Kuharske knjige

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 930

13. mar 2006 10:46

Jaz pa sem se kuhanja naučila iz knjige Vsakdanje in praznične jeli (Kmečki glas - jo je izdal). To je knjiga z osnovnimi recepti za kuhanje (od goveje juhe, rezancev, sarme, polnjenih paprik ipd.) Za vsakega začetnika - super. lp zinka

romanad  

član od: 18.1.2006

sporočila: 340

13. mar 2006 10:46

Zelo dobra knjiga je tudi tista, ki jo uporabljajo v srednji gostinski šoli. Priporočam! Romanad

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

13. mar 2006 10:56

romanad je napisal/a:
Zelo dobra knjiga je tudi tista, ki jo uporabljajo v srednji gostinski šoli. Priporočam! Romanad
Ali si ti hodila na gostinsko šolo? Vesna Leben

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

13. mar 2006 11:03

HOJ-la! Jankica že kar dolgo zbiram in urejam tole zadevo. Ko izrežem kak nov recept in si ga vstavim v fascikl, si tudi vnesem podatek v "wordov fail". Res pa je da tisti izrezki, kopije, rokopisi, beležke... čakajo nekaj časa v eni mapi, predno pridejo na vrsto za urejanje. Ko pa se tega nabere oziroma se mi spet ljubi to delat pa naredim. LP Matjaž

jelcy  

član od: 7.2.2006

sporočila: 209

13. mar 2006 11:33

Moycaa meni je moja mama ob poroki pred mnogimi leti/25let/podarila knjigo -Slovenska kuharica Felicite Kalinšek.Moram reči ,da sem se iz nje res zelo veliko naučila,ker takrat še ni bilo kulinarike.Moji hčeri pa sem lansko leto,ko se je preselila podarila knjigo -Kuharstvo za vsakogar Pepike Levstek.V tej knigi je zbrano vse ,da se naučiš dobre kuhinje.Priporočam pa ti tako kot že mnogi, knjige sestre Vendeline,recepte sestre Nikoline/je več manjših knjižic/.Sama pa veliko poleg kulinaričnih receptov uporabljam tudi Kuharske bukve slovenskih gospodinj izdajatelj NT&RC d.o.o.Prešernova 19,Celje. LP Jelcy jelcy

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

13. mar 2006 12:07

Jaz sem pa prej pozabila napisati, da je še najboljši učbenik tale KUL SLO. Ognjič

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

13. mar 2006 12:35

Za začetek kuharsko knjigo Iva Ivačiča in Slovensko kuharico Felicite Kalinšek.Poglejete tudi na bolšjem trgu. Nadalje priporočam shranjevanje iztrganih listov v fascikl, internet pa tako znate uporabljati. Fascikl, preoblečen v karirasto kuhinjsko krpo, je lahko simpatično darilo za nekoga, ki še ne ve, kam z nasveti, ki jih iztrga iz revij. frina

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

13. mar 2006 13:10

Moja zbirka kuharskih knjig je vedno večja,da bo že stanovanje premajhno. Vsaka knjiga ima svoj čar.Imam tudi veliko odrezkov iz časopisov in revij. Svoje recepte imam v plastičnih mapah vložene v fascikel.Najbolj uporabni recepti pa so tu,na kul slo,ravno zaradi komentarjev,še boljše pa če imajo fotografijo. Imam tudi vse knjige sestre Nikoline.Priporočam. Imam tudi nekaj receptov v elektronski obliki iz kuharskega tečaja Jožice Ferlež in Celja.Če kdo želi,naj mi pusti e-mail na zasebno pošto. Lep sončen dan in obraz naj bo nasmejan! Vesna Leben

pegasti  

član od: 7.1.2003

sporočila: 258

13. mar 2006 13:45

Meni je mojster Ivačič zakon! Zelo uporabna je tudi knjiga Kuharstvo (učbenik za gostinske šole). Za eksotiko pa Vse kuhinje sveta. Sem jo iskala kot zmešana, nazadnje pa so mi jo našli v enem antikvarjatu v Puli. Recepte s Kulinarike pa prepisujem v zvezek s spiralo. Čez nekaj let bo deloval kot res dober in malo utrujen prijatelj ...

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

13. mar 2006 14:45

Za eksotiko imam najraje knjige, kupljene tam. Za začetek mi je sicer bila dovolj Vse kuhinje sveta, pravzaprav je to ena mojih najljubših knjig (mogoče zato,, ker je bila na moji polici med prvimi), a so recepti v njej pri eksotičnih kuhinjah (Tajska, Kitajska, sploh daljnji vzhod in nekoliko tudi Južna Amerika) dokaj poenostavljeni in malce evropeizirani. Kar seveda ne pomeni, da ne delam po njih, ampak ko sem izkusila te kuhinje na "pravi", pristni način, se pri tistih držim "strožjih" pravil. Sicer pa med bolj dragocene knjige - razen Ivačičeve, jasno - sodi tudi Kuharska enciklopedija. Enih 15 cm je debela, težka kot vrag, ampak polna kuharskih osnov in navodil, za piko na i pa je zraven še nekaj "visoke" kuhinje. Ja, pa Velika knjiga o peki...zakladnica uporabnih idej bi moral biti podnaslov. No, pa tri velike knjige imam samo o tortah...O revijah, brošurah in podobnem ne gre izgubljati besed, izrezki mi padajo iz vseh map, knjig in rokovnikov...Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti