Čiščenje okenske police

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

tema odprta - 2. avg 2005 19:19 | ogledi: 7.754 | odgovori: 5

Želela bi očistiti okenske police na vikend hiši (verjetno so granitne), ki so bile v časih svetle barve. ker jih očitno prejšnji lastniki niso najbolj vzdrževali, so sedaj umazano sive barve. Poskusila sem jih očistiti z različnimi čistili in vodo, pa mi ni najbolj uspelo - sedaj so flekaste. Ima kdo kašken nasvet glede čiščenja?

Še to: gre za zunanje okenske police!

Temo je spremenil(a) nadaM dne 02. avg 2005 19:20:22

ajetam  

član od: 28.6.2004

sporočila: 272

3. avg 2005 8:01

Predlagam ti, da se obrneš na kakšnega kamnoseka, ker ti bo znal najbolje svetovati. Način čiščenja je odvisen od materiala. Pa veliko uspeha pri čiščenju!

tanjatominec  

član od: 8.10.2001

sporočila: 149

3. avg 2005 9:53

V Hotavljah sem videla en cel regal raznih sredstev (premazi, zaščita, proti algam...) za marmorje in druge za granite. Pokliči in se pozanimaj marmor Hotavlje tel. hc. 04-507000, prodaja 04-5070043 tanja tominec

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

3. avg 2005 12:31

Tudi v cvetličarnah se dobijo čistila za marmor - navadno bližje pokopališč. Lumpica

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

3. avg 2005 14:33

Nasvet iz prve roke, kajti doma imamo kamnoseštvo. Če so bile police včasih svetle vsekakor niso granitne. Po vsej verjetnosti je to cenejša varianta kamna, ki ga s pridom načne tudi čas. Katera vrsta kamna pa je, ti nihče ne more povedati, dokler ga ne vidi. Tisto kar kamen vpije ne boš nikoli več očistila ven. To so razni voski, olja, rja in podobne stvari. Čistilo za kamen je samo voda. Karkoli drugega prodajajo je lari fari in puljenje denarja. Kot sem rekla, ko kamen enkrat vpije je v njem in ne gre več ven. Če pa je slučajno krivo samo vreme in je kamen hrapav ali obšlesan, pa se jih da prebrusit. Za zunanje police pa vsekakor priporočam granit, kajti ta bo vedno kot mora bit in vreme nanj ne bo vplivalo. Če te še kaj zanima pa povej, pa ti bom odgovorila. lp Vesna Vesna Milek Recko

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

3. avg 2005 19:12

Vesna, imaš prav, umazanija se je verjetno res zažrla v kamen, saj sem preizkusila že nekaj čistil, pa ni bilo kaj dosti bolje. Očitno bo potrebno čez čas menjati police, pa bomo takrat kupili kakovosten kamen, da ne bo več problemov. Pa vseeno hvala vsem za nasvete! Se pa strinjam, da je za čiščenje kamna dovolj samo voda, saj kuhinjski pult samo očistim z vodo, včasih dodam malo čistila za posodo, in zbrišem z bombažno krpo do suhega. LP Nada

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti