zelo hitro in obširno odgovorili. So mi dali vedeti, da so veseli, ker imajo stik z muco in informacije o njej. Pa seveda veliko vzpodbudnih misli je bilo vmes. In strokovnih nasvetov. Klobuk dol, res. Bobi je danes zelo apatičen. Mu grem še enkrat povedat o Tomu, Fricu, Bučki...... Pozdravček vsem, vašim mucam pa en prijazen mrnjavček! Vrana

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

27. apr 2006 20:02

Verjetno nama pisanje v dvoje ne leži preveč, saj sem pravkar opisala, kako se oba tiščiva na enem stolu, čeprav nisva suheca. Potem je nekdo nekam stisnil in je vse izginilo. Naš maček ima rad žajbelj, ki rase na balkonu, čeprav dobi vsak dan svežo travo. Ima še kdo takega mačka? Lep mačji pozdravček riba-ribica

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

27. apr 2006 21:35

Pred mojim ni varen drobnjak. Ne samo,da ga "postriže", celo populi mi ga s koreninicami vred. Ampak tisti potem ni več dober za pojest. Res lump je tale moj Fric. Sicer moram pa povedati, da je tudi on posvojenček iz zavetišča. In z njegovo začasno skrbnico imava redne stike. Tako težko se je ločila od njega in kar nekaj potencialnih posvojiteljev je zavrnila. Njen mož mi je takrat dejal, da imam posebno srečo, da mi ga je izročila.) Vrana, vesela sem zate in za tvojo Bejbi. Boš videla počasi bo postala ta prava muca. Kar se Bobija tiče, bi pa rekla, da se mogoče počuti zapostavljenega, ker se več ukvarjate z novodošlo mucico. Ja, ja ljubosumje je huda bolezen. En lep mačji pozdrav vsem mačkoljubcem. ) mijav, mijav....... Julija

MissLady  

član od: 1.7.2005

sporočila: 811

28. apr 2006 13:50

Juliya, tudi moja Miša je nora na drobjak. Tudi ona ga lepo papa, kot tvoj Fric. Sem se pozanimala pri lastniku specializirane prodajalne za male živali, in mi je razložil, da je to zelo dobro, da hrusta drobjak (za prebavo itd.). MissLady Sporočilo je spremenil(a) MissLady dne 28. apr 2006 13:52:32

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

28. apr 2006 15:22

Hvala MissLady za tole. Nisem vedela. Moj Fric ima sicer vseskozi svojo travo na razpolago, a očitno je drobnjak boljši. ) Bom pa zdaj posejala njemu svojega, mojega bom pa umaknila, da ne bo mogel do njega, če bo uspelo. Je tako pregnan, da vsako stvar najde, pa če jo na "luster" postavim. ) lp Julija

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

29. apr 2006 10:26

Tako je to z mucami. Si postrežejo z vsem mogočim. Naša Bejbi je bila naprimer nora na kisle kumarice. Pohrustala bi jih, kolikor bi jih našla Kumare in jetrca.... Pozdravček! Vrana

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

29. apr 2006 23:07

Še nekaj. Če vam bodo olive hodile viška, jih lahko prinesete našemu Fricu. Vam bo vsem neznansko hvaležen. Se mi zdi, da bi se bil pripravljen odreči svojemu udobju zanje. Julija

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

30. apr 2006 12:35

Vse kaže, da imamo z mucami smolo. Čez noč se je naša nova muca vdrla v zemljo. Upamo, da se je opogumila in se skozi kuhinjsko okno odpravila ven... Pa da se bo vrnila, ko bo lačna, ali pa, da jo bomo našli... Naprintala sem letake, če jo bo kdo videl... Pa ravno, ko se je z vznožja postelje preselila skoraj v moje naročje... Spet so na vrsti pesti in fige in tačke... jo grem še enkrat iskat po okolici... PS: Bobi je pa spet vznemirjen: Bejbi je, Bejbi ni, Bejbi je..... Vrana

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

30. apr 2006 14:33

Vrana...pa to je živa groza.... Nena Nena-morje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti