Čevlji žulijo

aljalja  

član od: 8.6.2003

sporočila: 140

tema odprta - 17. jul 2005 16:57 | ogledi: 14.946 | odgovori: 21

Usnjeni natikači, japanke, precej žulijo, ker so verjetno trde. Se da usnje s čimerkoli zmehčat, ker jih ne morem nosit.

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

17. jul 2005 18:10

Usnjen dele namaži z niveo. Bernarda

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

17. jul 2005 20:43

Pomaga tudi, da usnjene dele, ki te žulijo zmočiš s toplo vodo. Vendar je potrebno čevje potem imeti na nogah, da se usnje zmehča in oblikuje po nogi. Mislim, da se dobijo tudi nekakšni spreji, ki zmehčajo usnje. Drugače pa, da te malo potolažim...mene ožulijo vsi novi čevlji. potrebna je samo vztrajnost, ter jih nekaj dni nositi, da se noga navadi. maychi

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

18. jul 2005 7:51

Alja, ne bom te potolažila. Ko se začne sezona natikačev in japank in sandalc, se začne tudi sezona žuljev pri meni. Z jesenjo se konča oboje. Tudi stare japanke žulijo. Očitno se uni trakci preveč zarežejo v kožo. Poleti imam cel kup dela, da menjavam čevlje, da vnaprej razmislim, koliko časa bom danes od doma in potem glede na to izberem čevlje.

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

23. jul 2005 15:17

Moj čevljar omoči čevlje z acetonom in jih potem da na kopito... Lp juhica

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

25. jul 2005 9:05

Drugače pa je preverjen recept za raztegnitev čevljev tak: močno jih namočite z domačim žganjem..šnopsom in jih obujte in nossite doma, vsake toliko še dolijte malo žganja da se fino raztegnejo. ANJA

puskar1i  

član od: 22.8.2005

sporočila: 70

30. avg 2005 1:30

Zanimiva je tale z žganjem. Nekateri bi rekli, da ga je škoda za v čevlje SONJA

borka7  

član od: 23.2.2009

sporočila: 268

8. okt 2011 10:45

Da ne odpiram nove teme...

Te dni sem dobila po mailu domiselno idejo za rešitev problema pretesnih čevljev. Navadno polivinilasto vrečko do polovice napolnite z vodo, jo tesno zaprete in porinete v čevelj. Nato vse skupaj za nekaj ur date v zamrzovalnik. Ker ima led, kot vsi vemo, večjo prostornino od vode, 'prisili' usnje, da se raztegne.

Ideje (še) nisem preizkusila, se mi pa zdi zanimiva.

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

9. okt 2011 12:39

Za japonke imajo nek obliž za medprste.

V lekarni se dobi gel, ki se namaže na mesto, kjer bi lahko bil žulj.

Kot imetnica številnih žuljev, ker mi zelo otekajo nogice, preizkusila ta tekoči obliž, kot sem ga naročila. Kako je z medprstjem, pa ne vem.

F r i n a

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

9. okt 2011 15:44

Aceton nikakor v čevlje, ker bo raztopil lak. za mehčanje je dober gorilni špirit - na notranji strani čevlja z vato natopite tisto mesto, ki tišči in čevelj takoj obujte. Sicer pa vem, da se dobi tudi v trgovinah neka majhna steklenička s tekočino za mehčanje čevljev.

Sweetie

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

9. okt 2011 17:58

Pa za ta kritične primerke, med katere sodim tudi sama še "trotl zihr" varianta - v torbico, avto kamor koli v vrečko ene balerinke ali pa neke simpl čevlje, ki ne zasedejo veliko prostora. In ko nastane žulj oz. po možnosti, ko še ni maksi mehurja lepo preobuti čevlje.

Najprej morda kdo čudno gleda, po parih letih sem pa navadila svoje bližnje, da se jim ne zdi nič čudnega, če grem počivat za vikend v Toskano s petimi pari čevljev v prtljažniku. Ne samo, da blazno pomagaš sebi, ker ti žulji ne uničijo lepih trenutkov, ampak ponavadi rešim še kako pametno in hudo glasno prijateljico, ki pride z enim parom obutve "ker kaj pa nucaš več za vikend, je treba bit simpl", potem po eni uri začne malo farbat, po dveh urah jamra, po treh pa milo prosi, če ima kdo kje kak extra par, ker njen en in edini trga kožo iz njenih pet/mezincev... In pol uskočim jaz, ki nimam samo alternativne obutve, ampak lahko izbereš še barvo in obliko, ki paše k outfitu

Viva Meier

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti