Albert keksi

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

tema odprta - 16. avg 2005 12:29 | ogledi: 8.442 | odgovori: 6

Na zalogi imam kar precej albert keksov in jih moram porabiti.

A bi mi prosim lahko kdo posredoval kakšen dober recept v ta namen.

Hvala in lep pozdravček

Marjetica

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

16. avg 2005 14:45

Enostavno jih lahko uporabite zmlete v čokoladno-rumovih kroglicah, kot jabolčne kremšnite v bazi, ali pa plast keksov namočenih v mleko nato plast pudinga (lahko tudi tistega brez kuhanja-Galetta), spet keksi, puding,... samo glejte da bo sočno (keksi dovolj namočeni v mleko). Cel kup variant... ANJA

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

16. avg 2005 15:06

Nalomite jih na večje kose in stresite v skledo ter prepojite z mešanico ruma in vode ali ruma in kave, lahko tudi s razredčenim sadnim sokom, če bodo jedli tudi otroci. KO so keksi navlaženi, stresemo preko njih kakšno vanilijevo kremo (ali drugo poljubno) in na kocke narezano sadje, rahlo premešamo in pustimo vhladilniku, da se krema strdi in sestavine prepojijo. Preden postrežemo, okrasimo s stepeno sladko smetano in čokolado. RAzen tega jih jaz zdrobljene vmešam tudi v sadni frape. Banane zmiksam s sadnim jogurtom enakega okusa, dodam malo mleka in nekaj albert keksov, vanilin sladkor, zdaj poleti še malo vanilijevega sladoleda. Mamamia mamamia

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

16. avg 2005 17:20

Tudi jaz predlagam isto kot maychi - skutine ledene kocke! Bi pa uporabila večji pekač in še enkrat toliko keksov in masla....to pecivo je enkratano! Jaz sem ga spekla za atijevega abrahama, ekr sem bila zadolžena za sladice, in moram rečt da je te kocke pohvalil (poleg vseh ostalih gostov) tudi profesionalni kuhar, ki smo ga najeli :) poskusite, res vam ne bo žal! LP Zala Sporočilo je spremenil(a) _ZALA_ dne 16. avg 2005 17:20:31

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti