Ločevanje živil 90. dni - 5. del

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

25. okt 2005 9:33

Hojla! Včerajšnji vodni dan uspel tisočprocentno!Odlično se počutim,sam rahlo me glava boli. Migla,ko me je zagrabla kriza,sem se spomnila nate. Jaz hočem bit od zdej naprej pridna.Jaz bom danes jedla kurje bederce z veliko zelenjave. Hema,ti si pa res superca!Preboleti tako zahrbtno bolezen pa res ni mačji kašelj.Želim ti veliko uspeha pri izgubljanju kil in tudi jaz bi bila vesela,če bi se nam pridružila na srečanju v Celju. Elen,le pogumno!Ti kar začni,saj je 3MD dieta prav zabavna,tukaj so(smo)pa tudi same fajne punce. Srečanje torej 18.11.,kot je bilo sprva določeno. Tuna,jaz sem na forumu o srečanju klu-slo naprosila,če bi tudi nam narisali enga kuharčka še za naše srečanje. Na kuharčka napišeš svoje ime,ga sprintaš in si narediš priponko.Ste zato punce? Picika,težko,da bodo v kitajski Martinovali.Je pa super,da si tudi ti z nami. Encijan,super,le tako naprej.Kako malo je potrebno,pa se že bolje počutimo. Punce,mi se ne damo,kajne,saj smo vendar 3MD-ejevke!!!!!!!!!!!!!!! Mejte se lepo! Marjetka cvetka

bonaca  

član od: 1.3.2005

sporočila: 215

25. okt 2005 9:38

Elen, poglej na tej strani imaš vzorčni jedilni list za 90 dni. http://mojplanet.com/dieta/primer_jedilnika_dieta_ Mislim, da te bo prepričal. Edino kar ni napisano je, da lahko ješ cel dopoldan sadje. Pogoj je, da ješ vedno dva sadeža iste vrste. Razmik med sadjem je mislim da eno uro. Pa ko je sadni dan lahko za kosilo narediš npr. sadno solato, lahko pa ješ tudi zelenjavo, če ti bolj ugaja. Sem te prepričala? bonaca

tuna  

član od: 17.6.2005

sporočila: 437

25. okt 2005 9:41

Punce ki smo trenutno zainteresirane za naše srečanje: Tuna, Marjanca, Helena, Marjetka Cvetka, Bonaca, Claudija, Jesen, Lisička, Rožica, Smile 28, Robida, Jaca, Encijan, Picika... Ja res bo potrebno nekaj rezervirat, bomo počakale še ta teden, da vidimo če se še katera prijavi, drugi teden pa v akcijo. Čakamo še naše primorke, da se nam odločijo pridružit? Marjetka Cvetka čestitam, enega si že dal skozi, še dva ti ostaneta...Tale kuharček...nisem ga še srečala, a pol si ga vsaka sama sprinta...al kako... LP tuna

bonaca  

član od: 1.3.2005

sporočila: 215

25. okt 2005 9:46

Marjetka Cvetka, čestitam za prestan vodni dan. Z glavobolom bo pa danes gotovo bolje, ko boš dala malo meseka v trebušeček. Pa še dež je nehal padat, sonce sije. Boš videla, da bo današnji dan boljši od včerajšnjega. Tale predlog s kuharjem je dober. Sem ga videla na kul-slo forumu. Odličnen predlog! bonaca

tuna  

član od: 17.6.2005

sporočila: 437

25. okt 2005 9:55

Kva je zdej Bonaca a kej migaš? tuna

Elen  

član od: 5.9.2005

sporočila: 201

25. okt 2005 9:57

bonaca hvala, sem ravno po prvem delu foruma brskala in našla točno ta link. Je že sprintan in ga že ogledujem. Tole je res super stvar. Razloži mo prosim še nekaj stvri-za začetek: - Jem sadje lahko vsak dan zjutraj ( to že vem) in potem do malice ali kosila, oziroma uro ali dve pred tem... Vsaj prebrala sem da naj traja med različnimi oboki 2 uri. Upam, da sem prav razumela. Joj, punce. Se mi zdi da ste napako naredila, ker ste me tako lepo sprejele in ponudile pomoč in podporo. Zdaj me pa "frej" ne boste Elen

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

25. okt 2005 10:13

Elen-- Imam doma dve knjigi od avtorice (popravite me, ker ne vem točno avtorice) Judy... Sem sicer začela šele brati in me zanima, če imate ve oziroma vi (da ne pozabim moškega dela) kakršnekoli izkušnje s to knjigo. Videla sem da obstaja tudi ena ali dve knjižici od revije Rina (upam, da ne zveni kot reklama). Elen
Elen,mi se prehranjujemo po Rininih knjižicah,90 dnevna ločevalna dieta in naslednjih 90 dni.Notri so sicer jedilniki za vseh devedeset dni,vendar si po večini kuhamo po svojem okusu. Tale dieta je res bolj način prehranjevanja,ki ti kar zleze pod kožo.Najlepše od vsega pa je,da sploh nisi lačen,saj so obroki kar veliki(za kosilo poln globok krožnik,za večerjo pol krožnika. Drugače pa kar vprašaj,saj ne škoduje,če je kakšna stvar večkrat povedana. Da ti pa ne bo treba preveč brskati po forumih,na hitro nekaj osnove. Ciklus prekranjevanja: Očiščevalni ciklus od četrte zjutaj do dvanajste dopoldan,jemo sadje in veliko pijemo. Prehranjevalni ciklus od dvanajste dopoldan do osme zvečer,jemo kar je ta dan na razporedu in upoštevamo čas med obroki. Prebavni cilkus od osme zvečer do četrte zjutaj.Po osmi uri ne jejte ničesar več!!!!!!!!! Čas med obroki: Na B(beljakovinski dan) 4 ure Na Š(škrobni dan) in OH(ogljikovi hidrati)3 ure Na S(sadni dan)2 uri To pomeni,da ne smeš jesti prej,lahko pa pozneje,recimo čez pet ur. Sadje za zajtrk,vsak dan po dva enaka sadeža(dve jabolki ali dve hruški ali dve banani...)ali deset namočenih koščkov suhega sadja. Lahko pa še en sadež ali sadni sok za malico,če ste preveč lačni. Na B dan jemo kuhano ali dušeno meso(govedina,svinjina,kunec,puran,piščanec,ribe,tofu,sejtan) ali jajca ali mlečne izdelke.Mesa,jajc in mlečnih izdelkov ne mešamo med sabo. Zraven pa veliko zelenjave,sveže ali kuhane(paradižnik,solata,paprika,kumare,cvetača,ohrovt,brokoli,bučke) Zraven pojemo za kosilo še kos kruha(ni obvezno)in obvezno 3 dl mesne čiste juhe,ki jo popijemo PO obroku. Za večerjo pa isto kot za kosilo,samo brez kruha in juhe,ter pol krožnika! Na Š dan jemo fižol,grah,sojo,lečo,čičeriko,riž,krompir,ješpenj(lahko jih med sabo mešamo,ali jemo posamezno,Naredimo iz njih enolončniče ali pa kar tako,pa seveda spet zelenjavo) Spet kos kruha,ki ni obvezen,za večerjo polovična porcija. na OH dan jemo testenine,pice z zelenjavo,palačinke brez jajc in mleka,ajdo,proso,polento,piro,preste,slanike. Najboljša pa je večerja,ko lahko pojemo nekaj sladkega,kos torte ali tri kose peciva ali tri piškote ali tri kepice sladoleda ali kos kruha z marmelado in obvezno 1 rebro(ali dve vrstici) jedilne čokolade,če pa vam ni do sladkega,pa lahko slano pecivo ali kos zelenjavne pice. Na S dan pa jemo cel dan sadje,zelenjavo,oreščke,lahko surovo,dušeno,pečeno. Za kosilo lahko zmešamo več vrst sadja. Vodni dan:Vsak devetindvajseti dan imamo vodni dan,da se naše telo malo očisti.Ta dan cel dan pijemo vodo. Dnevov ne zamenjujte,ampak se vedno držite tega vrstnega reda:B,Š,OH,S in vsak devetindvajseti dan V! Elen in vse ostale,veliko sreče,če pa vas še kaj zanima,kar vprašajte! Mejte se lepo! Marjetka cvetka

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

25. okt 2005 10:17

Tuna ob robu imaš rubriko zanimivosti,tam klikni na galerijo in potem na 1.srečanje kul-slo,tam je kuharček na sliki.Si lahko pa vsaka na kuharčka napiše svoje ime in si potem to sprinta. Marjetka cvetka

jaca  

član od: 9.4.2004

sporočila: 67

25. okt 2005 10:20

Dobro jutro mlade dame! Včeraj sem imela opletenge okoli dohtarjov po Ljubljani in sem prišla domov z tako migreno da mi je še sedaj slabo in me še boli glava . Sedaj sem prebrala tvoje sporočilo bonaca kakšna je ta torta od suhega sadja .Ta recept sem pobrala iz prve Rinine knjige.Gre pa takole :vzameš nekaj suhih sliv,rozin, fig ali marelice(jaz si dam vsega po malem) in namočiš vsaj za dve uri jaz pa si rajši namočim čez noč da pride sadje bolj mehko.Pomagam si z posodico ki jo imam poleg paličnega ki ima rezilo noter dam namočeno sadje in dodam malo kokosove moke,rožičeve moke in mlete orehe in vse zmiksam in si dam na krožnik in pojem brez da bi si kaj oblikovala.Lahko pa si narediš tudi kroglice.Po original receptu pa dodaš v zmiksano sadje moke in orehe šele naknadno.meni je bolj ušeč če je vse prepojeno z sokom od sadja .Probaj super stvar ker po njej nisi lačna. Marjetka cvetka vse čestitke za uspešno prestan vodni dan. Elena lep pozdrav tudi tebi.Tudi novinke so dobrodošle saj smo vse enkrat bile na temu prvič in če ti kaj nebo jasno ti kar vprašaj. Mislim da je ta ločevalna dijeta bistveno boljša kot po Judit M.... in ni tako zakomplicirana.Kar se tiče pa vzorčnega jedilnika iz internetne strani mojplanet je malo dolgočasna ker se vse tri mesece ponavlja isti jedilnik,lahko pa ti je v informacijo kaj lahko posamezen dan ješ in potem uporabiš še malo domišljije in imaš kosilo. Dušanka upam da ti se že izboljšuje stanje in da te neboli preveč. Naj mi katera pošlj sončka prinas je tako turoben in meglen dan da je prav grdo.Migla lahko ga pošlješ tudi ti saj ga imaš najverjetneje na pretek. Marjanca lep pozdrav tudi zate čeprav nas ne bereš. Mogoče ti bo pa sin prinesel da boš prebrala ispiske .Da boš vedela nismo pozabile nate in te pogrešamo. Imejte se skrajno lepo kjer koli že ste. Čao jaca

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

25. okt 2005 10:31

Hej štajerke pošlite malo sonca na notranjsko,saj tu dežuje-sr..Tuna,tako vestno me vpisuješ na seznam,da me boš še pregovorila. Marjetka Cvetka sem prebrala sporočilo od Bojana,ko si ga prosila naj nariše znak za srečanje 3md.Bojan se pa čudi kaj je to 3 MD,pa že toliko strani smo pošklopale he,he. Dušanka ali gre kaj na bolje?Ma mora it! Danes bo na sporedu jota za kosilo,vmes pa. Lepo se imejte jesen

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti