Predjed

petramalec  

član od: 15.3.2004

sporočila: 2

tema odprta - 29. sep 2005 13:58 | ogledi: 2.561 | odgovori: 6

Pozdrav vsem!

Ima mogoce kdo kaksno idejo kaj ponudit za predjed gostom. Za glavno jed bom za rojstni dan kar pico da te kap narocila...kaj pa preden pico dostavijo..v mislih sem imela kakšne obložene kruhke, vendar se mi zdi,da je pica dovolj nasitna..

Ima kdo kakšen predlog.

Hvala

Petra

Petra Malec

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

29. sep 2005 14:12

Imaš kar prav, da je pica že sama po sebi precej nasitna, poleg tega pa precej spominja na obložene kruhke. Jaz bi zbrala mogoče kakšne nachos čipse z različnimi pomakami (z jogurtom in kislo smetano, z avokadom in pikantno salso), tako bodo gostje laže dočakali pico. Raje se malo potrudi za posladek. Ta po pici meni vedno paše. Naj bo kaj lahkega in sočnega, na primer bananina pena ali pa pečeno sadje s sladoledom, mogoče panna cota ali pa jogurtova strjenka. pa uživajte! lp ===

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

29. sep 2005 14:16

Hm, kaj pa če slane krekerje obložiš s prekajenim losom in kaviarjem? To ni preveč nasitno, pripraviš lahko kar precej časa pred prihodom gostov, lepo je na pogled in tudi preveč truda ne zahteva. Ali pa grisine oviješ z rezinami pršuta. Nič kaj veliko dela ti ne naredijo niti suhe marelice in slive, ovite s pršutom - naložiš jih v pekač in preden pridejo gostje, jih v pečici malo pogreješ in serviraš toplo. Mamamia mamamia

petramalec  

član od: 15.3.2004

sporočila: 2

29. sep 2005 15:18

Kako pa se naredi bananina pena, mogoce kasno pecivo na hitro? Hvala P. Petra Malec

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

29. sep 2005 15:37

Bnananino peno sem zadnjič naredila in so bili vsi navdušeni. Je pa tako preprosta, da me je kar sram povedat. Vzameš eno sladko semtano in jo stepeš ter ji dodaš najmanj dve pretlačeni banani in vanilijev sladkor. To je to! Nadevaš v kakšne fine kozarce in potreseš s čokoladnimi koščki ali pa lešniki, mandlji,... Čokolado lahko tudi vmešaš v peno, da je kaj za grizt. S takšno kremo pogosto tudi nadevam torte. Mljask! lp ===

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

29. sep 2005 16:48

Če naročiš mega super pico, poskrbi da bo ob uri tam kjer mora biti in ne potrebuješ ničesar več. V nasprotnem primeru mega pica ne bo dosegla željenega in še ostala bo, ker bodo vsi posegali po ostalem ponujenem. Še nekaj osvežilno sladkega - hladna jabolčna čežana z stepeno sladko smetano ali pa čisto navaden puding različnih barv v kakšnih ekstrem kozarcih. Lumpica

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

29. sep 2005 19:11

Če boste čakali na pico velikanko, bi jaz nastavila le malo sadja - mogoče grozdja, kako slivo, nekaj takega, da lahko človek naredi par majhnih grižljajčkov, da se mu ni treba nabasat. In seveda skušala bi se čim bolj za točno zmenit, kdaj bodo pripeljali pico. Mi smo zadnjič naročili 17 pic za v službo in pripeljali so jih šele po dveh urah namesto po eni uri, kot so sprva rekli po telefonu... tjas

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti