Hvar

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

tema odprta - 22. jan 2006 21:38 | ogledi: 10.124 | odgovori: 11

Z družino ssmo se odločili, da bi letos letovali na Hvaru. Nekako pa se ne moremo odločiti za lokacijo (Zavala, Milna, Jelsa), kljub temu, da smo internet že skoraj prežgali.

Če imate kakršnekoli izkušnje, vas naprošam zanje.

Hvala in lp, Robida

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

23. jan 2006 7:37

Mi smo kar nekaj let hodili na to lokacijo. Bili smo zadovoljni; hrana, postrežba, lokacija, plaža idealna za otroke, cena vse je OK. http://www.lancon.hr/lancon/milna/ Lp, Klavdija

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

23. jan 2006 7:47

Klavdija hvala, verjetno je tu samo penzion ali oddajajo tudi apartmaje ? lp, Robida

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

23. jan 2006 7:53

Jaz sem bila na Hvaru - Jelsi enkrat, z Relaxom (5 let nazaj). Nastanjeni smo bili v hišicah (sem pozabila kako se je reklo, v glavnem so nad hotelom), oprema stara, zelo vroče, brez klime, prepiha nismo mogli narediti, ker nismo upali pustiti odprtih vrat čez noč. Hrana super, mogoče sama večerja za kakšnega super jedca bolj malo. Bazeni v hotelu v redu, plaža kamnita, morje čisto, sama Jelsa ni nudila dosti zabave, mi je pa bilo všeč hoditi okol in gledat stare stavbe, cerkve... Stvar okusa. Na Hvaru in staremu gradu nismo bili, mislim, pa da je v Jesli še hotel Mina (višja kategorija) in ima tudi nekaj peščene plaže (blizu je avtocamp), tenis igrišče.... LP smrkolina

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

23. jan 2006 9:02

Odvisno je, kaj si od dopusta želite - moj predlog ni za tiste, ki bi radi vsak vecer (ali sploh) v lajf. Jaz hodim ze dolga leta enkrat ali dvakrat (v juniju in septembru) v Uvalo Staro v Bogomolje, ki je zame najlepši možni dopust. Poglej si: www.uvala.net (ne znam narediti linka) - super, vidim, da se sam naredi. teta torta Sporočilo je spremenil(a) teta torta dne 23. jan 2006 09:03:39

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

23. jan 2006 9:16

teta torta, pogledala sem link, izgleda zanimivo. Kakšni pa so apartmaji ?. Malo me skrbi ker ni fotografije, ker smo se enkrat že precej nasankali.Pohištvo in oprema je bila " iz vseh vetrov" komaj uporabna, pečica pa sploh ni delovala. Hvala in lp, Robida

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

23. jan 2006 12:48

Robida, apartmaji so v redu, pohištvo ni najnovejše, a tudi ni nametano z vseh vetrov, je čisto uporabno. Kuhinjska oprema je precej nova, štedilnik (plin + elektrika) s pečico, hladilnik in zamrzovalnik delujejo, prav tako bojlerja v kuhinji in kopalnici. Kuhinja je v redu opremljena, jaz prinesem s seboj samo ročni mikser. Zlasti če imate še manjše otroke (ki nimajo potrebe po družabnem življenju), je lokacija idealna, ker je plaža pred hišo, nikamor ni treba hoditi, če postanejo sitni ali zaspani, jih samo vržeš v posteljo. Jaz navadno avta cel teden ne razkopljem, vso špecerijo pripelje gazda Ivo, če česa nima v trgovini, naroči. V vas (4 km) se napotim zjutraj peš za rekreacijo. Sladoled prodajajo pri sosedu ali pa ga tudi pripelje gazda, zelenjavo in sadje pripelje neka privatnica z Opel karavanom dvakrat na teden, če se ti ne ljubi kuhati, pa Ivo speče ribe na žaru ali pa njegova mama pripravi hobotnico v solati ali pod peko. teta torta

beatrice  

član od: 18.11.2009

sporočila: 137

4. apr 2012 9:34

Pozdravljeni,

mene pa zanimajo možnosti na Hvaru za kolo? Menda bom v mestu Hvar in premišljujem o tem, da bi vzela s seboj kolo a otoka ne poznam in žal ne vem, če ima veliko strmih in za nameček še makadmaskih poti?

Hvala za vaša mnenja

beatrice

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

4. apr 2012 9:42

Draga Beatrice,

Hvar je doooooolg otok z nešteto možnostmi za kolesarjenje! Je pa hribovit, seveda, kako bi bilo drugače - dalmatinski otoki so pač napol zalite gore. Ceste so asfaltirane in makadamske, greš po tistih, ki so ti ljubše. Le z ravninami je bolj križ (jih ni kaj prida). 

Sicer pa lahko začneš tule: http://www.bikemap.net/regional/Croatia/Splitsko-Dal

 

 

Sonja

syu  

član od: 10.9.2009

sporočila: 482

4. apr 2012 10:24

Ja res je, Hvar je zelo hribovit bolj za izkušene kolesarje.

Še vedno pa se najdejo krajše ture, vedno pa računaj da je kak klanec vmes.

Jaz obožujem odkrivanje neoznačenih poti, kjer včasih prideš v kraj bogu za hrbtom in te ima, da bi kak dan ostal kar tam.

Ne sekiraj se če je kak klanec prehud, greš pač peš. Je pa navzdol bolj luštno.

Da se ne bom preveč hvalila, govorim o delu Hvara-Vrboska, Stari grad, Jelsa.

Precej Hvara moje kolo še ni videlo in bo treba kaj storiti.

lp

syu

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

4. apr 2012 19:45

Ja, Hvar je zelo hribovit. Jaz sem pred leti "tovorila" zraven bicikel, da bi se z njim vozila iz kampa v mesto Hvar na tržnico. Pred tem sem pozabila malo poguglat po "google zemlja" in sem bila kar malo presenečena, ko sem videla kakšen vzpon in nato spust je do mesta. Na tržnico sem se vozila z busom.

K

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti