Operacija vida

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

tema odprta - 14. okt 2005 21:35 | ogledi: 9.398 | odgovori: 25

Ze dalj casa razmisljam o laserski operaciji oci z namenim izboljsanja vida. Dioptrije sicer nimam velike (-2,5), ampak me ocala zelo motijo pri sportanju, lec pa zaradi oblike oces ne morem imeti.

Zanima me, ce je kdo ze to operacijo preizkusil, kam se je napotil, koliko zadeva stane in kako se je obneslo (kako dolgo so bolecine, ali je vid zdaj 100 % OK). Vem, da je stvar kar draga- baje 230.000 SIT, ampak ce pomislis koliko te stanejo ocala, se zadeva hitro amortizira. Skrbijo me stranski ucinki; baje da imas po operaciji se dolgo suha ocesa in si moras neprenehoma dajat kapljice. To je pa tudi vse, kar sem do danes slisala.

Prosim, pisite in me prepricajte ZA ali PROTI. Hvala in LP.

Anja

strukelck  

član od: 2.12.2002

sporočila: 91

14. okt 2005 22:35

Čau! Za podobno opreacijo sem se tudi že sama zanimala in se odločila, da takoj ko naberem denar, grem in jo opravim. Za informacije sem povprašala priznanega okulista, ki je eden redkih, ki to operacijo tudi izvaja. Čakalna doba za operacijo je približno teden, sam postopek je hiter in neboleč. Po operaciji lahko vidiš še kak dan bolj motno, to je pa tudi vse, kot mi je doktor povedal. Se kar strinjam s tabo, da so očala in leče velik kup denarja, sploh če se ti non stop spreminja dioptrija. Ja, pa še cena, približno 250.000 na očke. Nekje sem zasledila, da je s to operacijo dobro počakat in jo opraviti po nosečnosti, ampak ne vem če to čisto drži. Mogoče ve kdo drugi, nočem širiti napačnih informacij. Upam, da ti bo napisano kaj pomagalo pri tvoji odločitvi. Srečno! strukelck

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

14. okt 2005 23:29

Živijo, za začetek si nekaj o operaciji lahko prebereš tule: http://www.irman.si/index.php?operacija_dioptrije tule boš dobia mnogo informacij, tudi točne cene imajo navedene (in te niso majhne, fiiiij!) Veš, tudi jaz sem, od kar sem bila pred 10 leti v Angliji, želela to operacijo. Dioptrijo imam danes že -8, pa še 2 astigmatizma... po domače rečeno, slepa sem kot ! Ampak so mi tako v Italiji kot tudi v Ljubljani in v šempetrski bolnici poseg odsvetovali. Razlog je bil povsod isti - te operacije delajo šele relativno malo časa (recimo dobrih 10 let), zato ne morejo predvideti, kakšen vpliv ima laserski poseg na oko v daljšem obdobju. Recimo, če te operirajo pri 25ih, kaj bo s tvojimi očmi, ko jih boš imela 50. To je bil eden od argumentov proti, ki me je prepričal. Moja okulistka mi je sicer svetovala, da če vseeno hočem na poseg, naj grem v Žalec, ker da je tisti Dr. NeVemKako najboljši pri nas. Drugi razlog, da se nisem odločila, je bil to, da sem pred 4 leti morala na laser, ker so mi odkrili pretrgano očesno mrežnico. Vsi zdravniki zagotavljajo, da laserski poseg na očeh ne boli... aha, sama jajca pravim jaz! Mene je tako hudičevo bolelo!!!! Pa nisem edina - sestro od moje sodelavke je tudi. Moja sodelavka pravi, da je od bolečine kar jokala. Naj sicer povem, da je moj brat vseeno šel. Okoli 5 ali 6 let nazaj. Tudi takrat je bila cena ulala celo premoženje, ampak nikoli ni maral očal, zato je pač šel. Doslej ni imel nobene težave, očala pa še vedno nosi (včasih ). Namreč, dioptrije ti pač ne odstranijo v celoti. Njemu so je pustili okoli -1 (prej je imel -4 pa še astigmatizem). Pa še tole imej v mislih pri odločanju; da te operirajo, moraš imeti stabilno dioptrijo že vsaj dve leti. Saj si lahko predstavljaš, da če ti stalno narašča, nima smisla, da te operirajo, ker boš po domače rečeno vrgla denar stran, saj boš v roku dveh let spet rabila očala. Te operacije sicer zdaj izvajajo že marsikje po Sloveniji - v LJ na par koncih, v Domžalah, Žalcu, Novi Gorici tudi če se ne motim in še jih je, za katere verjetno sploh ne vem. Pa še eno malo branje o očeh in njihovem zdravju... http://mladina.si/tednik/200132/clanek/iidovsak Upam, da nisem bila preveč negativist, ampak raje ti povem kot je oz. kar vem. Lp, tjas

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

15. okt 2005 8:15

Zdravo,jaz imam astegmatizem in bila pred štirimi leti operirana,a ne lasersko.Od otroštva so mi vsepovsod ponujali le očala,a jih nisem prenesla.Potem pa hvalabogu izvedela za tega zdravnika,ki mi je predlagal,da mi naredi operacijo.Moj vid se je iz prejšnjih 30 %popravil na 60%,več se pa ni dalo,ker bi morali že v otroštvu pravilno ukrepati.Ampak razlika v vidu je vseeno očitna. Priporočam ti da se posvetuješ s tem zdravnikom in sigurno ti bo pravilno svetoval.Knjemu hodijo ljudje iz večih držav in tudi on je hodil izvajat operacije po vsej Evropi. To je dr.Šalamun,ima pa svojo lastno kliniko v Kromberku pri Novi Gorici. Aja pa se ceno ti povem.Takrat sem za mojo operacijo odštela 80 tisoč,moji znanki pa je lečo usadil v oko,odštela pa je 250 tisoč LP Teka Sporočilo je spremenil(a) Teka dne 15. okt 2005 08:16:34

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

16. okt 2005 10:12

Anja, razmisli, ali je vredno iti pod nož oziroma pod laser. Sedaj vidiš in boš, če se ne zgodi ne vem kaj, tudi v prihodnje. Pri takih opoeracijah nikoli ne veš. Kot prostovoljka sem pred leti delala s slepimi in od takrat dalje vem, da je mojih -3,25 plus astigmatizem nič. Dokler ti očala pomagajo, vidiš. In to je pomembno. Za šport si kupi tista očala, ki se dajo zvijati v vse smeri in se jih ne da zlomit. Če pa že, odloči se za dr. Morelovo. Ena najboljših očesnih zdravnic. Mimika

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

16. okt 2005 11:24

Moja prijateljica je bila na tej operaciji in je rekla samo to, da če bi vedela,kako suoper je ta reč, bi se bila odoličila že zdavnaj prej. Ona je bila nekje v Žalcu, zdaj pa to delajo tudi v MB (če si mroda s tega konca Slovenije). Res pa je, da je ona imela diptrijo nekaj čez 5Mamamia mamamia

Sasenka  

član od: 5.9.2005

sporočila: 252

19. okt 2005 9:05

Pri dr. Irmanu v Žalcu se je dal operirati tudi moj fant. Pravi, da če bi vedel, kakšni bodo rezultati, tega ne bi ponovil. Očitno je padel med ravno tistih nekaj odstotkov, kjer operacija ne uspe povsem. Imel je zelo visoko dioptrijo in astigmatizem. Po operacijo mu je dioptrija padla na 0,5 na enem očesu, na drugem pa na 0. Pravi, da se mu dioptrija počasi dviguje (ravno pred kratkim je tarnal, da mora ponovno na pregled, ker se mu slabša vid). Najbolj pa sovraži, ker se mu je po operaciji pojavilo "bleščanje". V temi vsako lučko vidi razpršeno (kar jaz vidim že od nekdaj) in zato težje vozi. Sploh zoprno je, ko ponoči dežuje, ker se mu takrat vse blešči. Opearcija je bila takrat (kakih 5 let nazaj) kar draga - 600.000 za obe očesi + prvi pregled. Poleg tega so kar komplicirali, ko je šel fant na kontrolni pregled in so ugotovili, da bo občasno še vedno rabil očala (za tistih 0,5 za v kino npr.) - niso mu hoteli izdati potrdila z višino dioptrije, da bi si očala dal narediti v LJ, ampak so zahtevali, da to naredi v njihovi optiki v Žalcu. Sama imam tudi očala, pa se že prej, pred njegovimi izkušnjami, ne bi odločila za tako operacijo. Predvsem iz istega razloga, kot ga je že omenila Tjas - pravzaprav ti nihče ne more povedati, kako se bo tvoje oko obnašalo čez 30 let. Konec koncev vsi vemo, da se v starosti pojavi starostna daljnovidnost, kako pa gre to skupaj z lasersko operirano kratkovidnostjo in astigmatizmom, pa še ne vemo. Poleg tega mi ni taka muka nositi očal, če pomislim, da lahko padem v tisti odstotek ljudi, pri katerih operacija ne uspe povsem. Oči so le oči. Tudi mene očala motijo pri vseh možnih aktivnostih, sploh poleti, ko želim na morje ali bazen, pa ne maram iti v vodo, ker brez očal ne morem iti, z očali mi je pa škoda očal... V glavnem, močno razmisli. Vem, da je kar nekaj ljudi, ki so super zadovoljni in jim ni žal, žal pa pri meni v taki situacijo odločajo negativne izkušnje.

McNena  

član od: 15.9.2005

sporočila: 166

19. okt 2005 9:20

Kaj človek vse ne prebere na tem forumu. Sem zelo vesela tudi takšnih tem in seveda informacij. LP McNena

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

19. okt 2005 10:46

Tudi jaz sem razmišljala o operaciji. Slišala sem da jo delajo v Žalcu, naj bi bilo hitro in uspešno., samo da je samoplačniško prvič slišim. Imam dioptrijo - 6, ampak mislim si, sedaj vsaj vidim kar vidim, potem pa... sem pač skeptična. Pač moje mnenje... Pozdrav. ... smrkolina

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

20. okt 2005 10:00

Ja, tega ne krije zdravstveno zavarovanje. Škoda, ker če bi, bi jaz takoj šla. Tako moram pa zbrati 700 tisočakov... Joj. Sonja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

20. okt 2005 10:15

Diling, 700 tisočakov pa ne stane; moja prijateljica je bila, pa vem, da je omenjala bistveno nižjo številko. Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti