Kuhinjska posoda

kkonva  

član od: 20.12.2003

sporočila: 9

tema odprta - 5. feb 2006 8:10 | ogledi: 19.576 | odgovori: 22

Ker se kmalu selimo v novo stanovanje, bi rada imela tudi novo posodo.Pa me zanima vaše mnenje glede tega, v kateri posodi se nabolje kuha.

Temo je spremenil(a) kkonva dne 05. feb 2006 08:14:01

sissi  

član od: 30.7.2004

sporočila: 184

5. feb 2006 10:30

Odvisno, koliko denarja imaš na voljo. Jaz imam 3 vrste posod: zepter, fisler (cenejšo varianto) in wmf (iz pik pri enem veletrgovcu). Najraje pa kuham v zepterju, čeprav se ne držim čisto njihovih principov kuhanja. Nimam pa še izkušenj z litoželezno posodo, čeprav sanjam tudi o njej. Pa še tole ti polagam na srce: zadnjič mi je prodajalec skušal prodati pečico s 25 različnimi programi. Jaz pa želim peči tako dobre potice, kot jih je moja mama šporhetu na drva z "enim programom". Prodajalec ni prodal. sissi

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

5. feb 2006 10:45

Vse je odvisno od načina kuhanja oziroma potreb, pa seveda od debeline denarnice. Nismo dovolj bogati, da bi kupovali poceni. Sama imam v omarah en komplet res kvalitetne posode z odebeljenim dnom (podobno kot zepter, le da je neka druga firma) in sem super zadovoljna, imam tudi komplet teflonskih tefalovih posodo (in zraven snemljiv ročaj, kot je bil v lanski Mercatorjevi akciji). Ta teflonski komplet je nekaj najboljšega, kar sem kdaj kupila, tako da razmisli vsaj o dveh, treh posodah s teflonsko prevleko. Imam pa tudi komplet litoželezne posode - od najmanjšega lončka do večjega oglatega pekača, v katerem lahko večje kose mesa pečem ali dušim tudi na kuhinjski plošči,ne le v jedilnici. Pri posodi tudi pazi, da ročaji prenesejo visoko temperaturo, da lahko v tej posodi delaš jedi tudi v pečici. Odvisno je tudi, koliko vas je v družini in, kot sem omenila uvodoma, na kak naćin in koliko kuhate. Najboje pa je dat pot pod noge, pogledat po trgovinah, simalo zapisat, primerjat in se potem odločit. Mamamia mamamia

kkonva  

član od: 20.12.2003

sporočila: 9

5. feb 2006 13:01

Pozabila sem povedati, da smo štiričlanska družina, včasih pa tudi šestčlanska. Zaenkrat kuhamo dokaj redno in na splošno skoraj vse. Vem pa, da bomo v novem stanovanju kuhali še bolj intenzivno in ne bo nič več skoka v kakšne dobre gostilne (bo denarnica bolj plitka).

rakicar  

član od: 11.12.2005

sporočila: 48

5. feb 2006 14:14

Mi že deset let kuhamo v litoželeznih posodah in jih ne bi menjala za nobene druge.Tudi na dopust jih vzamem s seboj(vsaj eno in ponev za palačinke).Tudi ročaji prenesejo vse temperature,so bile pa zelo drage.Štiri posode s pokrovkami so bile 100.000.Vok je bil gratis.Komaj ga dvignem in rabi veliko da se segreje,ampak hrana iz njega je njami. Zadnjič so v eni oddaji povedali,da svetujejo ljudem kuhanje v litoželeznih posodah,če imajo premalo železa v krvi.Ne vem,mogoče pa je kaj resnice v tem! lp rakicar

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8697

5. feb 2006 14:52

Verjetno vsaka kuharica najbolje kuha v svoji posodi in v svoji kuhinji. Kakšno posodo si boš kupila je odvisno od tebe - koliko imaš denarja na voljo, koliko kuhaš in kakšen odnos imaš do posode. Jaz sem pred nekaj leti hčeri kupila v Merkurju posodo, šla sem pa tako od številke 14 (kozica, lonec), pa 16, 18, 20, 22, 24, 26, pa vse do številke 28, kar je največji lonec, ki ga uporablja za juho ali kakšno kračo. Pravi, da uporablja prav vse. Je pa bilo nekje okrog 150 tisočakov. Sama pa imam posodo z debelim dnom, teflon, tavo za palačinke, tavo za jajca... (osebno teflona ne maram preveč.), nekaj različnih velikosti keramičnih belih pekačev - za lazanje, musake, nekaj rjavih za džuveč, prebranac... eno veliko keramično za sarmo in polnjeno papriko... Imam tudi 3 črne posode od Ema - dve za pohanje in eno zelo veliko, ko nas se veliko zbere. Uporabljam prav vse, čeprav neko stvar samo enkrat na leto. Veliko mi pomenijo tudi pekači raznih velikosti, plastične posode za sladice, čebriček, "vandlika" kjer mesim testo... in tako naprej in tako naprej... Verjetno imaš že kakšno prakso, kupi tisto, kaj misliš, da boš uporabljala - z leti pa nabereš vsega in svašta, kar rabiš in kar ne. Želim ti uspešno kuho v novi kuhinji in v novi posodi. Pozdravček!

bajsika  

član od: 20.5.2004

sporočila: 22

18. feb 2006 14:42

Mimogrede v prilogi časopisa dnevnik - MOJ DOM - ki bo izšel 8.marca, bodo za marsikoga zanimivi odgovori na vprašanja "Kakšno posodo kupit" in zakaj ? Slučajno sem videla predlogo prvega od 4 delov teh nasvetov pod naslovom NI VSE ZLATO KAR SE SVETI IN GUSS KAR JE ČRNO. Nadaljevanje teme z obrazložitvami kje se najbolje obnese INOX, kje je najboljši GUSS, kje Aluminij ......... pa naj bi bila vsak mesec 4 x zaporedoma ! Mojca

lonygirl  

član od: 13.12.2002

sporočila: 167

18. feb 2006 18:55

Pri nas prisegamo na WMF. Imamo dva ekonom lonca in set posod wmf (tudi iz pik pri veletrgovcu). Pri fantu doma pa prisegajo na AMC, ki je res zelo kakovostna posoda, ki prihrani veliko časa in nudi okusne jedi. Ampak meni vse to nudi tudi WMF, za malce manj denarja. Vsekakor so boljše posode z debelim dnom. Kar se pa ponev tiče sem imela litoželezno (WMF), ki je bila zelo draga in se je po letu in pol začela luščit. Sicer baje, da to ni škodljivo ni pa tudi ne apetitno. Zato sem jo dala sestri, ki je take stvari ne motijo:) Lp, polona

bajsika  

član od: 20.5.2004

sporočila: 22

19. feb 2006 16:38

...... kljub temu je boljše, da si ljudje ogledajo čim več časopisnih in podobnih strokovnih prispevkov in tam poiščejo nasvete . WMF ne izdeluje NOBENIH litoželeznih posod. Litoželezna se tudi NIKOLI ne more luščit saj je cela iz enega materiala - posebne železne sive litine - zato so tudi "presneto" težke ! Popolnoma drugo pa so VLITE-Aluminijeve ponve, katerih ima WMF in tudi druge firme precej v programu. Take ponve imajo ponavadi oznako Alu-GUSS in so vedno površinsko obdelane z raznimi premazi kot so XYLAN, SILVERSTON, Titanium, Platinium, Teflon,......... proti prijemanju. Na kakšen način so vlivane ( strojno, ročno, prešane,..... ) in s katerimi premazi obdelane, to pa določa tudi CENO in ZADOVOLJSTVO. Seveda pa ne moremo kar povprek primerjati AMC posode im WMF guss ponve - to je isto kot če bi mešali škornje in copate - eno je za dež drugo za v sobo ! Inox posode, ki jih poleg AMC izdelujejo tudi druge firme so pretežno za kuhanje, vse guss ponve in pekače pa "samo" za pečenje in praženje ! Tudi v gostilnah in hotelih se po večini vse kuha v svetlh posodah in peče povečini v črnih oz. črnih ploščah (grill).

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

19. feb 2006 17:58

Bajsika, , Mamamia mamamia

rega  

član od: 21.6.2005

sporočila: 20

20. feb 2006 7:11

Vsakega nekaj! Po mojih praktičnih izkušnjah moraš imeti vse tri vrste posode, tako kot pravijo za vsak namen svoje. Jaz imam: - kvalitetno Inoks posodo ( Fissler itd) ni toliko pomembna znamka kot kvlaiteta. Nimam AMC in ne Zpter, ker so druge prav tako kvlaitetne. Pomemben je material 18/1o in debelo dno. - gus in alu gus s teflonsko prevleko -krasno - teflon s s titanovo prevleko - za palačinke in hitro pripravo, ker se prej segreje kot alu gus ali gus. - črno posodo- - emo za večje količine - eramično in pyrsk za narastke in serviranje. Imam tudi nanovejšo Tefal sesame - za hitro kuhanje - krasno, uporabljam mnogo manj lonec na visok pritisk, ga pa vedno rabim, ko moram hitro skuhati več stvari hrati. Veliko užitka vam želim. rega

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti