Kefirjeva gobica

BARTO  

član od: 1.6.2006

sporočila: 16

3. jun 2006 9:57

Pozdravljeni, hvala za dobrodošlico . Z veseljem bom malo z vami poklepetala. Jaz sem drugače iz primorske in se že veselo menim za gobico z Very- vsem ostalim pa hvala za ponudbo in hvala zvonetu za nasvet. Pa lepo prosim- ne me vikat- imam 28 let . Lep oblačen dan. ciao ciao BARTO

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

10. jun 2006 19:49

Moji kefirjevi kristalčki so se strašno namnožili. Kako ostali rešujete ta pojav? Če jih posušim ali zamrznem, bo skrinja v enem letu polna Moj ... se sprašuje, kaj se bo zgodilo v kanalizaciji, če mi kakšen mičken kristalček uide v odtok... Skratka, če kdo želi kefirjeve kristalčke, naj se oglasi na ZS. Zadeva je super, ampak množi se pa res... Pozdravček! Vrana

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

10. jun 2006 21:40

Vrana, pri nas odtok še ni ekplodiral, pa bi morala biti v njem že ena orjaška goba. Loni Makaroni

sivestra  

član od: 31.5.2006

sporočila: 20

10. jun 2006 22:39

Pozdravljeni! Jaz imam tudi ene gobice ki se množijo sam te se delajo z vodo in so tudi zdrave za pit. Meni tudi pade kakšna gobica v lijak ,upam da ne bo res kej zraslo . LP sivestra

sivestra  

član od: 31.5.2006

sporočila: 20

11. jun 2006 19:20

Naj bi se uporabljalo samo steklena posoda ali plastična ,cedilo plastično in leseno žlico ker naj bi kovinski pripomočki uničili vse dobre snovi teh gobic. sivestra

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8733

11. jun 2006 19:51

Že več kot mesec dni od kar sem dobila od Jade gobico, vsak dan delamo kefir. Od začetka je bila ena plastična posodice od 1/2 l, sedaj sta pa že dve v igri. Mož in sin se kar grebeta kdo bo popil. Le en problemček je... moja gobica pa nikakor ne raste. Z žlico jo poberem in takoj dam v drugo posodico z mlekom... Kdaj misli zrasti? Delamo kaj narobe!? Pozdravček!

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

12. jun 2006 8:13

dragička, morda pa je hakeljc v tem, da jo pobereš s kovinsko žlico, čeprav moje gobice v stiku s kovino niso pocrkale, se rajši držim Faninega nasveta in to počnem s plastično žlico. Loni Makaroni

bonaca  

član od: 1.3.2005

sporočila: 215

12. jun 2006 14:15

Ste me čisto okužile s temi kefirjevimi gobicami. Bi se postavila v vrsto za kefirjevo gobico. Prosim, da mi jo katera odstopi, ko bo to možno. HVALA! Pa ker še ne poznam sistema delovanja gobice, bi prosila, za informacijo, kaj točno moram z njo delati (prati, sušiti ?). Kaj pa delate z njo, ko greste na dopust? A jo kar pustite v mleku, ali zraven nesete, ali kaj? bonaca

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

12. jun 2006 14:33

pomaga, če napišeš, od kje si, da ne bi bilo treba pošiljati po pošti... Loni Makaroni

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17789

12. jun 2006 20:28

Kefirjeva gobica res raste, če jo pustimo dalj časa v mleku, pa ko jo spiramo, delamo to nežno, sicer male koščke odplavi. Dragička, če imaš gobice premalo, mi sporoči, ti odstopim kak moj košček. Pa tebi tudi, bonaca, če živiš kje blizu. Se stinjam z Loni, da jo je malo težko pošiljati po pošti. Kar pa se tiče kovine, pa ne verjamem, da bi ji tako škodila.Sploh ne samo prenašanje s kovinsko žlico. In - ker sem naravoslovka po duši in izobrazbi - se bom (takoj zdajle) lotila stvari znanstveno. O rezultatuh poročam. rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti