Pečica pod indukcijsko ploščo

bk  

član od: 2.9.2005

sporočila: 18

tema odprta - 20. sep 2005 9:44 | ogledi: 5.356 | odgovori: 3

Končno sem se odločil, da nabavim štirimestno indukcijsko kuhalno ploščo, potem pa sem od znanca slišal, da se indukcijske plošče ne sme namestiti nad pečico, razen enega modela od AEG, ki se ga lahko. Ali ima kdo kakšno izkušnjo s tem?

Pri Gorenju so mi dejali, da imajo njihove plošče res to hibo, vendar bo odpravljena z novo serijo, ki pride v trgovine oktobra. Pri zastopniku Aristona niso o tem problemu nič vedeli. V trgovini ETIS pa so mi rekli, da je potrebno le zagotoviti 1cm prostora za zračenje med ploščo in omarico.

Sasenka  

član od: 5.9.2005

sporočila: 252

29. sep 2005 18:43

Hm, žal ti ne morem svetovati, ker se mi s tem problemom nismo nikoli srečali. Pod kuhalno ploščo imamo namreč predale (prvi se pa res kar segreje pri kuhanju), pečico pa imamo v višini rok v drugem nizu elementov. In smo ugotovili, da je bila taka razporeditev kar pametna odločitev.

bk  

član od: 2.9.2005

sporočila: 18

3. jan 2006 18:41

No, po slabih dveh tednih uporabe štirimestne indukcijske plošče znamke AEG lahko povem, da sem z njo zelo zadovoljen in hkrati vesel, da nisem nabavil običajne steklokeramične plošče. Kar se tiče montaže, pa je plošča montirana nad pečico in zaenkrat ni videti, da bi bilo zaradi tega kaj težav - v navodilih je bilo le opozorilo, da mora biti med ploščo in pečico na sprednji strani vsaj 5mm za zračenje, kar pa smo upoštevali. LP, B.

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

3. jan 2006 21:08

Tudi jaz uporabljam AEG indukcijsko ploščo,mislim da je 2 leti že minilo,spodaj Bosheva pečica.Zaenkrat ni težav in bolj ne bi mogla biti zadovoljna. Ne smem se preveč hvalit,ker mi lahko v tem trenutku kaj. Vesna Leben

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti