Sladkorna bolezen

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

8. avg 2007 8:55

Pri moji babici so tudi ugotovili sladkorno bolezen, čeprav se hrani pretežno z zelenjavo. Mislim, da je pri njeni kuhi problem predvsem ta, da daje v hrano preveč maščob, čeprav pravi, da ne je mastne hrane... Moj stric se je pred leti tudi spopadel s to boleznijo in je sladkor spravil na normalno raven, ko je precej shujšal (omejil vse pohane zrezke in pomfri ter podobno). Seveda ni zdržal in sladkorna se je ponovila... Njegova teža pa je zrasla krepko čez 100 kil... Kozmeja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

8. avg 2007 11:15

Predvem pa je pomembno, ali gre za sladkorno bolezen ali samo za povišan sladkor v krvi. Ker so ukrepi potem zelo različni. mamamia mamamia

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

8. avg 2007 12:45

Doma imamo sladkornega bolnika...GROZA!!!Bolj ko si govoril človeku naj se pazi (kuhala je babica) več je maščob,več je soli,nezdrava hrana,zabele in oh in sploh...pa 2dl Cvička,pa čez 2 urci spet in spet in speeeeeeet. Ko pa je prišel čas kontrol 2 dni ni jedel nič,da mu slučajno ne bi pokazalo previsko.Grrr... No ker "za vsako rit palca raste" je gospod danes na inzulino,kljub temu ima sladkorja še vedno 14...na koncu vsega pa ga je zaradi sladkorne zadela kap! Zato roko na srce vsem,ki se mučite s sladkorno boleznijo.Naj se vam ne bo težko odreči maščobam in nezdravi hrani-obrestovalo se vam bo! Roncolino

apačela  

član od: 7.8.2007

sporočila: 12

8. avg 2007 21:40

Roncolino Koliko je stara ta oseba predvidevam da je starejša. apačela

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

8. avg 2007 21:59

Roncolino, vseeno Ni tako zelo preprosto, verjemi. Škodijo pa tvoji nasveti seveda ne, tudi, vsaj malo, pomagajo, niso pa vsemogočni. rimljanka

apačela  

član od: 7.8.2007

sporočila: 12

8. avg 2007 22:06

Roncolino kaj pravi diabetolog. Obstaja pravi način za urejanje sladkorja ni diete za inzulin skoraj vse je dovoljeno če si le pravilno pokrivaš z inzulinom. Naj gre na štetje ogljikovih hidratov. Simpelj kot pasulj. Rimljanka kateri tip sladkorne si. apačela

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

8. avg 2007 22:12

Žal je sladkorna bolezev v porastu, saj je stres eden izmed poglavitnih vzrokov za le to. S hrano lahko nekako mejiš, stresu pa se težko izogneš.

Jejte veliko zelene zelenjave, v času cvetočega regrada uživajte regradova stebelca (vsebujejo naravni izolin) in oblačite se v zeleno barvo. Tudi barve so pomembni spremljevalec našega počutja, zato tudi indigo moder šal za boleče grlo ni kar tako brez veze ...

Lp,

kobra 1

apačela  

član od: 7.8.2007

sporočila: 12

8. avg 2007 22:22

Stres ja za tip 2. toda na leto zboli 50 otrok mlajših od 18 oz 15 let. Kaj je tukaj vzrok. Žal je sladkorna tip 1 avtoimuna bolezen. apačela

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

9. avg 2007 7:05

Jaz nobene, moja mama, starostna, torej tip 2. rimljanka Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 09. avg 2007 07:06:42

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

9. avg 2007 8:03

Pri sladkorni je znano, da z njo pridejo tudi srčno žilne bolezni in ostala nadloga. Moja tašča pije Noni mix in diabetin in ji je zdravnica odvzela zdravila za zniževanje sladkorja. Tako ima sedaj samo dieto in te dodatke. Počuti se krasno in še pritisk se ji je znižal na normalo.

Kyara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti