Nakup ekonom lonca

kuharica_uharica  

član od: 6.11.2005

sporočila: 8

tema odprta - 2. mar 2006 22:16 | ogledi: 4.797 | odgovori: 30

Pozdravljeni,

zanimam se za nakup ekonom lonca, a kaj ko jih je na tržišču malo morje. Od neckermannovega za 14.000 za komplet do WMF ali Fissler za 60.000 sit. Ali obstajajo res kakšne razlike med njimi npr. v samem času kuhanja. In morda poveste katerega uporabljate vi... Ali so razlike v ceni, če ga npr.kupim v tujini, ter kje to priporočate?

Zahvaljujem se vam za čas, ki si ga boste vzele za odgovor.

kuharica_uharica

kuharica_uharica

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

2. mar 2006 22:58

Uharica, žal mi je, da ti ne morem pomagati z nasvetom, bi pa dodala še svoje vprašanje: kje dobiti malo večji ekonom lonec? Tisti, ki so za liter in pol, so za palčke. Škratke. Pri nas, jedcih, bi bil pravšnji tak, s petimi, najmanj, litri. Pozdravček! Vrana

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

3. mar 2006 8:33

Moja sodelavka uporablja od WMFja ekonom lonec in je z njim zelo zadovoljna. lp, Marija

gianja  

član od: 10.11.2004

sporočila: 203

3. mar 2006 9:04

Sama imam Hoferjeve ekonom lonce za 7.000 sit in sicel enega zelo velikega(mislim da 6 l) in manjšega 3 l. Z njimi sem zelo zadovoljna vse je hitro kuhano, tako kot piše v zloženki. Znanka pa ima lonce od Neckermana in je z njimi tudi zadovoljna. gianja

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

3. mar 2006 9:10

Moja mama je pred letom v merkatorju kupila zelo poceni ekonom, uvožen iz Turčije, če se ne motim. Cena je bila okoli 5 do 6 tisoč tolarjev. In... že po pol leta je začela guma razpadati. Je že šel rakom žvižgat. Jaz sem takrat ob njenem nakupu podedovla pet let star Aeternum ekonom lonec, kupljen v palmanovi. Še vedno je prefekten, super, nič mu nimam oporekat. Ni ravno med najcenejšimi (mislim, da tam okoli 30 - 40 evrov), ampak tudi 60 jurjev ne stane. Moja mama sicer že od mladosti prisega na ekonome Aeternum, že takrat jih je hhodila v Italijo kupovat. Zgleda, da bova obe ostale pri tej znamki tjas

tanjatominec  

član od: 8.10.2001

sporočila: 149

3. mar 2006 9:24

Že deset let kuham v Lagostininih ekonom loncih, z njimi sem zelo zadovoljna, niso dragi, dobiš jih tudi v Palmanovi, kjer so še cenejši kot pri nas. Cena je odvisna od velikosti lonca, giblje se pa od cca 20 EUR naprej. tanja tominec

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

3. mar 2006 10:07

Tudi jaz prisegam na Lagostino. Enega velikega (7 l) imam že kakih 20 let. Imam pa še dva manjša (4.5 l in 3 l). Tega najmanjšega sem kupila pred nekaj meseci. Tudi sama sem si ogledovala druge ekonome, pa sem se zopet odločila za Lagostino, niso dragi, pa še rezervni deli (gumice, ventili...) so na razpolago po prav smešnih cenah. lp Julija

kuharica_uharica  

član od: 6.11.2005

sporočila: 8

3. mar 2006 11:37

Živjo, najprej ponovno hvala za odogovore. Zanima me lonec Lagostina. Tašča ga je kupila pred leti in ima problem, saj ne more npr. zlivati juhe ven, zaradi robu lonca. Imajo novi modeli to kako drugače rešeno in še to: kje se lahko v SLoveniji kupi to znamko? kuharica_uharica

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

3. mar 2006 11:51

Kuharica_uharica, nikoli nisem poskušala juhe zlivati iz lonca. Vedno uporabim zajemalko, tisto malo večjo. Lonci so tudi zdaj taki, kot so bili pred 20 - imi leti. V Ljubljani jih imajo največ pri najboljšemu sosedu, tako v hipermarketu kot v tehnični trgovini. Predvidevam pa, da jih imajo tudi v drugih trgovinah, kjer prodajajo posodo. Sta pa dve vrsti, eni z bakelitnimi ročaji eni pa s kovinskimi. Mislim, da so tisti z bakelitnimi ročaji pod blagovno znamko Brava. To sem ti napisala zato, da te ne bo zmedlo, saj imajo Lagostina napisano čisto na majhno. Ja, pa take modre škatle so. lp Julija

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

3. mar 2006 13:03

Tjas in Tanja, kako je v Palmanovi? Že nekaj let nisem bila tam. Od prej imam pa same dobre spomine. Opravila sem vrsto ugodnih nakupov. mimika

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

3. mar 2006 13:18

mimika je napisal/a:
Tjas in Tanja, kako je v Palmanovi? Že nekaj let nisem bila tam. Od prej imam pa same dobre spomine. Opravila sem vrsto ugodnih nakupov. mimika
Zadnje pol leta so na veliko prenavljali. Ampak še vedno so stvari, ki se jih ugodno kupi - posoda in ostale kuhinjske pritikline, luči, tudi kaj pohištva. Tehnika je tako kot povsod drugod, odvisno kaj. Če si navajen kupovati tam, tako kot jaz, ptoem ponavadi pač najdeš, kar si iskal. Vsekako pa trgovini zgledata mal lepše kot sta leta nazaj. tjas

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti