Zagorski štruklji

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

tema odprta - 15. mar 2006 19:35 | ogledi: 20.679 | odgovori: 41

Jih zna kdo pripravit? Pomoje so iz kvašenega testa, no ja ali pa tudi ne, nadevani z skuto na vrhu pa je hrustljavo zapečena panceta.

Saj bi jih tudi kar tako poskusila pripravit, pa je bolje, če bi dobila preizkušen recept.

Hvala

Teka

Temo je spremenil(a) Teka dne 15. mar 2006 19:48:18

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

15. mar 2006 19:55

Gratinirani zagorski štruklji - slani (iz Štruklji za vsak okus, avtor J. Štrukelj) za 5 do 6 oseb vlečeno testo Nadev: 300 g skute 100 g margarine 2 jajci, sol Preliv: 1 dl kisle smetane 0,5 dl mleka 2 jajci, sol Skuto pretlačimo, dodamo jajci, sol in vmešamo margarino. Robove testa odrežemo in pokapamo z raztopljeno margarino. Nadev namažemo po dveh tretjinah testa in zvijemo v štrukelj. Z robom krožnika narežemo primerne štruklje. V slanem kropu jih kuhamo 8 minut. Jensko posodo namažemo z margarino, z lopatico vanjo zaporedoma zdevamo štruklje. Smetano, mleko, jajci in sol zmešamo ter prelijemo po kuhanih štrukljih. Avtor je sicer pozabil na koncu navesti, da jih zapečemo v pečici . Jaz jih sama še nisem delala, sem pa gratinirala kupljene globoko zamrznjene (proizvajalec Ledo). Pa tudi kuhani zraven divjačinskega golaža so bili . Tukaj imaš še slikico. http://www.dobertek.com/november2004/slike.html#3 http://www.gastronaut.hr/recept.asp?id=110 Loni Makaroni

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

15. mar 2006 20:25

Jaz vedno kupim Ledove prirpavljene štruklje in jih pač pripravim do konca, kot terja trenutni navdih.Mamamia mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

15. mar 2006 20:26

Sem pozabila dodati, da imam knjigo od Karapandže (znanega hrvaškega kuahrja iz nekdanjega hotela Esplanade, zdaj Interkontinental) in so v njej tudi zapečeni zagorski štrukli. Bom pogledala in poslala. mamamia mamamia

pegasti  

član od: 7.1.2003

sporočila: 258

16. mar 2006 8:40

Moj možiček je Zagorec, pa še nikoli nisem nikjer jedla zagorskih štrukljev s panceto ... Lonijin recept bo kar pravi. Če štruklje najprej skuhamo, potem gratiniramo, so to zagorski štruklji, če pa štrukelj kar spečemo v pečici (slan nadev, seveda), pa to v tistih krajih imenujejo gibanica. Jih pa pripravljajo tudi na "čušpajz", kar pomeni kot enolončnico s prežganjem iz čebule, moke in rdeče paprike. (jaz jih ne maram jesti ...) LP vsem Sporočilo je spremenil(a) pegasti dne 16. mar 2006 08:41:36

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

15. sep 2013 7:32

Lep pozdrav lieben und Libenden.

Ponovno se bliža veliki jubilej za mojo drago maman, pa me zanima nekaj določenega.

Ker že kar nekaj časa, bo kar verjetno več kot leto, ne uspem najti ene dooooobre fiiiiine gostilne katera streže BOŽANSKE ZAGORSKE ŠTRUKLJE, sem se tokrat ponovno podal v akcijo da vam "polepšam" nedeljsko jutro oz. dan .
Mi lahko zaupate kje pri nas, nekje do Trojan, strežejo dotično zadevo? Poznate morda kakšno dobro gostilno v okolici TRAKOŠČANA?

Za vso pomoč se zahvaljujem in UPAM, da mi boste pomagali in me popeljali na kulinarična nebesa, kjer se strežejo štruklji in mleko 

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

15. sep 2013 8:04

ZAKOOOOOON draga mamamia!! Hvala! IZ SRCA!

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Levinjav  

član od: 15.11.2005

sporočila: 447

17. sep 2013 20:01

Drugače, MBrando so ravno zadnjič na HRT-ju imeli v oddaji Jelovnici izgubljenog vremena predstavljeno kako točno se delajo tapravi zagorski, oz. zagrebški štruklji.

Tole je pa še video, sicer ne oddaje vendar je postopek isti.

http://www.youtube.com/watch?v=JU9HMLOIz10

 

Levinjav

pegasti  

član od: 7.1.2003

sporočila: 258

20. sep 2013 6:37

Če želite pravo zagorsko hrano, vam predlagam

http://www.gresna-gorica.com/

Ambient in hrana sta odlična (večkrat preverjeno), pogled na grad Tabor neverjeten, zgodba o Grešni gorici na moč romantična. Ne pozabite obiskati tudi gradu.

Uživajte!

Pegasti

Levinjav  

član od: 15.11.2005

sporočila: 447

20. sep 2013 8:54

A ni bila Veronika Deseniška iz tam  Bila na Velikem taboru še v času študija, ja lepo je tam. Hvala.

Levinjav

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti