Silikonski pekači

stella  

član od: 9.10.2002

sporočila: 380

14. mar 2006 12:40

Poznate koga, ki prodaja v Celju Tapperware ?

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

14. mar 2006 13:12

Pri modelih proizvajalca Lurch sem naletela na opombo, da so primerni tudi za kislo testo. Pri vseh silikonskih modelih, ki jih imam doma, ni pri nobenem to bilo ekstra navedeno. A bi kdo vedel kaj več? Ker kislo testo jaz kar uporabljam. Loni Makaroni

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

14. mar 2006 13:24

ssilva, pa si jih zadosti zapekla? Pri meni zadišijo proti koncu pečenja. jankica

tamara1  

član od: 10.11.2005

sporočila: 109

14. mar 2006 14:25

Loni ali prosim lahko napišeš kaj sploh je kislo testo. tamara1

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

14. mar 2006 14:59

Kislo testo pripravite iz mešanice ržene moke in vode ob dodatku majhne količine kvasa. Iz teh sestavin zamesite trdo in hladno testo ter ga pustite počivati najmanj 24 ur. Tako pripravljeno kislo testo naslednji dan dodajte testu za kruh. Testo oblikujte v hlebec in posušite. Tako dobite surovino za droži. Pred uporabo droži obvezno razdrobite in raztopite v mlačni vodi. Če uporabljate mehko kislo testo, ga shranjujte v hladnem prostoru, na vrh pa dodajte rezino sveže čebule. Testo stoji in se kisa. To sem snela z neta, drugače ga jaz delam po Goljatovem receptu. Lahko pa se ga kupi tudi v prahu, uporablja pa se kot sredstvo za vzhajanje. Loni Makaroni

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

14. mar 2006 15:01

Sem pozabila napisati, da v DrogerieMarkt trgovinah lahko kupiš kislo testo v vrečkah, proizvajalec Alnatura, všeč pa mi je tudi njihova začimbna mešanica za kruh. Loni Makaroni

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

14. mar 2006 17:07

Jaz sem jih včeraj pekla (muffine v silikonskem pekaču) pa je vse smrdelo ali dišalo kakor vzameš. Tako da je moj dragi včeraj spal z enim velikim muffinom. Bilo bi odlično če ne bi dišali, ta vonj se tako zažre v lase, da še po umivanju vohaš... Suzi

ssilva  

član od: 23.2.2005

sporočila: 428

15. mar 2006 22:38

Se pridružujem Jankici...... nekako se pravi vonj razvije šele proti koncu pečenja... Ja SUZANAZ, kakšne si pa ti pekla? Spanje z muffinom je pa tudi dobra ideja!!!??? ssilva

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

16. mar 2006 1:15

Sem šla na TM-SHOP pogledat te pekače.So mi bili zelo všeč tisti za mafine, ki so v akciji, sem jih kar naročila.Šest malih pekačev- samostojnih stane 1500. Me pa nekaj zanima v zvezi s silikonskimi pekači.Že nekaj let imam takega za šarkelj in ne vem če ga nisem polomila,ker sem ga pred peko namazala, kajti ne morem ga lepo očistiti. Na površini ,predvsem na robu, je dobil nekakšen rjavkast sloj in ne gre stran. Pa ga nisem kupila od Nekermana ( mislim da v Mercatorju). torej zanima me s čem čistite silikonske pekače in ali jih je potrebno mazat Aki

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

16. mar 2006 1:23

riba-ribica je napisal/a:
Danes sem prvič pekla šarkelj v sillikonskem pekaču, v redu je, samo okrogla oblika je postala malce jajčasta, mogoče bi zadevo morala dajati v pečico s podstavkom oz. kovinsko rešetko. Ampak pecivo je vseeno dobro. Pride kdo poskusit riba-ribica
Tudi meni se je to prvič zgodilo, potem sem dajala pekač v pečico na rešetki.Vaja dela mojstra.[!LP Aki

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti