Lesnikovo olje

aljalja  

član od: 8.6.2003

sporočila: 140

tema odprta - 7. dec 2005 13:43 | ogledi: 8.058 | odgovori: 5

mOGOCE KDO POZNA KAKEGA DOMACEGA PROIZVAJALCA LESNIKOVEGA OLJA? SE GA DOBI SE KJE RAZERN V kALCKU? hvala

pouhek  

član od: 24.8.2005

sporočila: 273

7. dec 2005 15:46

Hi, poskusi na tem naslovu.Vem,da pridelujejo nerafinirano orehovo olje,zelo dobro,mogoče pa... Družina Pečarič, Drašiči 29, tel.:07 / 305 80 93 lp > siba

Szdenka  

član od: 22.10.2003

sporočila: 220

7. dec 2005 18:18

Zakaj uporabljaš lešnikovo olje? Zdenka

shtrukeljchek  

član od: 21.10.2005

sporočila: 10

15. dec 2010 18:16

Ta olja prodaja tudi spletna prodajalna le da pod svojim imenom drugače pa jih izdelujejo Pečariči. Če koga zanima lahko dam naslov.. Sama sem preizkusila vsa njihova olja in moram rečt da so izvrstna! Brez dodatkov, popolnoma naravna! taka olja je zelo težko dobiti saj večina prodajalcev olja redči in dodaja arome! Bodite pozorni! Bolj ko olje sumljivo prelepo diši, več dodatkov je notri. sseveda imajo olja vonj, amapk nihče mi pa ne bo rekel da orehovo olje diši kot da bi se pekla orehova potica... shtrukeljchek

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

15. dec 2010 20:56

Pred nekaj leti so orehovo olje iz orehov, ki so jih pridelali v Drašičih, stiskali nekje v Nemčiji, tako nam je razložila gospa, ki nam je o tem olju in še marsičem govorila v soseski zidanici v Drašičih. Morda imajo zdaj že svoje stroje, ne vem.

rimljanka

andreja62  

član od: 9.11.2010

sporočila: 24

29. dec 2010 9:46

Ja, stiskajo svoje olje. Imajo ogromen nasad orehov, pa še odkupujejo jih. Imajo pa še mnogo drugih vrst hladno stiskanih olj. Sama sem preizkusila olje mareličnih jedrc, lešnikovo olje in orehovo olje. In sicer na svoji koži, saj veste kaj velja, na kožo daj samo tisto, kar lahko poješ. In povem vam, rekla sem adijo vsem neskončno dragim kremicam in mlekom za kožo. Po obrazu se mažem izključno z oljem mareličnh jedrc, po telesu pa z orehovim ali lešnikovim, na lase pa si tudi dajem masko iz orehovega olja. Čudovit balzam za telo in dušo. Pa nobene kemije, ki je tako prisotna v kozmetiki. Da ne govorim o tem, koliko ceneje pridekm čez, saj stane dc olja 10 eur in kar traja i n traja. Povprašajte v trgovinah z zdravo prehrano ali zeliščnih lekarnah. V Novem mestu jih prodajajo. LP Andreja andreja62

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti