Orehi v slaščičarstvu

neznan uporabnik
tema odprta - 12. sep 2001 11:58 | ogledi: 3.063 | odgovori: 12

Zdaj, ko smo že skoraj izčrpali fond kokosovih peciv in nadevov , bi vas prosila za solidarnost še pri orehovih pecivih, tortah, nadevih,... Pošljite kakšen recept.

Hvala in lepe pozdrave vsem na forumu,

Beti.

neznan uporabnik

12. sep 2001 12:10

Poskusi z ŽEBRO ŠNITAMI (nenavaden naslov, kaj ne?) 25 dag margarine 1/2 kg moke 2 dag kvasa noževa konica jedilne sode 4 rumenjaki Vse sestavine zgnetemo in pustimo vzhajati. Testo potem razdelimo na tri enake dele in vsak del zase tanko razvaljamo. Prvi del testa položimo na pomaščen pekač, namažemo z marmelado pomešano z rumom in potresemo z orehi.Še dvakrat ponovimo in spečemo. Ko je pečeno polijemo še s čokoladno glazuro. Veliko uspeha!!!

neznan uporabnik

12. sep 2001 12:22

SMETANOVE REZINE Testo: 4 jajca 20 dag sladkorja vanilij sladkor 1 dcl olja 1 dcl vode 4 žlice čokolade v prahu 20 dag moke pecilni prašek NADEV: 1 kisla smetana 2 pesti mletih orehov 4 žlice sladkorja Jajca in sladkor penasto umešaj, dodaj olje in vodo ter na koncu previdno umešaj moko s pecilnim in čokolado. Peci na peki papirju pri 180 - 200 C. Ko se biskvit ohladi, ga prereži in nadevaj z orehovim nadevom. Na koncu še prelij s čokoladno glazuro.Daj v hladilnik in sladico poljubno nareži.

neznan uporabnik

12. sep 2001 23:14

Kar nekaj receptov je ze v rubriki sladice na KulSlo. Tukaj je eden ki ga mislim se ni: Domaci prijatelj 3 jajca 210 g sladkorja 380 g ostre moke 1 pecilni prasek 1 vanili sladkor 140 g narezanih orehov (ne mletih) 100 g rozin 100 g na koscke narezane cokolade Sladkor, vanili in jajce zmesamo z elektricnim mesalnikom, da naraste, nato dodamo moko in pecilni prasek in na hitro zmesamo. Sedaj vse skupaj mesamo samo se s kuhalnico, in dodamo orehe, rozine in koscke cokolade. Pecemo v pravokotnem pekacu, poprej namascenem, 200C, 30-40 minut.

neznan uporabnik

12. sep 2001 23:16

Zivjo Hali, sem sele sedaj opazila ko sem natisnila stran... So to ZeRBo snite, ne ZeBRo vsaj taksne jih poznam jaz?

neznan uporabnik

13. sep 2001 7:11

Lahko, da so tudi ŽERBO ŠNITE, jaz imam naslov kot Žebro, vendar lahko, da je pri nevemkoliko prepisovanjih prišlo do napake.

neznan uporabnik

13. sep 2001 7:21

Še en recept: 25 dag margarine 20 dag sladkorja 2 rebri čokolade 15 dag mletih keksov 15 dag mletih orehov 2 jajci 2 oblata Margarino in čokolado nad soparo raztopiš, dodaš še vse ostale sestavine. Nadev namaži na oblatno, pokrij z drugo in vse še prelij s čokoladnim prelivom. Daj v hladilnik in ohlajeno sladico potem nareži na trikotnike.

neznan uporabnik

13. sep 2001 9:27

Na Kul Sloveniji je moj recept za "maslene kocke" od 03.04.2000 in so res dobre. Ostale recepte pa moram še prebrskati in jih napišem prihodnjič. Lep pozdrav.

neznan uporabnik

13. sep 2001 10:46

bananina rolada Na KulS sem objavila recept za bananino rolado, ki pa ima orehov biskvit. Res je dobra. Najdeš pa jo kar kot bananina rolada. Tina

neznan uporabnik

14. sep 2001 8:19

Orehovi polži 25 dkg margarine 25 dkg ostre moke 1 žlica sladkorja 1 dcl mleka 3 rumenjake 2 dkg kvasa Vse sestavine vgnetemo na deski in testo razdelimo na 4 hlebčke. Pustimo stati četrt ure, nato testo razvaljamo in namažemo z nadevom, zvijemo v rolado in narežemo na pol centimetra debele rezine in damo v pekač. Ko zarumenijo, so pečene. Nadev: 25 dkg zmletih orehov 20 dkg sladkorja 1 rezina naribane čokolade sneg iz 3 beljakov malo ruma malo cimeta Če se nadev težko namaže, dodamo malo tople vode.

neznan uporabnik

14. sep 2001 14:32

Tu je recept za odlično pecivo, ki mu pravim kar orehovo pecivo Testo: 2 jogurtova lončka mletih orehov 2 jogurtova lončka sladkorja 1 jogurtov lonček mleka 1 jogurtov lonček olja 4 rumenjake dodaš 2 jogurtova lončka moke pomešane s pecilnim praškom sneg beljakov Pečemo 25 min pri 200°C. Krema: 4 dl mleka 4 žlice gresa skuhaš, ohladiš in v mešalniku zmešaš z 15 dag margarine 1 vanilin sladkor dodaš še 2 jogurtova lončka orehov Glazura: 15 dag čokolade v prahu 10 dag margarine Na ohlajeno testo razporediš kremo in preliješ z glazuro. Tina Z.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti