Pohvala

neznan uporabnik
tema odprta - 5. nov 2001 12:55 | ogledi: 1.887 | odgovori: 0

Vem, da bi to bolje pasalo na KulSlo, vendar je meni bolj domac forum.

V soboto sem bila v Mariboru, kjer sem sla tudi na kosilo v restavracijo Toti Rotovz.

Imeli so ze pripravljene menije in najbolj se mi je dopadel meni Puranji rezanci. Ker ne smem jesti rezancev ,sam ga vprasala, kako to zgleda.

Zvedela sem, da narezejo puranje meso na rezance, polozijo na riz in prelijejo s smetanovo omako. Ko sem zvedela, da je riz sem seveda vzela, vendar je bila zanka se v omaki. Lepo sem mu povedala, da imam celiakijo in ga vprasala, ali mogoce zgostijo omako z moko. Odgovoril je ne. In kosilo je bili. Cez nekaj trenutkov, se natakar vrne, se mi opravici in rece, da je na zalost v zelenjavni juhi podmet in ce zelim kaj drugega. Odgovorila, se mu cisto govejo juho. Tko jaz dobim svoje kosilo in ko pride na vrsto sladica, me pride natakar vprasat, ali puding pa lahko.

Prijetno sem bila presenecena, da se je natakar spomnil name pri juhi in sladici. Lahko bi bilo vec takih natakarjev. Ponavadi, ko vprasam, ali ima omaka podmet, me cudno pogledajo, kaj si pa zdaj ta misli, a sedaj si bo pa se izmisljevala. Kot, da je meni lahko, ko vsakic to vprasam, ampak raje se diham, kot pa da iscem zdravnisko pomoc, ce sploh pridem do nje.

LP

Spremenil(a) - hana dne 05 nov 2001 12:55:46

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti