Kuhinjska posoda

ZLATA  

član od: 31.3.2005

sporočila: 100

20. feb 2006 8:26

Ali mi poveste kako se obnese ponev s titanovo prevleko? Predvsem me zanima uporaba ostrih predmetov. lp ZLATA

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

20. feb 2006 10:35

Približno tako kot s teflonom. Nobena posoda s premazi ni večna, z ostrimi predmeti čim dlje od nje. LP

dolenjcek  

član od: 19.4.2005

sporočila: 54

3. mar 2006 9:26

Se strinjam z večino - vsakega nekaj. AMC in WMF imam za najbolj vsakodnevne potrebe, Tefal mi velikokrat rešuje kako pogrevanje (v ponvi se pa znjde še kaj drugega), največ užitka imam pa s staro češko litoželezno posodo. Nikoili dovolj opreme in raznolikosti v kuhinji, bi rekel - za "lepoto" kuhinje pa morda tak pristop res ni. dolenjcek

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

3. mar 2006 10:24

Dolenjcek, tudi jaz imam doma češko litoželezno posodo. Idealna je za enolončnice, golaže in podobno. Imam jo od leta 1978!!!! - kupila sem si jo v Pragi, ko sem bila kot srednješolka na nekem tekmovanju - in je še danes kot nova. Nobene praske se ne poznajo, nobenih poškodb na materialu, in to po malo manj kot 30 let. Seveda, takrat so bili izdelki ko ruski tanki....Mamamia mamamia

tamara1  

član od: 10.11.2005

sporočila: 109

3. mar 2006 10:45

Jaz imam komplet posode za kuhanje od Fisslerja, ponev za palačinke od Silita (špica), za peko v pečici Fissler, par steklenih posod (Spar točke) in pa par stvari iz silikona. Z veseljem pa bi "pojerbala taščin pekač, star verjetno že kar prek 30 let sistem EMO Celje Imela sem pa tudi Tefal ampak ga nisem dolgo uporabljala, ker imam steklokeramiko, ni pa mi Tefalaova posoda vseč ker moraš z njo delat kot z jajci (pazit, pazit .. da ne mešaš z žlico, da se ti kaj ne zapali.... poleg tega pa je teflonska obloga škodljiva) Še danes pa sanjam o jedilnem servisu za 12 oseb od iz porcelana , ki sem ga videla v trgovini steklarne Rogaška Žal mi je da ga takrat nisem kupila, samo pred šestii leti denarnica ni prenesla izdatka 100.000 SIT , danes pa servisa ni več. tamara1

pegasti  

član od: 7.1.2003

sporočila: 258

3. mar 2006 11:08

Zanimiva tema! Jaz pravzaprav o nabavi posode za kuhanje nisem nikoli preveč razmišljala. Ob poroki sem dobila tri komplete.Prijateljica mi je kupila komplet inox posode (nobena znana firma) ima rahlo odebeljeno dno, vendar ni nenormalno težka (kot npr. Zeppter). To posodo rada uporabljam za vse vrste pečenja in kuhanja, v njej redno prekuhavam mleko, pa se mi še nikoli ni prijelo. Drug komplet sem dobila od moževe žlahte - klasični emajlirani lonci. V njih kuham juhe in enolončnice. Tretji komplet mi je podarila mama - teflonske ponve, pekač (zakon!!) in žar ponev. Teflonske ponve so bile že tako izrabljene, da so morale v "pokoj", pekač je fantastičen in v njem pripravljam vse od rib do mesa in peciva; žar ponev pa je prišla prav predvsem za ribe in za "gušte" po roštilju, ko smo bili še v stanovanju. Ja, zdaj smo se preselili v hišo in lani se je moj možiček za valentinovo prikazal na vratih z dvema kompletoma Tefalove posode s snemljivim ročajem (v stilu:"Tle maš, da mi ne boš več vsakič v Merkurju težila in vzdihovala, kako bo "enkrat" treba zamenjat teflonske "kastrole""). Ta je zdaj v vsakovsakovsakodnevni uporabi. Obožujem teflon (plini in praske gor al pa dol!), super je za v pomivalca, ker ročaji niso v napoto, jezi me samo, da je kislina požrla lošč in je zdaj posoda od zunaj mat. Aha, pa še enega kompleta ne bi mogla pogrešati: staro dobro jensko posodo za narastke, musake in podobne zadeve iz pečice. Uf, sem se razpisala! Upam, da nisem preveč zatežila.

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

3. mar 2006 11:45

Če imaš plin, kot jaz, se jaz nikoli ne bi odrekla litoželeznemu voku na vok gorilcu - s tremi obroči ognja - na novem štedilniku (gorenje)! Definitivno NO1! Sicer pa obožujem kozice (pazi, da so stabilne, midva mava eno srčkano ko vrag, se pa ves čas hoče zvračat:( in ponve, tudi ena litoželezna, ki je zakon za razne tortille, ipd... Sploh je lito železo zakon! Pa lonec za testenine z naluknjano pokrovko, skozi katero lahko odcediš testenine (kupljen pri najboljšem sosedu), ročaji zgrabijo pokrovko, ko zlivaš - totalno super stvar! Ne vzet tistega, kjer je treba pokrovko vrtet okoli, ker reža ne tesni dobro in ti recimo riž uhaja skozi, poleg tega je zoprno, če moraš na hitro odpret, kar se seveda zelo pogosto dogaja! ne rabiš cedila za to in maš en kos umazane posode manj! Res fajn stvar! Ostala posoda je komplet za 12.000, debelo dno, rostfraj, nič posebnega nič fensi, se pa lepo obnese! Veri

kozamurnik

sporočila: 2311

29. nov 2010 19:12

Kar kupi, ne bo ti žal, posoda se odlično obnese. Tudi cena za deset kosov ni pretirana. murnik

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

29. nov 2010 20:28

Sama imam eno veliko ponev iz te serije: http://www.green-pan.com/cookware/products.asp Je dokaj težka, vendar se obnaša naravnost fantastično. Žal se jih pri nas ne da kupiti. Potem sem enkrat kupila še majčkeno Bialettijevo, ki pa se glede prenosa toplote in obnašanja pri kuhi sploh ne more primerjati s prvo. Poleg tega je pri prvih nekaj uporabah zelo smrdela po neki kemiji, tako da tiste hrane nisem mogla jesti in zdaj zato večinoma počiva v omari (sem in tja v njej na hitro in pri zmernih temperaturah prepražim kakšne oreške in to je to). strelka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti