Kuharske knjige

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

18. dec 2013 9:52

U, sem danes, vesela, bogatejša sem za izjemno trilogijo, sodelavka mi je podarila tri knjige Jedi na Goriškem, ki jih je leta 2002 izdal Goriški muzej. YES!!!

mamamia

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

18. dec 2013 11:23

Doma smo imeli kuharico od Kalinškove, malo pozneje tisto črno od Vendeline, obe precej zmahani; pred parimi leti, odkar sem na svoje, sem si pa nabavila to novejšo od Vendeline, ki je izšla pri Vale Novak. Ker je doma kuhala ali mami ali stara mama, se mi s kuho ni blo treba preveč ukvarjat in tako tega znanja nisem dobila spotoma, zato mi je Vendelina  alfa in omega za zadeve domače kuhinje, od žgancev do štrukljev ipd., ki se jih zdaj brez strahu lotim (saj ne rata vse vedno  ). Imam še nekaj manjših knjižic z recepti, predvsem slaščice, ampak mi niso pol toliko uporabne. Iz vsake - morda! - poberem kakšen recept, večinoma pa potem obležijo. Sploh kakšne prevedene mi niso preveč všeč, ker imajo ponavadi kakšne sestavine iz drugega okolja, ki se ne dobijo vedno tudi pri nas, s takim si nimam veliko pomagat. Za vse ostalo je pa splet

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

18. dec 2013 11:57

Kulinarika, a ne?

 

 

naor

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

18. dec 2013 13:35

Kalinškova in Vendelina - teh kuharskih knjig nimam. Mi ne sedeta, ne me vprašat zakaj, nimam pojma.

Imam pa Ivačiča, to pa ja.

mamamia

tonsk  

član od: 16.1.2012

sporočila: 144

18. dec 2013 14:35

Jaz sem se učil kuhati iz knjge, Vsakdanje in praznične jedi in Iz doačga lonca, ki sta izšli pri Kmečkem glasu, zadnje čase pa posegam po brošuri Kaj naj danes kuham iz leta 1942. Naslov sem dobil prd časom na forumu Kaj jutri za kosilo in se jo dobi v digitalni knjižnici. Recepti se mi zdijo kar sodobni,  ne vsebujejo pa  Vegete in Knorr kock.

Lp



tonsk

Sporočilo je spremenil(a) tonsk dne 18.dec 2013 14:36

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

18. dec 2013 16:17

Tonsk, tudi če recept vsebuje vegeto ali knorr, lahko to dvoje izpustiš. Dodaš zrnce več soli, začimbe. Ko se odvadiš teh dodatkov, še pomisliš ne več nanje.

 

 

naor

tonsk  

član od: 16.1.2012

sporočila: 144

18. dec 2013 17:03

Noar, s tem sem hotel povedati, da so včasih okusno kuhali tudi brez teh dodatkov. Jaz jih osebno ne uporabljam razumem pa, da pri današnjem tempu še kako prav pridejo.

Mije pa pred kratkim prišla v roke brošura: Slovenska kuhinja-140 receptov, se jo splača prelistati.

 

tonsk

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

18. dec 2013 18:16

Ja, imaš prav, vsak po svoje, saj malo NA glutaminata pač ne škodi. A meni se zdi, da imajo potem vse jedi enak ali pa vsaj podoben okus, zato sem jih opustila. In ni mi žal.

Kdo pa je avtor te brošure in kje se jo dobi?

 

naor

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

18. dec 2013 19:52

Kar se tiče Kalinškove kuharice je to biblija slovenskih kulnaričnih knjig in ji nobeden prevod ne seže ,ne do kolen,pač pa do prvih strani...to je to in pika..knjiga ,ki bi morala bit v vsakem gospodinjstvu.Knjige s.Vendeline so odlične,žal razen meščanske (to je ta,ta črna) so vse razprodane.Meščanska ima eno prednost pred drugimi kuharicami in to je ,da so v njej recepture napisane v jedilnikih,da dobimo idejo kaj z čim skombinirat,kazalo pa je po sklopih jedi.

Naor...Knjižico Slovenska kuhinja-140 jedi pa se dobi v vsaki malo bolje založeni knjigarni ali pa v kakšnem turističnem biroju,ker so napisane v več jezikih za naše tuje obiskovalce,da spoznjo naše slovenske jedi v svojem jeziku.Knjigi podaja roko knjižica enakega izgleda,tudi v več jezikih,ki odgovarja na vprašanja o Sloveniji.

Vrtejbenka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti