Shranjevanje keksov

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

26. sep 2012 9:00

Ker sem navdušenec nad suhimi keksi (domači prijatelji, bisocotti, scones...) in ker dam dosti na ambient,izgled ter kompozicijo shranjevanja le-teh. Torej, da vse skupaj izgleda drugače, nestandardno in posebno ter predvsem SIMPATIČNO ZANIMIVO, shranjujem takšne zadeve v velikih steklenih glažih z pokrovom na vzvod (nekoč so bili za marmelado) in me zanima, ali bodo tudi v takšnem glažu ostali brez problema (no, roke rade posegajo v tale glaž hihi) oz. ne bodo začeli plesniti?
Od vseh sestavin, pri katerih bi lahko prišlo do plesnivosti so edino rozine, za katere me skrbi. Vse ostalo so oreščki...

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

26. sep 2012 10:47

Splesneli menda res ne bodo, ampak radi se pa navlažijo, se pravi, da ne bodo več tako zelo hrustljavi. Tu si lahko pomagaš z vrečkami s sušilom (recimo silikagel), vlago pa ti iz kozarca pobere tudi recimo sol (vzemi grobo sol in jo daj v platneno vrečko pa hrani skupaj s piškoti). Pa seveda je važno, da je kozarec dorbo tesni. 

Sonja

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

26. sep 2012 13:19

limnol: Iskreno ti hvala. Kako lepo, da se vsak dan nekaj novega naučim in tile vaši (ter celoten super kolektiv Kulinarike) predlogi in deljenje znanja, samo dodajajo k mozaiku, kateri bo nekoč predan dalje, novi generaciji, katera ga bo še izpopolnila. Hvala

To o sušilih in soli res nisem vedel in mi je prav všeč. Sol, vrečkica VOILA. Poceni in hitro.

Drugače pa me je zato skrbelo, ker so mi enkrat že splesnili marmeladni žepki, pa so bili v hladilniku, prav tako moji prvi muffini spomladi, a tile so bili v sobi na dnevni temp. (vsebovali so tudi jajca, kar itak prispeva k hitrejši pokvarljivosti) ter nazadnje bananin kruh, katerega sem imel v hladilniku, a se je plesen že razvila po 3 dnevih. Vsekakor razumljivo, ko premislim, saj je sladek, vlažen, po vrhu pa še prelit z stopljenim sladkorjem.

Sem dvomil da se to lahko zgodi temu mojemu "vojaškemu" pecivu, katero ne vsebuje ne jajc niti kakšnih mokrih ter hitro pokvarljivih sestavin (edino zavoljo rozinik me je en čink skrbelo :) ), a ker nisem bil prepričan sem raje vprašal. Vedno znova vesel, nad pripravljenostjo pomagati nesrečnežu in mu bo najboljših močeh pomagati. Kapo dol.


---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti