Sveža bazilika

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

2. sep 2005 17:36

zala, jaz sem pa usekana na slane štruklje - na nizki temperaturi stalim zaseko, v staljeno umešam kislo smetano, odstavim in ko se malo ohladi vmešam še jajce. S tem namažem vlečeno testo in bogato posujem s pehtranom in skuham. Zabelijo se po želji - če jih ješ s solato kot glavno jed, če so pa priloga (zelo pašejo k piščancu) pa jih itak ni treba. Lisa

Evelyn  

član od: 11.9.2005

sporočila: 54

12. sep 2005 18:34

Vidim,da ste sedaj ze pri strukljih.Tudi sama jih imam rada,ampak bom vseeno pripomnila nekaj o baziliki in zeliscih. Z morja si prinesem nabran lovor(s Krka) in ga posusim.Bazilika pa mi poleti raste na mini balkoncku v teglcu.Letos prvic,da mi je tako lepo uspela.Do sedaj sem jo imela v stanovanju in mi je res,kakor sem ze pri enem bralcu zasledila in kakor je rekel,crknila.In to vedno. Za ozimnico jo bom pa enostavno spravila celo v vrecke,tako kot naredim s petersiljem in lustrekom,ker ne maram prevec pacanja. Strinjam pa se tudi,da so samo nekatere zacimbe za posusit-npr.majaron. Bi pa verjetno probala tudi tisto varianto s steklenimi kozarci,samo na zalost imam samo 3 zamrzovalne predale,v kombinaciji s hladilnikom,kjer je treba paziti na prostor. LP Evelyn Sporočilo je spremenil(a) Evelyn dne 12. sep 2005 18:35:09

neika  

član od: 11.10.2004

sporočila: 169

2. jun 2012 7:31

če prav razumem, se dajo v steklene kozarce peteršilj, bazilika, pehtran, nekatera zelišča so pa boljša sušena?

 

kdaj pa je primeren čas za pobiranje posameznih zelišč?

neika

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

2. jun 2012 12:43

Pri večini tik pred cvetenjem, recimo pri meti, melisi, dobro misel nabiraš v cvetju, majaron jaz tudi.

rimljanka

catcat  

član od: 23.7.2011

sporočila: 148

2. jun 2012 13:41

jaz sem baziliko pobirala kadar se mi je zazdelo, da so listki dovolj veliki. to pa je bilo pred, med in po cvetenju.

 

catcat

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti