Silikonski pekači

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

2. apr 2010 9:38

jaz sem super silikonske modelčke za muffine dobila v leclercu. so pa malo drugačni ker so gromozanski ;) juhuhu imam pa še prašička iz evrospina in je super. za celih 1,5 evra ;) bannanna_v_slo ;)

gajka  

član od: 16.4.2006

sporočila: 307

30. sep 2013 17:37

Kaj mi lahko malo pomagate? Jaz še zdaj ne zastopim kako pripravite silikonski pekač na peko.A samo s toplo vodo splahnete pekač? A ga je treba potem obrisat  al kako res ne zastopim? A testo vlijete v moker pekač ? Hvala vam

gajka

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

30. sep 2013 18:27

Ko ga prineseš iz trgovine, ga pač spereš, to je vse. Drugače ga ni treba pa nič vlažiti, vsaj jaz mojega ne, in se lepo obnaša.

Sonja

gajka  

član od: 16.4.2006

sporočila: 307

30. sep 2013 18:40

To vem da ga je treba novega oprat tako kot vsako stvar.Danes sem prvič pekla v pekaču za marmorni kolač.Ene pišete,da ga samo splahnete,ene da ga namažete z oljem-samo prvič- tako,da mi res ni bilo nič jasno.Malo sem ga namazala z oljem.Speklo se je pa lepo,samo mogoče bi imela malo nižjo temperaturo kot piše v receptu. Hvala ti in lepo se imej še naprej.

gajka

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

30. sep 2013 20:16

Nič ni treba splakovat ne mazat..no ,vsaj jaz ne..Ko je pečeno,malo počakam ,da se kolač umiri in ga stresem ven...To s temperaturo je pa odvisno od pečice ..jaz vse pečem na 180 stopinj...tudi če v receptu piše drugače..

lp goga

gajka  

član od: 16.4.2006

sporočila: 307

1. okt 2013 5:30

No zdaj pa razumem. Hvala vam

gajka

MaryWasa  

član od: 29.5.2014

sporočila: 9

29. maj 2014 10:28

Pozdravljeni,

do sedaj sem za peko uporabljala kovinski pekač,sedaj ima pa sin rojstni dan,sem za to priloznost  kupila silikonski pekac z oblikami vozil.Spekla vceraj mafine po receptu,katerega vedno uporabljam in so se prijeli na dnu,tako da ni bilo nic z obliko.

Mogoče se je katera že spoprijela s to tezavo in mi lahko svetuje kje delam narobe.Je mogoče z receptom kaj narobe,ga bi morala zamenjal.Ali je pa samo kaksna malenkost:O)

Lep dan vam želim:O)

MaryWasa

MaryWasa  

član od: 29.5.2014

sporočila: 9

29. maj 2014 12:08

Pozdravljeni,

do sedaj sem za peko uporabljala kovinski pekač,sedaj ima pa sin rojstni dan,sem za to priloznost  kupila silikonski pekac z oblikami vozil.Spekla vceraj mafine po receptu,katerega vedno uporabljam in so se prijeli na dnu,tako da ni bilo nic z obliko.

Mogoče se je katera že spoprijela s to tezavo in mi lahko svetuje kje delam narobe.Je mogoče z receptom kaj narobe,ga bi morala zamenjal.Ali je pa samo kaksna malenkost:O)

Lep dan vam želim:O)

MaryWasa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti