Pogrevanje jedi

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

21. feb 2006 14:54

U, hvala za pojasnila! Če prav pomislim, ga nisem preveč lomila s špinačo, bom pa odslej raje uporabljala blitvo. Stebla že zdaj uporabljam za solato - saj niso .... tudi ta strupena? Me pa zelo mikajo koprive. Reca, kje jih ti nabavljaš? V Ljubljani jih nebi nabirala kar v naravi... Pozdravček! Vrana

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

21. feb 2006 16:49

Koprive nabiram za čaj, sedaj me zanima samo še, če jih lahko pripravim enako kot špinačo? Vsekakor bom spomladi poskusila oz. takoj, ko zrasejo. Ker pa je tukaj govora o pogrevanju jedi naj povem, da včasih oz. kar večkrat pogrejem tudi zelenjavno juho, v kateri je krompir. Ne škodi mi oz. škodi samo kilogramom. Špinače pa tudi jaz ne pogrevam, ker so me takok učili, tudi ostaja ne. riba-ribica Sporočilo je spremenil(a) riba-ribica dne 21. feb 2006 17:08:28

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

21. feb 2006 17:38

Ko sem v času študija enkrat vpričo kolegice, Primorke, rekla nekaj o pogretem krompirju, sploh ni vedela, za kaj gre. Od takrat naprej pogrevam tudi krompir. In sploh vse, kar je hrane. Kar se pa špinače tiče, pa nikar ne pretiravajte. normalna uporaba ne bo nikogar ubila. vsekakor pa je bolj zdrava tista, ki zraste doma na vrtu, kot taista, ki je zrasla v rastlinjakih. Ampak to velja za vsako hrano. vrana: kje na barju boš pa na robovih jarkov ja našla dovolj kopriv. Tiste s trga so pa od kod, kaj misliš? Pred kake 20 leti sem bila na začetku marca v Splitu. Vlak je vozil skozi predmestje, med Jugoplastiko in ostalimi tovarnami. Vmes pa njive, na njih endivija in tisti veliki koši iz protja, v katreih se je čez kak dan ali dva znašla taista solata na Ljubljanski (in še kakšni slovenski) tržnici. Od takrat sem pač sprijaznjena z mislijo, da jem hrano z domačega vrta, za katero vem, kakšna je, in hrano, ki jo kupim, o njej vem pa včasih malo več, pogosto pa, k sreči, se mi zdi, malo manj ali sploh nič. Pa naj vam tekne, karkoli boste že pogrele. saj ni štos v pogrevanju (vsaj praviloma ne), ampak v tem, kje je hrana pred pogrevanjem. ampak o tem ste pisale že druge, zgoraj. rimljanka

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

21. feb 2006 20:35

Koprive nabiram po hribih. Nad jezerskim so prav lepi tereni in kopriv toliko, da jih dam tudi v skrinjo za hude čase. Pojdite jih nabrat, za vse jih je dovolj. lp Vesna

Pesnica  

član od: 11.1.2006

sporočila: 259

21. feb 2006 21:05

Živio. Sem zelo vesela, da sem našla tole temo, ker me zelo zanima. Večkrat sem slišala, da je pogreta zelenjava škodljiva( ne samo špinača ). Večinoma kuham kosila prejšnji večer, ker čez dan ni časa. Pri mesnih jedeh nimam nobenih predsodkov, pa tudi pri krompirju ne. Pri zelenjavi pa že nisem čisto prepričana. Sicer jo tudi skuham vnaprej in pogrejem, ampak imam zraven vedno malo slab občutek. Sicer je pa po moje še vedno boljše da jemo pogreto zelenjavo, kakor pa sploh ne. Pa tudi kadar jemo v restavraciji si ne delam utvar, da so korenček in brokoli skuhali posebej zame. Lep pozdrav. Pesnica

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

21. feb 2006 21:21

Pri nas doma, se držimo tega da hrane ne pogrevamo, kuhamo sproti in kar ne pojemo vržemo proč! Samo enkrat se živi! Je pa tudi ena rumena knjižica(avtorja se ne spomnim), ki govori o zdravljenju raku kjer odsvetujejo pogrevanje hrane. Pa tudi Vesna V. Godina opisuje v reviji Viva, da je najboljša hrana tista, ki jo skuhamo in takoj pojemo!

xsara  

član od: 28.7.2004

sporočila: 173

22. feb 2006 7:48

Jasno je da boljše, bolj zdravo, če poješ takoj ko je skuhano, zelenjava itak bolj jo kuhaš manj ima dobrih lastnosti-vitamini, če pa prideš iz službe ob 17h ali kasneje, je pa le fino če imaš kaj za pogret in hitro poješ, drugače pa se bašeš ob 20h, kg pa pa kar rastejo. Sama zvčer pripravim predvsem kakšne enolončnice, omake za testenine-bolj zahtevne, veliko jih je itak prej pripravljenih kot so kuhane testenine. Z pogrevanjem se pa držim, da mora prevreti ne samo pogreti-pač mama me je tako učila?? Ko smo zidali, sem morala vse zvečer pripravit, za naslednji dan, potem pa v pečico- pa smo jedli, živimo enkrat ja, samo kaj še vse ni...

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

22. feb 2006 9:39

pesnica, mislim, da se dostikrat zgodi, da kak novinar malo napihne ali narobe razume stvar, pa pridejo take razlage ven: pogreta zelenjava NI ŠKODLJIVA, res pa je, da ni več tako zdrava, kot je sveža, kar je pa itak vsem jasno. nima več toliko vitaminov in nekaterih encimov, ker se nekateri med stanjem razgradijo (manj, če je vmes na hladnem), mineralov in vlaknin pa še čisto toliko kot prej! Torej brez slabega občutka uživajte v zelenjavi! Glede na to, da preživijo ljudje, ki se ves čas prehranjujejo v menzah, kjer prav gotovo NOBENE zelenjave ne naredijo sproti... ni hudega:) glede krompirja samo to: dokler jeste krompirjevo solato in francosko solato, si nekak ne morete rečt, da postan krompir pa ni v redu, a ne?;) Gobe so bolj nevarne, če jih nabira kdo, ki jih ne pozna;) Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

22. feb 2006 9:43

rimljanka, glede špinače (in ostalega) se čisto strinjam s tabo, v mejah normale špinača gotovo ne bo nikogar ubila. če pa si bolan za kako določeno boleznijo, se moraš pa itak kaki hrani izogibat, pa je lahko drugače še kako zdrava... mikrovalovka je glede tega res zlata vredna in neke komromise pač moramo naredit... če delaš cca 9 ur na dan, pa pot tja in nazaj... pa šport, pa razni tečaji, glasbena,... računajte sami... nimaš časa vsak dan skuhat nekaj čisto svežega... in vseeno je bolj zdravo pojest domače ostanke kot pa sendvič iz kioska ali pa tudi kosilo v menzi, prav gotovo, saj tam tudi pogrevajo... Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti