Zanimivo za nedeljo

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

tema odprta - 5. avg 2005 10:32 | ogledi: 1.777 | odgovori: 10

Za tiste, ki vas bo mogoče zanimalo, v nedeljo od 10. ure dalje bo v Radovljici na Linhartovem trgu tržnica starih slovenskih obrti.

Obljubljajo pa: ponudbo na stojnicah Turističnega društva Radovljica: čebelar, slaščičar, lončarji in keramičarji, ročni tkalci, rezbarji, pletilje, zeliščarke, čipkarice, poslikovalec panjskih končnic, izdelovalec košar, izdelovalec glasbil, izdelovalec medenjakov in jedi iz domače peke ter zelščni napitki, ličkanje koruze in pletenje iz slame, izdelovanje narodnih noš in lutk, orožar Janez Rotar in Manufaktura mojster Janez. Pa še ponudbo starih jedi treh gostiln, srečanje vitezov in lokostrelski turnir.

Mogoče vam pa prav pride za idejo za nedeljsko početje. Jaz bom žal v službi, čerpav bi raje šnofala po stojnicah. Zadnjič sem bila na sejmu obrti na Bledu in so imeli en kup zanimivih stvari za v kuhnjo. Sem si nabavila ene bajno lepe ročno poslikane cvetlične lončke, pa še neverjetno poceni so bili (1000 tolarjev največji).

Lep vikend želim,

tjas

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

5. avg 2005 10:56

Kaj pa v primeru dežja? A bo na LU ali odpade oz se prestavi? Hvala za idejo!

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

5. avg 2005 11:09

Tole bi si bilo prav zanimivo ogledati, v nedeljo žal ne bo šlo - a pripravljajo to prireditev vsako leto v začetku avgusta? Kdaj je sejem obrti na Bledu? Vsako leto? Hvala za idejo. lp, burbonka

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

5. avg 2005 11:22

Hm, če sem prav videla napisano, bo zadeva v primeru dežja prestavljena na naslednji vikend (14.). Sejem obrti na Bledu pa je trajal skoraj cel teden (tam okoli Blejske noči je bil). Na spletni strani www.bled.si dobiš napovednik, ker mislim, da ga imajo večkrat. Drugače pa sta obe prireditve "vsakoletnice", tale v Radovljici mislim, da se imenuje festival Radovljica. Uuu, zdejle vidim, sejem domače in umetnostne obrti na Bledu je kot kaže čez poletje tudi vsako soboto. Imajo na spletni strani napisano, da bo tudi jutri od 10. ure dalje v zdraviliškem parku. No, dober izgovor za izlet na Bled, potem pa še do Šmona na grmado pa peš na grad, da se porabijo kalorije od te pregrehe. No, verjetno bi bil potreben kar sprehod skozi sotesko Vindgar, da porabiš kalorije od grmade, Lp, tjas

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

5. avg 2005 11:26

No, danes mi zgleda pod roke hodijo sami etnografski dogodki. Pa vam zapišem še tega: naslednji vikend je na Krasu (v Dutovljah) praznik terana in pršuta. Tudi tule bo verjetno kar nekaj zanimivih dogajanj. Lp, tjas Sporočilo je spremenil(a) tjas dne 05. avg 2005 11:27:04

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

5. avg 2005 11:56

Tjas, od kod pa nabiraš podatke? Jaz za večino stvari izvem šele naknadno, ko v časopisu piše, kako je bilo krasno! Potem se pa žrem. Lisa

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

5. avg 2005 12:07

Heh , priznam, da imam tako službo, kjer nas obveščajo o dogodkih po Sloveniji. Ko pa dvakrat slišiš ali vidiš, da se nekaj dogaja, se navadiš hodit gledat po spletnih straneh. Recimo na Bledu so zelo pridni in sproti gor dajejo, kaj se dogaja. Tako da, če človek ve, kje iskati, informacije so tam. In ker poletje preživljam v mestu (sem svoj kos dopusta že potrošila za to sezono), potem pač spremljam, kjer se kaj dogaja, da grem lahko vsaj za vikend malo naokoli in kaj vidim. Se splača, recimo na Bledu je bila tista blejska noč super. Lučke na jezeru, pa ognjemet. Sicer je začelo takoj po ognjemetu peklensko liti in smo prihiteli do avtomobila mokri kot cucki, ampak vseeno je bilo super. In moj novi cvetlični lonček je tako neverjetno lep!!! Pa punca, ki jih izdeluje, mi je dala kar svojo vizitko, da ko jih bom še potrebovala, jo lahko kar pokličem. No, pa vam še to navržem, naslednjo nedeljo bo na Jezerske ovčarski bal. www.lto-kokra.si Mogoče bo pa tudi tam kaj zanimivega. Lp, tjas

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

5. avg 2005 12:55

Tjas, ti si pravi tur. informacijski center...a je še kaj prostora za koga???:) p,

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

5. avg 2005 13:57

Tjas, te stojnice z izdelki starih slovenskih obrti so zelo, zelo vabljive (na Bled upam, da zavijemo še letos, v Radovljico pa naslednje leto)! Da ne govorim, kako nevarno vabljive so stojnice z glinenimi pekači in ostalo keramiko in vsem kar sodi in ne sodi v kuhinjo.... Res hvala za informacije! lp, burbonka

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

5. avg 2005 14:54

V Dutovljah se navadno ne dogaja nič posebnega, razen poovorke z predstavitvijo starih obrti, ki je iz leta v leto bolj okrnjena.......tako da že nekaj let ne gremo več - teran in pršut gremo pa raje na osmice guštat. Lumpica

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

5. avg 2005 15:43

No, evo, to so pa informacije iz prve roke. Najbolj zanesljive od vseh! tjas

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti