Abraham-ideje

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

8. jan 2006 12:03

Če je bil tvoj brat že na kakšnem praznovanju Abrahama , ga bo bolj težko presnetiti. Jaz sem svojo sestro presenetila s kompletnim programom, ker ničesar ni pričakovala. Prvi dan smo ji dali samo šopek rož in majico z napisom. Je mislila, da je to za 50 let vse - smrk. Prizorišče smo okrasili z baloni in velikim transparentom. Šele naslednji dan je bilo pravo praznovanje. Oblekla sem se v Abrahama in uprizorila prisego. Ideje za tekst sem dobila s pomočjo tega foruma. Vsi ostali gostje so seveda pomagali. Krstili smo jo s slano vodo in res veliko kuhalnico. Nadeli smo ji lento, in ji podarili leseno torto. Je bil res hec, ko je ni mogla razrezati. Tudi s sekirico ni šlo, ha ha ha. Se še sedaj smejem, ko se spomnim. Poleg ostalih daril smo ji podarili tudi uokvirjeno sestavljanko (malo dela na računalniku-skeni in oblikovanje) slik iz različnih obdobij njenega življenja. Najboljša je bila tista, kjer ima 5 let, na sliki s torto s petimi svečkami. Praznovanje je bilo na prostem, taborili smo v šotorih od petka do nedelje, hrana pa vsa iz kotlička in z roštilja (fiš, bograč, ražnjiči, čevapčiči, kotleti in še kaj). Nepozabno, smeha veliko in čudovit spomin. Če te zanima kaj določenega, vprašaj, da ne bom preveč dolgovezila.

pepek  

član od: 7.1.2004

sporočila: 51

9. jan 2006 16:29

mamamia,če nimaš s tem preveč dela, bi te tudi jaz prosila, da mi poveš kje se lahko dobi časopis za 50 let nazaj.2.2.praznuje Abrahama moj svak,pa se mi zdi to zelo izvirno darilo.Hvala Sporočilo je spremenil(a) pepek dne 09. jan 2006 16:32:08

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

9. jan 2006 18:07

Pepek, ti jutri, ko bom spet v službi, sporočim, kako je s tem datumom in kaj potem dalje, prav? Mamamia mamamia

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

10. jan 2006 10:16

Jaz sem poslala vprašanje knjižničarjem v zvezi s temi časniki (upam, da vsaj kdo med vami pozna servis "Vprašaj knjižničarja" To kar so mi odgovorili bo prišlo prav vsem vam, ki vas zanimajo abrahamovska darila v obliki naslovnice. Takole je potekala ta moja poizvedba: Pozdravljeni, Zgodovina vprašanja: Uporabnik: Pozdravljeni! Zanima me kateri dnevniki (časniki) so izhajali v Sloveniji v slovenskem jeziku leta 1956 (mogoče kakšen poseben na Primorskem)? Kateri je bil najbolj bran (najbolj prodajan) ter kje bi si ga lahko ogledala v originalu ali pa na mikrofilmu? Knjižničar 1: Spostovani! Moje ime je Milos Petrovic in sem knjiznicar v Univerzitetni knjiznici Maribor. Iz Slovenske bibliografije za leto 1956 je razvidno, da je takrat izhajalo nekaj dnevnikov: Slovenski porocevalec, Ljudska pravica, Ljubljanski dnevnik, Vecer in Primorski dnevnik. Za drugi del vprasanja (branost, prodaja) zal ni podatkov vendar lahko predvidevamo, da je to Slovenski porocevalec. Vsi ti dnevniki se nahajajo v NUK-u in Univerzitetni knjiznici Maribor. Posamezni pa tudi v Knjiznici F. Bevka V Novi Gorici oz. Primorski dnevnik v Osrednji knjiznici S. Vilharja v Kopru. Lep pozdrav Milos Petrovic Univerzitetna knjiznica Maribor Za posamezne datume oz. številke pa morate sami preveriti v COBISS-u oz. poklicati ali pa obiskati katero od knjižnic, ki imajo te časnike. Jaz sem že nekaj gledala in se splača preverit katera knjižnica, ki to ima, je vam najbližje oz. ste vanjo včlanjeni. Predvidevam, da imajo te časnike posnete na mikrofilmih ali kaj podobnega. Marjetica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

10. jan 2006 11:14

No, jaz malo lajšam iskanje kulinarikom, ker sem z Večera in samo pogledam v arhiv, če tistega dni ni bil mogoče praznik. Ker imamo vse časopise tudi iz arhiva v elektronski obliki, naslovnico samo forvardam in stvar je rešena. Pepek, tebi pa sporočim jutri ali v četrtek, kako je z 2.2., saj sem ostala doma, ker me je bolezen premagala. Mamamia mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

10. jan 2006 13:01

Saj tega niti ne pričakujem, da bi kdo imel prav Večerovo naslovnico, čeprav ne vem, kaj naj bi to imelo z izbirčnostjo. Mi je gladko vseeno. Jaz sem samo pripravljena pomagati, če me kdo prosi za pomoč. Preverjam pa vse časopise in pač posredujem samo informacijo, če želi kdo naslovnico katerega drugega časopisa. Toliko pa jih tudi ni v Sloveniji, da tega ne bi opravila v treh minutah. Mamamia mamamia

pepek  

član od: 7.1.2004

sporočila: 51

10. jan 2006 15:08

Mamamia,želim ti čimhitrejše okrevanje,in seveda bom rade volje počakala na časopis, če pa je to Večer, bo verjetno še boljše , saj je svak Prekmurec.Tudi tvojo informacijo, Sluga si bom shranila, ker mi bo verjetno še prav prišla ob kakšnem drugem Abrahamovcu.Je pa tvoj postopek resnično daljši,zase pa vem, da mi vedno zmanjkuje časa, ker ponavadi vse odlašam na zadnji trenutek.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

10. jan 2006 15:24

Sluga, v čem pa je problem? In kdo pravi, da si kaj slabega naredila? Tvoja informacija je samo dobrodošel napotek, tako da ne vem, kdo ti očita, da hodiš komu v zelje? Meni pa res ne, zato tvojega zadnjega pisanja res ne razumem, tistega o žalitvi pa še najmanj. Razen če ti je kdo na zasebno pošto kaj takega napisal, to je potem druga pesem.Tako da res ne vem, v čem je point? Mamamia mamamia

pepek  

član od: 7.1.2004

sporočila: 51

24. jan 2006 17:18

Mamamia, se oproščam, če sem nadležna, če ste mogoče še bolna,zanima me ali naj še čakam na vaš odgovor glede časopisa.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

24. jan 2006 17:34

Pepek, meni na mailu kaže, da sem na zasebno pošto poslala odgovor. Je pa možno, d aje kaj zavrnilo, čeprav se ne spomnim, da bi mi mail administrator kaj sporočil. Zdaj sem doma in nimam dostopa do arhiva, bom pa jutri gotovo sporočila oziroma poslala naslovnico, da vidiš, kakšna je videti. Potrebujem pa za to polni e-mail naslov, pošlji mi ga na zasebno pošto, ker preko Kulianrike ne gre pošiljat slik (oziroma jaz tega ne znam, če sem čisto poštena). Brez skrbi, v dnevu ali dveh lahko tudi fotokopiram in pošljem, če si z računalniško podobo ne boš mogel sam pomagat. Pozdrav, mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti