Kosilo na dopustu

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

6. jun 2005 13:19

Pri nas je nekako tako, kot je rekla Zala, oziroma kot sem napisala sama: ker med tednom sploh ne kuham (tri krat kuhajo babice, dvakrat ena gospa, bivša kuharica), mi preostanejo vikendi in pa letni dopust. Doma nas je pod eno streho deset, včasih tudi na dopustu, vsi radi poskušajo kaj novega, tako da mi je stanje za štedilnikom tudi na dopustu v velik užitek. Puljska tržnica se poleti šibi pod svežo zelejavo in sadjem, ribarnica je polna svežih rib in morskih sadežev, ta ko da morskih stavri uživamo do onemoglosti (pa še neizmerno radi jih imamo vsi). Ampak, kot sem rekla, zgolj dokler je to sprostitev. Ko mi ni, gremo ven, je dovolj dobrih gostiln. Zraven imamo tudi kuharske knjige, pa nekdo obrne list in reče- to bomo danes jedli. In gremo v nabavo sestavin, zvečer pa kuharija (komu pa se ljubi na morju jesti kosilo...) in zabava.Mamamia mamamia

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

7. jun 2005 9:53

Midva kuhava doma in na morju oz. na dopustu! Tu se še kak dan najde, da ne, na morju pa ne bi nikoli zamudila najine kuhinje:) Tudi gostilne tam, kamor hodimo, niso ne vem kaj, pa še drage so, midva pa navadno bolj brez denarja - vsaj do zdaj - študentsko, pač:) Ampak nama res ni težko, super se mava, ko skup kuhava in potem skup pojeva:) Velikokrat probavava kaka nove stvari tudi na morju, saj sta el. in voda, res pa je, da ni tržnice in je težko dobit kako zelenjavo, pa še marsikaj drugega, na tistem otočku... Zato je treba malo mislit na to že tu, da potem dol prineseva svega i svašta:) Včasih se ni dobilo niti jogurta, kvasa - neskončno sem bila vesela, ko smo dobili kvas v vrečkah:) Zdaj pa je mami kupila kruhomat za na morje in bo sploh super, ker se sicer dobi samo ena vrsta kruha, ki je najprej sicer super, sploh svež in topel, ampak pekarna se zapre ob 10h, kar je včasih na dopustu zelo zgodaj:), pa naslednji dan tisti kruh ni več užiten... In nikoli ne veš, koliko ga boš rabil, tako pa si bova dala čez noč naredit svojega, da en bo treba zjutraj čakat, da vzhaja, pa bo:) Najbolj pašejo: testenine, pica, raznorazne kaše z zelenjavo, včasih kak žar, morski sadeži bi bili super, ampak se jih v glavnem ne dobi razen kak dan ob 5h zjutraj, do 6h že ribiči, kadar slučajno pridejo (to pa en veš, kdaj bo), vse prodajo - takrat pa na morju v gl. spiva:)... Jemo pa tudi mi v gl. zvečer, ala večerjo, ne kosila, tisto je bolj kar pač pride pod roke in kolikor se nama da... Pa veliko skutnih in sadnih tort! Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti