Divjačina

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

30. sep 2008 21:51

V pravo lovsko omako gre vsaj 15 začimb. To je splošno znano. Meso,če je mlado ni potrebno dajati v kvašo kajti le ta ga nekoliko izluži in uniči primarni okus. V dušeno divjačino sodi tudi malo prekajene slanine pa kak kozarec dobrega vina ni odveč. Pa še mala skrivnost. Tik pred koncem dodam v omako košček čokolade. Ta poskrbi za lepo rvakasto barvo in zaokroži ter poudari vse ostale arome . Bom pa pripravil še recept za divjačinski golaž ,ker vidim , da si ga nekateri želite. LP hedonist

Tatjana  

član od: 10.4.2002

sporočila: 301

30. sep 2008 23:53

Bernarda, kontaktiraj najbližjo lovsko družino. Res se splača. Tatjana

janijanez  

član od: 4.6.2009

sporočila: 1

6. mar 2011 8:26

Prosim za nasvet, kako in kako dolgo marinirati 2 kg težek kos zadnje krače s kostjo divjega prašiča, starega leto dni. Kako je z zorenjem tega mesa? Jani janijanez

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

6. mar 2011 11:14

A si dobil še čisto sveže meso ali je že bilo uležano?

 

Mamamia

mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

6. mar 2011 11:23

Hladna kvaša (poznamo tudi kuhano kvašo) naj vsebuje olje, limonin sok ali malo vina, poper - lahko več vrst in nekaj zrn naj bo celih, nekaj je lahko mletih ali grobo mletih, baziliko, šetraj, obvezno brinove jagode, lovor, origano timijan, lahko tudi malo gorčice, muškatni orešček, po želji malo rožmarina. Nikakor ne dodajaj soli kvaši, meso soliš, ko je že malo pečeno.

Morda sem kakšno začimbo izpustila. Lahko si delo nekoliko olajšaš in našteto kombiniraš s kakšno že pripravljeno mešanico za divjačino (jih imaš v trgovini in sploh niso tako napačne).

 

Lahko pa v iskalnik vpišeš "kvaša" ali "paca" pa ti bo vrglo nekaj zadetkov in malo poglej, kaj se najde.

Divjačino v kosu običajno pečem na podlagi iz zelenjave, predvsem veliko koreničja dam (korenje, korenina peteršilja, pastinak, zelena), malo čebule (šalotka) in česna, vmes dodam brinove jagode, vejico timijana in rožmarina, pa obvezno nekaj vina. In sem sokom več krat zalivam pečenko, pečem jo pa na zelo majhnem ognju več ur (na 80 stiopinjah na primer kakšne štiri ure, odvisno mesa). Se mi je tak način peke najbolj obnesel.

Ko meso vzamem iz pečice, zelenjavo spasiram in naredimo omako (seveda jo primerno dodelam - začimbe, maslo), ki jo postrežem v skodelici ob pladnju z mesom.

 

Mamamia

mamamia

Čarli08  

član od: 4.1.2010

sporočila: 275

7. mar 2011 22:20

Mamamia, koliko predlagaš zelenjave za slabo kilo težek kos divjega prašiča? Smo dobili v dar dva kosa in se ju izogibam, samo enkrat bo treba tudi to dat v pečico. Čarli08

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

8. mar 2011 10:31

ha, jaz to naredim takole na oko oziroma da je pokrito dno pekača. Recimo tri do štiri korenčke, dve korenini peteršilja, rezino zelene, tri stroke česna, dve čebuli, za kakih 15 cm pora; žličko brinovih jagod, dve vejici timijana, vejico rožmarina, sol in poper po okusu. Vse to sproti režem kar v pekač, potem z rokami vse premešam, z oljem seveda in razmestim po pekaču, potem pa meso na to in dam peči.

 

Če imaš priemrno podolgovato posodo iz litega železa ali kakšne podobne mase, lahko na nizkem ognju to pečeš tudi na štedilniku, seveda dobro pokrito in z občasnim zalivanjem.

mamamia

mamamia

barabara  

član od: 20.4.2011

sporočila: 1

20. apr 2011 14:11

Zdravo, uležano meso in stare recepte zanj dobite na centralni ljubljanski tržnici pod plečnikovimi arkadami. Jaz tam redno kupujem, ponujajo pa od salam pa do uležanega divjačinskega mesa. Za recepte jim pa morate reči... So edini z eko certifikatom za divjačino v Sloveniji, imajo kontrolirano in ne masovno proizvodnjo. Podjetja vam ne bom omenjal, pojdite si pa sami pogledat, se splača! Pošiljam pa recept za njihov ragu: RAGU 50 dag jelenovega mesa (lahko tudi divji prašič ali srna) Jušna zelenjava, čebula, poper, timijan, ingver, pimet, sol, vino. Na maščobi popražimo zelenjavo, ko zarumeni dodamo meso in začimbe. Ko je meso zmehčano, potresemo z moko, zalijemo z vodo ali juho in prevremo. Od tu naprej sta dva načina: 1. Juho zalijemo z vinom, prevremo in jed je gotova 2. Zelenjavo pretlačimo in ji dodamo kislo smetano. Na koncu vse skupaj še enkrat prevremo in jed je pripravljena. Lp, Barb

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

21. apr 2011 10:17

In kje in kdo ima pa masovno proizvodnjo divjačine? Tole meni sumljivo diši na zastonjski reklamni vložek......

rimljanka

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

19. nov 2011 7:24

Dobila sem cca 1-1,5 kg težak kos kareja s kostjo - meso divjega prašiča. Sedaj pa ne vem kako naj to pripravim. Še nikoli nisem pripravljala mesa divjega prašiča. Tudi sicer z divjačino nimam izkušenj, razen nekaj golažev  iz mesa srnjaka.

Mi lahko kdo svetuje in kakšen okus naj pričakujemo, ker si to niti ne predstavljam.

Že vnaprej hvala za vaše predloge in l.p.

tedyka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti