Čiščenje oblazinjenega pohištva

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

tema odprta - 26. jul 2005 9:57 | ogledi: 20.180 | odgovori: 22

Prosim, če mi iz lastnih izkušenj svetujete, kako najbolje očistiti sedežno garnituro. Je sicer iz mikrovlaken (toda očitno "Ž" kategorije - kupljeno v akciji najboljšega soseda). Sedežna je rumene barve in je seveda najbolj umazana na tistem delu, kjer drgnemo z glavami. Vem, da bi morala te predele zaščititi, toda sedežno smo zamenjali zato, da bo naša dnevna soba lepša in je sedaj brez veze, da jo skrivamo in pokrivamo z najrazličnejšimi pregrinjali.

Vesela bom slehernega nasveta.

Imejte se poletno lepo.

MALC

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

26. jul 2005 10:08

Hvala za namig, vendar je bilo tam govora o usnjeni sedežni, jaz imam pa nekakšna mikrovlakna. Lep dan MALC

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

26. jul 2005 10:13

Ups, sem premalo pozorno brala Marjetica

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

26. jul 2005 10:14

Morda s kakšnim globinskim sesalcem? Ali pa s čistili za kavče. diling

teni  

član od: 6.6.2005

sporočila: 29

26. jul 2005 10:31

Sicer nimam namena delati reklame, a jaz imam tudi sedežno iz mikrovlaken in jo čistim z batagelovim sesalnikom. Dokler ga še nisem imela sama, sem si ga sposojala od žlahtnice, ker pa imamo v hiši tudi alergika, smo se odločili z nakup. Pravim mu sicer "mučilni stroj", a ker svoje delo opravi učinkovito, sem z njim zadovoljna. Posebno za sedežno se manj mučim, kot s klasičnim čiščenjem. teni

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

26. jul 2005 11:27

Tudi jaz ti svetujem vodni globinski sesalnik. Moj brat je to sprobal prejšnji vikend na polovici njihove sedežne iz mikrotkanine (barva svetle pistacije - v bistvu bela s pridihom zelene, občutljivo za znoret!) in se sploh nismo mogli načuditi. Očiščena polovica je bila spet tiste originalne svetle zelene barve in šele takrat smo ugotovili, da je v teh dveh letih sedežna ratala čisto siva. Zadeva torej deluje, super tudi za odstranjevanje mačjih in pasjih dlak, zažrtega prahu in pršic, predvsem pa NOBENEGA čistila ne rabiš. Tjas

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

26. jul 2005 15:29

Povsem verjamem moči in uspešnosti globinskega vodnega sesalnika, toda zaenkrat si ga pač ne morem privoščiti. Zato bi rada še kakšen namig - pa čeprav bolj neudoben in naporen - žal. LEP DAN!! MALC

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

13. avg 2005 19:45

Malc, če si iz Velenja si lahko globinski sesalnik izposodiš pri tamkajšnjem čistilnem servisu Hernaus. Zelo ugodna rešitev, posebj če si ga deliš še s kom in ga vzameš za vikend.... Lp juhica

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

13. avg 2005 21:41

Tudi jaz jo imam iz mikrovlaken, le da je temno modra in se svinjarija ne pozna toliko. Če pa se pokaže kakšen madež, ga z gobico in praškom za posodo umijem. Pri tebi gre za večjo površino, poskusi za začetek na majhni površini. Drugega ti ne znam svetovat. Lp, Asja

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

13. avg 2005 22:58

Malc, a si mogoče probala tisti Vanish al kako je že, ki ga oglašujejo, da je prav za oblazinjeno pohištvo? V reklami fant je hamburger in mu gre kečap po beli sedežni, pa pošprica s tistim čistilom in čisto. Če za začetek poskusiš na manjši površini, kot je rekla Asja... tjas

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti