Posoda

neznan uporabnik
tema odprta - 9. okt 2001 18:43 | ogledi: 2.546 | odgovori: 3

Prav danes sem opazovala svojo teflonsko ponev za peko palačink. Moram priznati, da je še nimam dolgo, pa je že "zvita". S tem mislim na ukrivljeno dno, ki se ne prilega več ravni površini štedilnika. Se to s teflonom zmeraj zgodi?

Mimogrede: kupujem novo posodo. Zanima me, na kaj naj bom pri nakupu pozorna (predvsem kakšen material naj izberem). Zamenjala bom tudi vse pekače. Kakšnih dimenzij naj bodo novi (katere vi najbolj uporabljate?)? Predvsem si želim lahkih in ličnih posod, primernih za pomivanje v stroju. Mi priporočate katerega proizvajalca?

Lp,

Beti

neznan uporabnik

9. okt 2001 22:05

Glede ponev vam lahko svetujem, saj smo imeli podoben problem kot vi- vse ponve so se zvile, teflon se je odluščil.... Čisto po naklučju smo bili na morju povabljeni na degustacijo hrane in ogled posode, narejene iz ALUGUSA. Posoda je masivna, težka, prevlečena s posebno teflonasto zmesjo. Za začetek smo kupili le ponev za palačinke in po 1 letu je še popolnoma uporabna in predvsem niti malo zvita. Sedaj smo ponovno dokupili nekaj kosov te posode, ker smo z njo zelo zadovoljni, čeprav je cena malce višja. Mislim da je sedež firme ki prodaja to posodo na Jesenicah, posodo vam dostavijo na dom, če bi jih želeli poklicati, mi sporočite in vam bom priskrbela telefon. Lp Anja

neznan uporabnik

9. okt 2001 22:22

Glede teflonske ponve se strinjam z predhodnico, ca mora biti le-ta cim bolj masivna ceprav je drazja. Pri lazjih teflonskih ponvah se dno zvije zaradi prevelike vrocine. Za malo denarja malo muzike. Pri nakupu posode priporočam, da kupite rostfrejasto posodo saj ima najdaljšo življensko dobo, poleg tega pa tudi če se kaj prismodi, se lahko hitro odstrani. Zelo dobro je, ce kupite bolj masivne posode in ne tiste ki so povsem tanke. Dobro je, da imajo zgoraj termostat saj tako pripranite na energiji. Sam sicer uporabljam AMC posodo, ki je zelo dobra vendar je posoda zelo draga. Je pa to prav gotovo doživljenska posoda in če kupite to posodo vam ne bo potrebno kupiti druge. Vendar kot sem že povedal, je to zelo velik finančni zalogaj. Kar se tiče pekačev priporočam keramične in rostrejaste pekače in ne teflonskih saj se le ta z rezanjem peciva v pekaču uniči. Priporočam, da kupite en pekač v velikosti pečice ki naj bo nizek in še enega take velikosti ki bo malce višji. Poleg tega priporočam še en manjši keramični pekač, ki ga lahko uporablajte za peko mesa ili raznih narastkov. Morda pride v poštev še en pekač, ki ima z ene strani snemljivo stranico oziroma je tak, da sam naravnaš želeno dolžino, predpisani sta samo najmanjša in najdaljša. Potem pa še dva tortna modela različne velikosti in mislim, da je to okvirno vse. Veliko uspeha pri nakupu.

neznan uporabnik

10. okt 2001 8:31

Beti, glede ponve za peko palačink sem pred časom tudi sama spraševala in si lahko tam preberete odgovore oz. nasvete.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti