Ko se mudi

neznan uporabnik
tema odprta - 15. sep 2001 13:31 | ogledi: 2.803 | odgovori: 14

V zadnjem hipu vas pokličejo znanci in se povabijo na obisk, vi pa ne veste, kaj bi ponudili? Trgovine so zaprte, domača shramba pa izpraznjena? Tukaj je recept za odličen biskvit, ki ga tudi sama ponudim v takih okoliščinah; včasih pa ga spečem kot poobedek. Je hitro, enostavno in poceni. Prileže se h kavi ali čaju.

Biskvit

- 4 jajca,

- za težo 4 jajc sladkorja,

- za težo 3 jajc moke

Jajca stehtamo. Toliko, kolikor tehtajo vsa štiri, vzamemo sladkorja, za težo treh pa moke. Sladkor in jajca dobro stepamo in na koncu dodamo moko. Vlijemo v pomaščen in z moko potresen pekač – model za srnin hrbet. Pečemo, dokler ne porjavi.

Če želimo črno-bel biskvit, maso razdelimo na dva dela in v enega izmed njiju primešamo 3 žličke kakava. Po želji lahko v testo kanemo malo ruma in dodamo vanilij sladkorček.

Lp,

Beti.

neznan uporabnik

15. sep 2001 20:35

Beti, bilo bi krasno ce bi lahko taksne recepte objavili raje kar v rubriki datoteke Recepti, tako da so bolj na pregledu, in ne v forumu. Saj verjetno bi jih marsikdo pregledal in uporabil, tudi taksni ki ne berejo foruma. Enako velja za Biftek iz melancan in ostale, saj le-ta ni dobil popolnoma nobenega odgovora...

neznan uporabnik

16. sep 2001 13:35

Raje ostajam na forumu - tukaj se počutim bolj domače! Tam bi morala posredovati svoje podatke, pa tudi glede avtorstva receptov ne morem zmeraj odgovarjati. Določeni so res moji, nekatere pa dobim od prijateljev - oni pa bogve od kod. Beti

neznan uporabnik

16. sep 2001 17:34

Ja, saj to ze razumem... ceprav pa se mi zdi da se veliko receptov spregleda, ce so objavljeni v forumu. Saj se je videlo v forumu cilijev da je eden izmed KulSlo bralcev spregledal tisti recept za melancane, kokosov liker pa je bil tudi ze drugic objavljen...

neznan uporabnik

16. sep 2001 18:26

Ja Beti, Beti... , ste spregledala tisto prijavo pod točko 1, ki pomeni anonimno prijavo? Ko ste prijavljena anonimno, boste imela od tega samo korist: kulinarika vas bo "prepoznala" in vas opozorila na novosti, ki jih še niste videla. In teh malih ugodnosti bo s časom še več. Torej, ne bodite nezaupljiva, tukaj vas nihče ne "nadzira". Pa še to: v forumu debate s časom potonejo v pozabo, medtem pa bodo recepti, ki so objavljeni, šli v bazo receptov, ki bodo vedno dosegljivi "po vseh kriterijih iskanja" in kot že enkrat omenjeno, bomo uporabniki kmalu lahko dajali povratne informacije - mnenja o posameznem receptu. Objavljen recept je sigurno dostopen večjemu številu obiskovalcev. Res, veliko enih izkušenj se "valja" tukaj po forumu, ki bi bile dobrodošle med recepti. LP, Bojan

neznan uporabnik

16. sep 2001 18:33

Opa! Če tipkam na ženin računalnik, sem "Meta" Bom v prihodnje pazil.., Bojan

neznan uporabnik

16. sep 2001 21:04

Spoštovani Bojan, kljub vašim prijaznim željam ostajam na forumu. Kogar kulinarika res zelo zanima, bo tako ali tako pogledal sem! Kolikor mi je znano, anonimna prijava ne dopušča pošiljanja in objave receptov na strani. Sicer pa kot sem povedala, ne jamčim za avtorstvo vseh receptov - eden od pogojev na strani pa je, da le-ti niso prepisani. Meni zadošča forum. Beti

neznan uporabnik

16. sep 2001 21:17

Biskvit II - 3 jajca, - 1 jogurtov lonček sladkorja, - 2 jogurtova lončka moke, - 1 pecilni, - 1 vanilij, - 1 jogurtov lonček mletih orehov, - malo mleka, - rum, - ščepec ali dva citronke oz. sok ¼ limone Jajca in sladkor stepamo, dodamo moko s pecilnim, vanilij, orehe in nazadnje še mleko. Bisvit spečemo, da dobi lepo rjavo skorjico. Narežemo na kocke. Lahko pa ga prerežemo na polovico, polijemo z nestepeno sladko smatano in poškropimo z rumom, da se dobro navlaži ter premažemo z marmelado. Beti

neznan uporabnik

17. sep 2001 7:30

Beti! Ko že govorimo o biskvitih, oziroma "črnih" biskvitih me zanima en astvar: kdaj je biskvit lepo temen? Z dodatkom čokolade v prahu, kakava v prahu, ali čisto navadnega kakava - Benko?

neznan uporabnik

17. sep 2001 8:29

Beti zdravo! Ja no, saj je tudi to v redu, če vam zadošča...,navsezadnje odprete veliko tem in odgovorite mnogim, ki iščejo odgovore. Samo v razmislek in pojasnilo: menimo, da se na Kulinariki "moramo ukvarjati samo z verodostojnimi" informacijami.! Pomislite, kako bi se dalo manipulirati z ocenami lokalov, pa delat poljubno propagando, itd.., skratka izrabljat velik obisk za "nepošteno igro". Na internetu je tako ribarjenje v kalnem možno, saj veste. Da bi obšli tako ribarjenje in bili resni ljudje z dobrimi nameni, delamo na tem, da bi za vsakim sodelujočim na KulSlo bilo ime, torej oseba, z živim e-mail naslovom. Samo to. Nič več in nič manj. LP, Bojan

neznan uporabnik

17. sep 2001 11:00

Ojoj. Bojan, ta je pa malo huda!! Namreč Beti namigovati o nepoštenih igrah... Verjamem, da je potrebno posredovati nekatere podatke, vendar pa se mi pri receptih to zdi povsem brez potrebe. Kot je že nekje pisalo, recepte pred objavo pregleda g.a Marinka -verjamem, da je dovolj izkušena, da bi prepoznala kakšnega pokvarjenega. Tudi jaz menim, da je forum mnogo boljši, kot zgolj objavljanje receptov... forum je namreč ŽIV! Torej-forumaši, veselo naprej! Če vam pa receptov manjka, jih pa prenesite iz foruma v ono drugo rubriko (morda bi veljalo uvesti kategorijo "izvor neznan"..?) Pa lep pozdrav, astra

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti