Menopavza

marja  

član od: 10.11.2005

sporočila: 229

30. mar 2006 16:58

Tudi jaz sem poskusila različne naravne izdelke, pa ni nič pomagalo. Pristala sem na hormonskih obližih in se počutim super. Strinjam se z Zdenko in nekje sem prebrala, da hormoni tudi uplivajo na osteroporozo (zavirajo njen nastanek). marja

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

30. mar 2006 18:39

Morda soja res pomaga, sama si jo večkrat pripravim kar v solati, s čebulo, zeleno solato, s papriko, paradižnikom. Stara sem toliko, da bi že lahko imela takšne težave in jih res nimam. Saj mi je včasih vroče, ampak pogledam na termometer in vidim 25 stopinj C, torej je kriv TOM, ker nam preveč ogreva in ne jaz sama. Aja, pa še to, uporabljam rumeno, rdečo in zeleno sojo. LP iz Mb! riba-ribica

romanad  

član od: 18.1.2006

sporočila: 340

31. mar 2006 8:46

Riba_ribica lahko izdaš recept za solato? Lep pozdrav! Romamad

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

31. mar 2006 9:49

Sojo zvečer namočim, drugo jutro skuham, bela oz. rumena se kuha kar precej časa, drugidve sta prej kuhani. Ko se soja ohladi, začnem dodajati, kar najdem od zelenjave, t. j. solato, papriko (svežo ali kislo), paradižnik, radič, kalčke, svež peteršilj, čebulo, česen, redkvico, kumare (sveže ali kisle), malo olja in kisa, ne solim, ampak dodam malce kajenskega popra. Ali soja res pomaga? Škoditi vsekakor ne more. Veliko uspeha želim! riba-ribica

romanad  

član od: 18.1.2006

sporočila: 340

4. apr 2006 9:37

riba-ribica najlepša hvala. S sojo sicer nimam izkušenj,vendar bom poskusila . Lep dan želim vsem sotrpinkam! romanad

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

4. apr 2006 11:46

Drage moje ženske v najlepših letih , sama sem ugotovila ,da so pri meni navali vročine odvisni od hrane ,ki jo pojem -če ne jem rdečega mesa je "valung" majn ,prav tako, če ne jem mastnih stvari in če imam mero pri pecivu(to itak nimam),dan z sadjem ,zelenjavo in mlečnimi jedmi je za mojo menopavzo pravo zdravilo ,hormonskih tablet ne smem ,prav tako tudi ne drugih "kao naravnih" ,si pač pomagam z hrano in zelo važen je zame tudi počitek in spanec ,pa prhanje z mlačno vodo, samo eno skodelico kave na dan ,ali pa še to ne ,zvečer si če vam le čas dopušča vzamite čas in opravite pred spanjem sprehod . Jaz sem si z vsem naštetim omilila težave menopavze . Lep sončen pozdrav iz Prekmurja . Marta

teya_84  

član od: 17.9.2006

sporočila: 87

6. jan 2008 18:06

Obujam staro temo. Kaj pa pomaga pred čustvenimi izlivi. Moja mami je že taka, da ji prst pokažem pa je že v joku. teya_84

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

6. jan 2008 18:11

 Teya to bi pa tudi meni pomagalo... pa niti slučajno nisem v menopavzu Lep dan in veliko se smejte

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

6. jan 2008 19:14

Nihanje razpoloženja je pač prisotno. Pomaga pa itak nič, mogoče le, da jo razumeš, da je to pač tak. Enkrat se režim ko blesava, potle pa se že cmerim. Še sreča, ka živim sama, haha. tumpika ma vas rada

turururu  

član od: 27.11.2007

sporočila: 72

6. jan 2008 19:32

Vrček piva pravijo pomaga. Tudi sama sem ga večkrat spila ob navalu vročice. Če te potem še kuha, vsaj veš kdo je kriv za to. Ha-ha. Pa lepo se imejte. turururu

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti