Ko se mudi

neznan uporabnik

17. sep 2001 11:22

Beti, Astra, se da res moje pisanje razumeti kot namigovanje, da ima Beti slabe namene? Tega niti slučajno nisem hotel in če kdo to tako razume, se Beti opravičujem. Napisal sem "dajem v razmislek"..., namreč vse kar hočem je, odgnati strahove pred prijavljanjem. Ker je Beti imela ene pomisleke v zvezi s tem. Verjetno je občutljiva na dajanje osebnih podatkov, kar je seveda čisto v redu. Sem pa pojasnil kakšno je naše stališče: koliko podatkov in zakaj. Pozdrav Bojan

neznan uporabnik

17. sep 2001 15:16

Pozdravljeni, Bojan, hvala za pojasnila in dobre želje. Saj prav, da poveste svoje mnenje. Tukaj na forumu pa se že ne bomo kregali, kajne? Če že živimo v krutem svetu, se vsaj tukaj imejmo lepo. To je najbrž namen nas vseh. Da je biskvit lepo temen, dodam 3 dokaj zvrhane žličke nesladkanega kakava v prahu. Ker pa bi utegnil malo pogreniti, dodam še kakšno žlico sladkorja ali 1 vanilij sladkor. Takšen kakav da po mojem mnenju najlepšo temno barvo. Ob tem bi povedala še to, da zmeraj, ko uporabljam pecilni prašek, za nevtralizacijo uporabim limonin sok. To je še posebej priporočljivo pri dodajanju Gustina oz. jedilnega škroba, ki včasih precej vpliva na okus živil. Jaz ga praviloma niti ne uporabljam. Lp, Beti.

neznan uporabnik

17. sep 2001 19:17

Dodajam še dva preprosta recepta, posebej primerna, ko se mudi ali pa pričakujemo obisk, pa nimamo kaj ponuditi. Namesto standardnega narezka ali slanega oz. sladkega peciva! Sama večkrat spečem tudi jabolčni ali sirov zavitek. Zadnjič sem spekla bučinega in so ga vsi pohvalili! Rumovi vafeljčki 10 dkg moke, 3 žlice sladke tekoče smetane, žlička vanilija, limonina lupinica, ½ žlice ruma, olje, 1 jajce Rumenjak s smetano mešaj, dodaj moko in dišave. Nazadnje dodaj rum in beljakov sneg. Testo ne sme stati. Takoj ga prični zajemati z majhno žličko in urno ocvri na olju. Pečene vafeljčke potresi s sladkorjem. Žemeljni pečjak 3 žemlje, ¼ l mleka, 2 jajci, rozine, maslo, sladkor Žemlje narežemo na kockice in jih polijemo z mlekom, v katerem smo razžvrkljali jajci. Pridenemo pest rozin in premešamo. Stresemo v namaščen pekač. Pečemo, da dobi lepo zlato rumeno barvo. Pečenega nadrobimo, zdevamo na krožnik ter potresemo s sladkorjem. Topli obroki so posebej primerni ob hladnih zimskih večerih. Priležejo se h kavi ali čaju. Beti

neznan uporabnik

20. sep 2001 14:46

Jaz ponavadi naredim sladico, ki je sploh ni potrebno peci - imenuje se Ledena gora - Potrebujes cca. 15 cm globoko okroglo posodo (kako veliko je odvisno od kolicine zeljene sladice) Sestavine: 1 skatla baby piskotov mleko rum sladkor stepeno sladko smetano sladki greh (cokoladen) Na ognju segrejes mleko, dodas rum in sladkor - mesas dokler se ne raztopi. V toplo mleko namakas piskote in jih zlagas v posodo. Po vsaki plasti polijes malo sladkega greha. Ko porabis vse piskote zadnjo plast zopet prelijes s sladkim grehom, prekrijes vse skupaj s sladko smetano (da nastane hribsek) in malo okrasis s cokolado. To postavis v zmrzovalnik za pol ure. Serviras tako, da z vecjo zlico zajemas iz sklede in das na kroznik.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti