Sadje

Zorba  

član od: 7.4.2005

sporočila: 8

tema odprta - 22. jul 2005 12:08 | ogledi: 8.875 | odgovori: 23

Ojla!

Morda malce butasto vprašanje in prežvečeno, a me vendarle zanima, ali je dobro, če na dan pojem 1 kg breskev? aja, nič drugega RAZEN tega kilograma. Koliko je to sploh kalorij?

Hvala!

Zorba

olina  

član od: 24.3.2005

sporočila: 44

22. jul 2005 12:26

Ojla! Mislim, da ne bo nič narobe, če boš en dan jedla samo breskve. Saj imajo veliko vitaminov. Vse, ki hujšamo po ločevalni dieti, pa tako ali tako imamo vsak četrti dan sadno-zelenjavni dan in z mano ni nič narobe. Dober tek in uživaj v breskvah. olina

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

22. jul 2005 13:26

Je narobe. Da bi nekaj časa jedla samo sadje - to je prav očitno zafrkavanje telesa. Namreč, potem ko poješ sadež, se v telesu dvigne raven sladkorja, ki potem čez pol ure pade in občuti se volčja lakota. In če ješ samo sadje ti sladkor non stop raste in pada. Prav tako počutje. Je pa priporočljivo kak dan biti samo na sadju, da se telo malo prečisti. diling

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

5. avg 2005 12:11

Tako hudo pa spet ni! Živila imajo različne glikemične indekse in posamezne vrste sadja nimajo na sladkor tako dramatičnega učinka, Diling! Breskve vsebujejo veliko zdravihsestavin, niso obremenjujoče za prebavni trakt in če se nekdo odloči, da bo imel sadni dan (ali dva, tri), so prav primerne. Pa še sezona je sedaj, tako da si lahko privoščimo res dobre, zrele. Tisti, ki čuti po sadju samo še večjo lakoto, pa naj poskusi morda s kakšno zelenjavo - tudi zelenjavni dan je zdrav! Lisa

neznan uporabnik

27. avg 2005 19:52

mislim, da vsako sadje npr. grozdje, banane, fige ni primerno za hujšanje. cucka

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

27. avg 2005 20:25

Čeprav sam nimam (na srečo) težav z odvečnimi kiligrami, bom povedal izkušnjo neke zagrebške zdravnice, ki se je v dveh letih znebila 20 kiligramov odvečne teže. Intervju z njo sem poslušal pred nakaj let po radiju. Rekla je, da je kot zdravnica veliko razmišljala in prebrala o različnih načinih hujšanja. Prišla je do sklepa, da obstaja veliko način prehranjevanja, ki nam pomagajo, da se znebimo odvečnih kilogramov v relativno kratkem času. Vendar je kot zdravnica imela stik tudi z svojimi pacijenti, ki so imeli podobne težave in je opazila, da je največji problem v tem, da se odvečni kilogrami slej ko prej vrnejo. Problem torej ni bil v tem, ali lahko človek shujša, ampak v tem, kako doseženo zadovoljivo telesno težo obdržati. Ne zagovarjam nobeden izmed mnogih načinov prehranjevanja. Priznati pa moramo, da jesti en dan ali teden le določeno hrano (v tem primeru breskve), ni ravno naravno. Omenjena zdravnica se je potemtakem odločila, da bo hujšala na drug način. Uvedla je tri pravila: 1) Jedla je vse. Meso, ogljikove hidrate, zalenjavo itd. Skratka vse skupine živil so bile zastopljene na njenem jedilniku. Pri tem je pazila na količino posameznih živil v skladu z prehranjevalno piramido, ki jo verjetno vsi poznamo. 2) Začela je paziti na kombinacijio živil. To se pravi, ni se odločila za noben drastičen ukrep tipa "danes bom jedla samo to ali ono". Jedla je normalno hrano v manjših količinah. Ni pojedla dva zrezka, temveč enega. Ni pojedla dva kosa torte, ampak samo enega. Svoje obroke je bolj pazljivo sestavljala. Če je jedla meso, priloga je bila zelenjava, ne krompir ali testenine. Če se je odločila za testenine kot glavno jed, z njimi ni jedla meso. 3) Začela se je več gibati. Njeno vodilo je bilo dejstvo, da je hrana vir energije. In energijo imamo zato, da jo uporabljamo. V službo se je začela voziti z biciklom, vsak dan je šla na sprehode. Avta sicer ni prodala, ampak ga je uporabljala samo kadar ga je resnično rabila. Na ta način je zagrebška zdravnica uspela v dveh letih shujšati 20 kilogramov. Ker je korenito spremenila način življenja, se ji izgubljeni kilogrami niso vrnili. V tem je, po mojem mnenju, osnovni problem našega kulturnega prostora. Bili bi radi vitki, ne bi pa radi spremenili način življenja. Z drugimi besedami: nobeden se ni zredil v enem tednu, pa tudi trajno shujšati ne more v tako kratkem času. Potrebna je sprememba in to ne samo v načinu prehranjevanja. Miroslav Vulović

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

28. avg 2005 10:26

julia

urssula  

član od: 25.1.2005

sporočila: 234

28. avg 2005 15:50

Mislim, da ni nič narobe, če se odločiš in en dan ješ samo breskve, je pa po moje narobe, če pretiravaš in to počneš dalj časa. Telo namreč za normalno delovanje nujno potrebuje tudi maščobe in beljakovine, ki pa jih breskve (in ostalo sadje) ne vsebujejo (pravzaprav jih, vendar v zanemarljivih količinah). Glede kalorij je pa tako, da kilogram breskev vsebuje približno 400 kalorij. LP! urssula

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

3. sep 2012 13:45

UUU kak fino, ravno pravno temo sem našel, da ne rabim na novo odpirati in svinjati Foruma :D

Sem prebral sedaj par ang. forumov in nutrition mnenj, kjer nobeden ni nasprotoval oz. videl slabost ali pa možnost rejenja v tem kar mene zanima.
In sicer, kaj je vaše mnenje, če občasno menjam vrstni red hranjenja in namesto zjutraj pojem svojo vitaminsko skledo sadja,oreščkov/semen,jogurta in pest ovseno/rženih kosmičev za kosilo. Sedaj se mi že 2 dni lušta takšna sadna zadeva, pa se mi zdi da ko telo nekaj rabi, samo da signale. Menim, da je najbolje poslušati telo. A se strinjate?
Ali menite da si naredim zgoraj omenjeno različico brez dodatka kompleksnih OHjev v obliki ovseno/rženih kosmičev, čeprav ravno tile vplivajo da bodo zadeve šle skozi želodec in bom dalj časa sit.

Mnenje, ideje, predlogi?

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

3. sep 2012 13:51

MBrando, ne kompliciraj ampak jej, kot se ti pač trenutno zahoče. Boš še v kakšno psihozo padel, če se boš s takimi rečmi ukvarjal ...

mamamia

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

3. sep 2012 14:30

Mamamia: Še nisem omenil mojega problema ko sva se srečala? No, ni za javnost. Lahko pa na privat oz. komaj čakam da se spet razkomotiva na kafču in kafica ter debata...

 

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti