Trgovina z azijsko hrano

lonči  

član od: 11.3.2008

sporočila: 2

12. mar 2008 14:22

Živjo! A kdo morda ve, če se dobi v Sloveniji green curry paste za tajsko kuhinjo? Saj je ponudba začimb tudi za tajsko kuhinjo čedalje boljša, ampak tega še nisem zasledila. Pa tudi začimbe kaffir lime ne, ki je ključna za green curry. Nekateri menda uspešno gojijo limonsko travo v lončkih. Čao, Lonči lonči

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

12. mar 2008 14:53

Se dobi. Mislim, da pri sosedu. Kaffir lime leaves se ne dobijo. Drugače pa lahko to pasto narediš sama in jo zamrzneš. No, zdaj sem se pa spomnila, da sem mamamiji obljubila recept za mussaman pasto. Bom popravila napako, mamamia! fresh

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

12. mar 2008 15:20

Je že v redu, fresh, bom počakala, pa primerjala s tistim receptom, ki ga imam. Limonine trave ne gojim, jo kupim in zamrznem, pa je vedno pri roki. Sem pa poskušala s koriandrom, pa je nekam hitro rasel v zrak in sem prenehala. Ga kupim. Kaffir lime liste prav tako kupim in zamrznem, enako basil leaves (je aroma tajske bazilike precej drugačna od naše). Sem pa sušene kaffir lime liste te dni videla v Tušu. green curry paste še nisem videla pri nas, videla sem le red curry pasto in panang. Pa hitro zginejo te bele vrečke. mamamia

lonči  

član od: 11.3.2008

sporočila: 2

12. mar 2008 19:17

Kje si dobila sveže kaffir lime leaves ? Meni se zdi sweet basil zelo podoben našemu svežemu pehtranu. Bom poskusila uporabit. Sosedu sem pa tudi napisala potrošniško pobudo za več tajskih začimb. Tisti, ki nabavljajo, očitno ne kuhajo sami, saj za nobeno jed ni vseh sestavin. lonči lonči

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

12. mar 2008 19:54

Nekatere gotove paste za tajsko hrano kupim v Avstriji v eni azijski prodajalni, pa tudi večino svežih zelišč dobim tam in hranim potem doma v zamrzovalniku. Tudu snake beans in še nekatero drugo zelenjavo dobim tam (tiste zele mini jajčevce na primer), tudi v Metroju imajo od nedavnega skoraj vse. Tudi fish sauce kot osnovno tajsko začimbo imaš že dolgo na policah tako Soseda kot Tuša in Interspara, pogrešam pa škampove paste. Pri nas tako dobiš že skoraj vse, edino svežih zelišč kot so omenjeni leavsi ni. Tudi limonino travo dobiš le občasno. Razlog mi je povedal moj prodajalec v MB - cena in povpraševanje. Ni nas veliko, ki bi prirpavljali tajsko hrano, in če on kupi količine, kot bi jih zaunteresirani pokupili, je takšna cena, da ga prevrže oziroma bi jo še mi kot izpričani ljubitelji tajske hrane včasih težko plačali; če vzame večje količine po grosistični ceni, pa jih ne bo spravil v promet in je na zgubi. Sicer pa limonino travo dibiš tudi vložena in je soliden andomestek za svežo, ali sušeno (ta mije manj všeč, a izhod v je vendarle - da vsaj malo arome, sploh če jo prej malo namočiš). Sušene kaffir lime leavse sem našla v Tuševi trgovini v Mariboru, v vrečki so bili, na policah s pripomočki za eksotične kuhinje (pred nekaj dnevi je bilo). Na naš pehtran pa mene bolj basil leaves spominja zeleni del koriandra, ampak tega tako ali tako dobiš že pri nas. Če ne, pa zrna korinadra, ki jih pri nas zagotovo dobiš, vseješ v cvetlični lonček ali na vrt in čez nekaj časa že imaš doma pridelan koriander. Ne vem sicer, od kod si, ampak če ti ni predaleč, tako v Celovcu kot v Gradcu dobiš v szijskih trgovinah tako rekoč vse, kar potrebuješ. Si pač kupiš na zalogo in imaš v zamrzovalniku. Listi dišijo enako kot sveži, verjemi, že ko jih samo malo pomencaš med prsti.... Mammai mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

12. mar 2008 21:21

Nekatere gotove paste za tajsko hrano kupim v Avstriji v eni azijski prodajalni, pa tudi večino svežih zelišč dobim tam in hranim potem doma v zamrzovalniku. Tudu snake beans in še nekatero drugo zelenjavo dobim tam (tiste zele mini jajčevce na primer), tudi v Metroju imajo od nedavnega skoraj vse. Tudi fish sauce kot osnovno tajsko začimbo imaš že dolgo na policah tako Soseda kot Tuša in Interspara, pogrešam pa škampove paste. Pri nas tako dobiš že skoraj vse, edino svežih zelišč kot so omenjeni leavsi ni. Tudi limonino travo dobiš le občasno. Razlog mi je povedal moj prodajalec v MB - cena in povpraševanje. Ni nas veliko, ki bi prirpavljali tajsko hrano, in če on kupi količine, kot bi jih zaunteresirani pokupili, je takšna cena, da ga prevrže oziroma bi jo še mi kot izpričani ljubitelji tajske hrane včasih težko plačali; če vzame večje količine po grosistični ceni, pa jih ne bo spravil v promet in je na zgubi. Sicer pa limonino travo dibiš tudi vložena in je soliden andomestek za svežo, ali sušeno (ta mije manj všeč, a izhod v je vendarle - da vsaj malo arome, sploh če jo prej malo namočiš). Sušene kaffir lime leavse sem našla v Tuševi trgovini v Mariboru, v vrečki so bili, na policah s pripomočki za eksotične kuhinje (pred nekaj dnevi je bilo). Na naš pehtran pa mene bolj basil leaves spominja zeleni del koriandra, ampak tega tako ali tako dobiš že pri nas. Če ne, pa zrna korinadra, ki jih pri nas zagotovo dobiš, vseješ v cvetlični lonček ali na vrt in čez nekaj časa že imaš doma pridelan koriander. Ne vem sicer, od kod si, ampak če ti ni predaleč, tako v Celovcu kot v Gradcu dobiš v szijskih trgovinah tako rekoč vse, kar potrebuješ. Si pač kupiš na zalogo in imaš v zamrzovalniku. Listi dišijo enako kot sveži, verjemi, že ko jih samo malo pomencaš med prsti.... Mammai mamamia

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

14. mar 2013 22:31

Slučajno odkrito. Svilna pot.

rimljanka

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

14. mar 2013 22:46

rimljanka je napisal/a:

Slučajno odkrito. Svilna pot.



rimljanka

 

Hvala za informacijo, Imajo zanimivo,ponudbo in dosstopne cene. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

15. mar 2013 1:20

Jaz sem bila nekajkrat v kitajskem vrtu v sentvidu. te preseneti ko vidis da tvoja najljubsa sojina omaka stane kar nekaj evrov manj, in 50 listov sushi nori alg toliko kot 10 listov v mercatorju

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

15. mar 2013 1:20

Aha pa limonsko travo oglasujejo da imajo, v slo pridelano

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti