Nakup ekonom lonca

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

6. mar 2006 10:53

Tudi jaz imam zepterjevo posodo doma. Zanima me kje ti je tašča kupila tisto hitro pokrovko? jade

misskitchen  

član od: 6.3.2006

sporočila: 7

6. mar 2006 11:05

Mislim, da hitre pokrovke ni moč kupiti v kompletu z posodo, ampak kot "dodatno opremo". Zepterjevo predstavništo je (v Ljubljani), ne morem se spomnt ulice,.....zadaj za dramo, čez cesto od od kokoške, proti študentskem servisu, no pac tm levo v vogalu, loh ti posredujem tel. od predstavice. Mislim pa, da sem vidla, da prodajajo Posodo tud v Mecatorju v Šiški, pred časom, nisem iz Šiške. misskitchen

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

6. mar 2006 11:18

Kot Tjaš, mam tudi jaz mamin star Aeternum lonec, enkrat je skoraj eksplodiral, pa sem ga nesla s stročjim fižolom vred v kanto, ma sem ga naslednji dan pobrala ven, odprla opucala, zamenjala tesnilo in še vedno dela. Niti ne vem, koliko je star, je pri hiši, že odkar mi spomin deluje. Edino zdajle gledam za novim, takim, ki bi ga uporabljala na indukciji. Mislim, da bom vzela kak fisslerjev komplet. V Palmanovo pa tudi jaz še zavijem. Loni Makaroni

misskitchen  

član od: 6.3.2006

sporočila: 7

6. mar 2006 11:22

Evo, sem preverla. Mal sem se zmotila v litraži: posode prem. 20 cm imajo litražo: 3l, 4,2l, 4,7l in 5,8l (jest nimam 4,7) na te vse paše hitra pokrovka. Pred 4 leti ko sem dobila to posodo pa se je dobila tudi enaka pokrovka prem. 24 cm, ki pase na 3 lonce, vendar so prostorninsko tm-tm. Zepter ima sedež v Lj. na Gregorčičevi 13a, tel: 01-42222840 misskitchen

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

6. mar 2006 15:06

Še ena, ki imam WMF kombinacijo, nižjo ponev in 7-litrski lonec. Ponev uporabljam za goveje zrezke in manjše količine npr. fižola, kislega zelja ali repe, veliki lonec pa za juho in večje količine. Obe posodi uporabim kdaj tudi brez pokrova, če hočem biti gotova, da se nič ne bo prismodilo, saj je dno tako debelo in "sigurno". Zamenjala sem že tudi tesnilo, ki sem ga dobila pri Müllerju. Mimogrede, tudi moj oče se je pri več kot 80 letih naučil kuhati z ekonomom, da lahko kuha fižol, ki je njegova najljubša hrana! teta torta

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

6. mar 2006 15:20

Pohvala tvojemu očetu in lep pozdrav! riba-ribica

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

6. mar 2006 15:39

Teta torta, jaz sem zamenjala že štiri tesnila na pokrovu (tista v obliki klobučka), saj so mi počila, ker kuham v glavnem v teh loncih. Me je pa prvič prodajalka v Mullerju na Čopovi čudno gledala, ko sem kupovala ta tesnila, saj je rekla, da sama sicer ima ta ekonom, a ga skoraj ne uporablja. Jaz pa juhe sploh ne kuham drugače, kot v ekonomu. Z vložno posodo v velikem loncu sem kuhala že dve jedi istočasno! Super lonci! Imam pa tudi lonec od Zepterja, pa z njih nisem zadovoljna in mi leži nekje globoko zadaj na eni polici. kača

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

6. mar 2006 17:03

komplet dveh ekonomov - nizek in visok in ena pokrovka sem pred kratkim kupila v Merkurju na akciji za 16.000 sit vse skup. Ker nisva ljubitelja mesnih juh in raznih čorbic, fižola in podobnega, ne rabim kake zelo drage posebne zadeve, tole čisto zadostuje. V ekonomu kuham obvezno vsaj 1x na teden hrano - mesne juhe za psičko, za naju pa bolj redko, saj če jeva juho, je to navadno kaka zelenjavna na hitro skuhana... Fajn je za kako rižoto oz. rizi bizi na hitro skuhat, ker je res gotovo dobesedno v 10ih minutah, kar je velika prednost:) Pa za hrane, ki se dolgo kluhajo: fižol, soja in ostale stročnice,... samo tega res bolj malo pojeva... Čeprav nameravam malo razširit jedilnik še na to stran;) Veri

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

6. mar 2006 19:08

Komplet dveh ekonomov, steklena pokrovka, vložek za kuhanje na pari stane v Muellerju 20.000 SIT. Je pa znamka, no name. Primerno za manj zahtevne uporabnike. Izgleda pa povsem solidno. Julija

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

6. mar 2006 19:45

Moram iti jutri preverit skupaj z magnetkom, če je uporaben tudi za indukcijo. Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti