Osnovni kosi oblačil

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

tema odprta - 24. okt 2005 11:55 | ogledi: 2.715 | odgovori: 9

Malo me mika, da bi prevetrila omaro. Ne morem si sicer privoščiti veliiiiikih stroškov , zato bi začela počasi. Kaj svetujete, da si vzamem kot osnovo in na njej dograjujem?

Rada imam športno elaganco, barve skoraj vse, najraje pa: modro, kaki, črno.

LP, Stanka

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

24. okt 2005 11:58

Za osnovo vzami tiste stvari, ki jih imaš največ - ali hlače, ali puloverje ali karkoli že imaš. Potem pa usklajuj barve in modne dodatke. ne moreš falit. Sonja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

24. okt 2005 12:43

Hm, kak kostim - tridelni na primer, s hlačami in krilom ali s kratkim in daljšim krilom - je že osnova, brez katere težko gre. Izbereš nekaj v stilu, ki ti najbolj ustreza, ni treba da je kostim strog in uraden. To potem dosežeš s kombinacijami - z lepo bluzo si bolj elegantna, s kakšnim topom gre za vsak dan (ali pa tudi za bolj svečane priložnosti, pač izbereš čipkastega ali svilenega), s polpulijem ali čem podobnim je lahko videti bolj športno, s kakšno svetlečo rečjo pa si znova elegantna. Na hlače lahko nosiš potem samo pulover ali twin, na krajše krilo daljšo jopico in na daljše krilo twin ali krajšo jopico oziroma pulover...Pa k istemu "reklcu" (suknjiču) izbereš različno blago za hlače in krilo, da ni vse enobarvno ampak kombiniraš...mamamia mamamia

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

24. okt 2005 13:00

Jaz sem se tudi lotila tega letošnjo jesen. Ker sem imela že celo zbirko hlač (večinoma črnih ), sem šla na zgornje dele. Z nekaj dobre volje in ustrajnosti mi je uspelo nabrati nekaj srajčk (rdeča, starinska roza, bordo črtasta, dve sta še v planu) in dve jopici za čez v svetlih in umirjenih barvah. In - kar je bilo zame huuuuda noviteta - nabavila sem si dvojne NEčrne čevlje (rdeče in pudrasto roza... prvič v življenju sem dala za čevlje več kot pet tisoč, kupila pa sem (spet za spremembo) nešportne, vseeno udobne čevlje, ki jih lahko oblečem tako na krilo kot na hlače. Pa še en prvič v življenju - kupila sem si dve torbici, da sem tudi v podrobnostih kar se da urejena. tjas

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

24. okt 2005 13:22

Kar se tiče kombiniranja - letos res ni panike. Lahko kombiniraš vse kar ti pade na pamet. Kupi si klasične kose oblačil v tvojih najljubših barvah, zraven pa kakšen zanimiv dodatek za pokombinirat (nakit, šal, ruto) ki bo v bolj živih (kontrastnih) barvah - da razbiješ povprečnost. Tako imaš potem ogromno možnosti... Ja pa tako kot je rekla Tjaš - kakšne zanimive nečrne čevlje. Čevlji so vedno pika na i in spalača se zaneje odšteti malo več... LP ivonja

ines  

član od: 30.11.2004

sporočila: 91

24. okt 2005 22:00

Moj nasvet je, da si kupi klasične stvari fine (dobre kvalitete), modne pa odstekane in cenejse. Recimo crn kostim je "vecen" clovek ga kot kostim ali suknjic posebej, hlace posebej nosi precej casa, zato ne sme biti ze opo eni sezoni zlizan in ne ze takoj na prvi pogled super poliester. Drugace pa mislim o srajckah in T-shirtih, za katere se ne splaca zapravljati veliko: hipi stil je lahko eno leto superhit, ce pa cez leto ali dve izgledas nemoderen in te to moti, ti bo zal vsakega tolarja. Ful, res ful naredijo modni dodatki: lahko si vedno v crnem, pa imas kak zelo vpadljiv nakit - kolane, broske, sali, rutice - (cisto ugodne cene ima nakit v Lunci v LJ, pa v trgovini Tri (ali sta dve?) muhe v Lj in v trgovinah Sariko oz. Intershop) in je crn puli cisto druga obleka. Pa se to: crna bo vedno moderna, temno modro in pesceno bez, ki sta povsem klasicni lahko vedno nosis, tudi ce neko leto nista povsem "in",prav tako lahko se kar vedno nosis olivno zeleno (kaki)... barve kot so oranzna, zelena, lila, roza... pa so bolj sezonske in si raje privosci kak cenejsi kos kot dodatek in si (razen ce nimas na volj neomejenih financ) raje ne kupuj drazjih oblacil v takih barvah - razen ce katera od teh ni prav "tvoja" naj barva.

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

25. okt 2005 7:29

Naj še jaz pristavim svoj piskrček. Dolgo časa sem prisegala na črno, ki sem jo potem počasi začela kombinirati z belim zgornjim delom. No letos spomladi sem si na razprodaji kupila umazano roza prehodni plašč in potem še čevlje. Še vedno prisegam na črne hlače, ki jih kombiniram z bluzicami. Tudi čevlje imam že kakšne nečrne (poleg tistih roza). Kadarkoli kaj kupim, gledam, da gre dobro skupaj s tistim, kar je že v omari. Da izgleda kot komplet. Predvsem pa da lahko čez oblečem nekaj črnega. Večinoma nimam več kot 2 barv na sebi. Žal mi nekatere barve, ki so mi všeč, ne pašejo (kamelja, bež). Skratka razen omenjenih dveh nosim barve, ki se jih da kombinirat s črno, tako da je kombinacij dosti. Zlato pravilo za žensko. Vsaka mora imeti lep črn kostim (hlače, krilo), lepo belo bluzo in lepe črne čevlje. Poleg tega pa še malo večerno obleko, to je črna (kratka ali do kolen ali malo čez) obleka, ki jo lahko oblečete za vse priložnosti. Lahko se ob primernih dodatkih spremeni v pravo večerno obleko ali pa je bolj vsakdanja. Spet ob primernih dodatkih. Jaz imam vedno na zalogi tudi mrežaste ali vzorčaste najlonke in potem tisto krilo od kostima izleda dosti bolj šik. mimi

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

25. okt 2005 8:23

Ste me pa res (veselo!!!!) presenetile. Zdaj se zakopljem v omaro, naredi bojni načrt in grem v nakupe. Hvala vsem, vsak nasvet mi je dragocen! LP, Stanka Sporočilo je spremenil(a) stanka dne 25. okt 2005 08:23:52

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

25. okt 2005 8:50

Ja, pa še nekaj sem pozabila...preden sem se lotila "stilskega izziva" sem naredila čistko po svojih omarah! Ugotavljam, da se me je 28 let mamine vzgoje že prijelo in sem včasih kot hrček, samo zbiram in zbiram. Po omarah sem našla stvari še iz srednje šole (in sem jih torej morala v LJ zavestno prinesti... ), ki jih že 10 let nisem nosila, še v roke prijela ne, pa mi je bilo vedno škoda jih stran vreči. Ko sem naredila prostor v omari, sem šla tudi na prvi šoping Lp, tjas

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

27. okt 2005 12:08

Prvi nakup je za mano... Daljša jakna (bolj prehodna) kaki barve. Zdaj jo kombiniram s črnimi hlačami in kavbojkami. Kakšna barve hlač (kril) mi še predlagate zraven? In kakšne barve čevljev (ja, ste me prepričale! ), lahkega šala, torbice... Rada bi malo bolj udarno kombinacijo, ne pa čisto običajno (kot sem jih vajena ) LP, Stanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti