Težave s pošiljanjem recepta

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

tema odprta - 19. sep 2005 14:17 | ogledi: 2.400 | odgovori: 13

Danes že cel dan pošiljam recept za mesni burek pa nikakor ne gre, stalno javlja napako. Sedaj mi je končno uspelo in pogledam v svojo beležko, pa vidim da je sedaj kar 7x poslan rewcept....se opravičujem!!!! Kako je to možno?

ANJA

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

19. sep 2005 14:18

Tole napiše: Microsoft OLE DB Provider for ODBC Drivers error "80004005" [MySQL][ODBC 3.51 Driver]Access denied for user: "kulinarika@217.72.81.180" (Using password: NO) E:WWWKULINARIKA.NETWWWFORUM../Connections/kulinarika1.asp, line 5 ANJA

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

19. sep 2005 14:45

Anja, tole se je že tudi meni dogajalo in tudi ostalim. Zgleda, da zdej, ko Jernej toliko stvari dodaja in prenavlja na Kulinariki pač včasih kako stvar sesuje. To je skoraj pravilo kadar se spletno stran kaj dodeluje (moj fant vedno benti, ko se mu to dogaja ). In je treba nekaj časa, da potem odkrije, kje vse mu je kaj šlo z mesta, da lahko to popravi. V glavnem, ne se sekirat za tisti 7x poslani recept... jaz sem eno zadevo enih 5x poslala, ko mi je javljalo napako, potem pa ugotovila, da jo imam vseh 5x zabeleženo v beležki. Sem pač ročno izbrisala 4 odvečne recepte. Da to narediš, greš v svojo beležko, klikneš na znakec poleg neobjavljenega recepta - opcija popravi - in čisto spodaj na koncu recepta je gumb izbriši. Vprašalo te bo, če res želiš izbrisat in ti mu samo potrdiš. tjas

Bojan  

član od: 29.8.2001

sporočila: 585

19. sep 2005 18:27

Anja, sem odstranil 6 mesnih burekov in pustil samo enega Bo Jernej naprej popravljal tole pošiljanje ko se vrne. LP Bojan

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

20. sep 2005 12:22

Bojan, hvala lepa. ANJA

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

21. sep 2005 11:28

Tale connection refused pa ni moje maslo, tole se dogaja ko je KulSlo preobremenjena. Verjetno posledica MySql baze, ASP jezika in myODBC Windows vmesnika.... Tale error namrec javlja tudi drugace, ne le ko posljete recept... Zaenkrat nimam zdravila, edino to, da se ne sekirati. Pojdite nazaj z brskalnikom (BACK) pa se enkrat oddajte, pa bomo pobrisali odvecne, lahko pa jih sami kot je napisala ze Tjasa. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

21. sep 2005 12:05

Jernej, vem da to ne sodi sem ampak bom izkoristila priliko. Tudi jaz sem opazila, da je tale "naša" stran večkrat zelooo obremenjena in včasih imam kar težave, ker se mi stran sploh ne naloži ali pa zelo počasi. Drugače imam zelo hitro povezavo, tako da to ne more biti pri meni napaka. Bomo morali vnovačit še kakega pluska, da dobimo zmogljivejši server? lp, Marija

carmen  

član od: 30.9.2001

sporočila: 306

21. sep 2005 21:56

Galyka tudi sama imam velikokrat težave pri odpiranju strani in še ko mi uspe potem spet zelo počasi odpira strani z recepti, da velikokrat prej obupam

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

7. okt 2005 15:09

Hm, jaz spremljam vso to temo 3 tedne in v tem času je do napake prišlo enkrat, odpirala se mi je pa tudi v času največje obremenitve s Krete zelo hitro. Res ne vem, kje bi bil problem. Strežnik je sicer zadosti hiter za takšen obisk. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

7. okt 2005 20:03

Jernej, s tem je tako kot z računalniki. Ko mi nekaj ne dela, pokličem tehnika, in naenkrat je vse ok. Potem ko gre, spet šteka. V tem času od kar sem napisala prejšnji post se je meni stran večinoma nalagala normalno, ne pa vedno... Škoda, ker na strani ne piše v kolikšnem času se naloži, mogoče bi na tak način ugotovila kdaj in zakaj se to dogaja. Ali pa imam pač tako "srečo". lp, Marija

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

7. okt 2005 20:08

Ne saj nekaj je res čudno delalo. Ampak zadnje tedne se mi zdi, da kar dela... Ni pa vic strežnika vic je kombinacija ASP jezika, myODBC wmesnika, mySQL baze in seveda Windows strežnika. V teh modulih seveda je kakšna napakica in potem ko je zadeva obremenjena lahko slabše dela, potem se pa resetira na vsake toliko itd... No, da bom pošten, tudi moja koda bi bila gotovo lahko bolj optimalno napisana za hitrejše izvajanje. To je del, ki se mu bom naslednje posvetil. To ne bo nova storitev, ampak tudi to je treba. Očitno pa dela bolje ker nimamo več 5x poslanih receptov v administraciji. Te reči so že tako zapletene in imajo toliko sovplivanja da se obnašajo malce pos svoje - enkrat se bolje "počuti" strežnik, drugič pa slabše Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti