Kava se ne usede

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

25. maj 2005 10:47

Bljak. No ja, kljub temu, da se ne marajo ... Kuhajo podobno kavo ( da ne bom posploševala - vsaj ponekod v Turčiji). Lp, burbonka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

25. maj 2005 10:48

No, podobno kot na grški ladji zahtevati turško kavo je enako kot na Hrvaškem naročiti "kafu" namesto "kavu"... Ja, se spomnimo Dneva mladosti. Taki melanholični spomini so to...Mamamia mamamia

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

25. maj 2005 12:42

Zala, na dve žlički kave dam eno žličko rožičeve moke. Rada pa imam bolj blago kavo, kot takšno sem pohvalila kuharico kave na neki degustaciji. V odgovor mi je povedala, da če je kava grenka, ni kriva prevelika količina kave, ampak to, da je kava preveč spražena. Uživajte v dnevu mladosti vsi mladi po duši! riba-ribica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

25. maj 2005 20:27

Ja, itak uživamo v dnevu mladosti, saj bi ga res lahko praznovali - vsi, ki se počutimo mlade. Pa spomini gor ali dol. Spomini na grško kavo (ki je v Turčiji pač turška) s Krfa: naročim v hotelu grško kavo (ker sem seveda vedela, da ne smem turške), pravzaprav vprašam, če jo lahko dobim. Odgovor: seveda. V veselem pričakovanju ene spodobne kave po nekaj dneh natakar postavi na pult skodelico, vanjo da vodo in strese noter eno vrečko instant Neskafe. Se mi zdi, da sem bila od šoka takoj budna . Potem kave na Krfu sploh nisem več pila. In - kot vidite - preživela, od takrat je že vsaj ene 8 let. Zdaj pa sem sploh bolj čajopivka, razen zjutraj. A sploh sodim na tale forum? A se je že kdaj pogovarjalo o čajih? Zadnje pol leta zanesljivo ne. rimljanka

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

25. maj 2005 23:01

Kardamom sem dobila v Interšparu vendar ni mlet. Kako naj ga zmeljem? V mlinčku za kavo? stana

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

26. maj 2005 7:16

Moram se postaviti v bran Turkom in Grkom. Imam zelo dobre izkušnje s turškimi in grškimi kavami. brez pripomb pravzaprav. Prav tako, kot mi je všeč. Najboljšo grško kavo sem pila v Atenah na tržnici. Uf, se mi cedijo sline. Razumem pa Rimljanko, da ji je Nescafe dvignil pritisk. Lani na Lesbosu sem naročila jogurt z medom in kaj dobim. Jogurt z medom in cimetom. Mislila sem, da se mi bo zmešalo. Zato da se prilagodijo Nemcem so začeli potresati cimet, ki ga imam sicer zelo rada, ampak v jobolčnem štrudlu, ne pa na grškem jogurtu. Na srečo se mi je to zgodilo samo enkrat.

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

26. maj 2005 9:34

Jaz ga zmeljem kar v terilnici (v bistvu ga fant, to rad dela:), pa tudi v mlinčku za kavo bi šlo - če ga daš v kavo, itak ni problem z aromami (kave), ampak če ga uporabljaš za kake druge stvari, potem pa vonj kave ni vedno dobrodošel. Če nimaš terilnice in rabiš za kako drugo stvar, si za silo lahko pomagaš tudi z žlico - z izbočenim delom streš strok ob podlagi. Veri

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

26. maj 2005 9:37

Stana.r: Če je kardamom cel, kot na sliki, ki jo je poslala Rebecca, je najprej potrebno odstaniti "olupek" v katerem so semena. Semena črne barve običajno zdrobim v možnarju. Drobila sem jih tudi na deski z lesenim delom kladiva za meso, če ni bilo možnarja pri roki. lp, burbonka

smrketa  

član od: 21.3.2005

sporočila: 261

26. maj 2005 9:42

uf koliko nasvetov in koliko postopkov kuhanja kave!!!!!! lepa hvala vsem; zdaj preizkušam... smrketa

dj  

član od: 14.1.2003

sporočila: 445

26. maj 2005 14:21

Ko sem privič naročila pravo truško kavo na Terazijah v Beogradu, je bil hec (pred cca 18 leti). Nihče mi ni povedal postopka kako se kava toči. Na lepem pladnju sem dobila skodelco, majhno bakreno dževico s kavo in kozarec vode. Pametna jaz vzamem džezvico in poskušam napolniti skodelico. Kava pa nikamor. Nagnem malo bolj, pa nič. Nagnem še malo bolj, takrat pa "pjusk". Vsa kava po pladnju, malo v skodelico, po mojem lepem belem puloverju pa ves "zoc" kar ga je bilo v džezvici. Prisotni so popadali s stolov od smeha. Jaz pa kot slon v trgovini s porcelanom. Po končani salvi smeha sem končno dobila razlago. Džezvico najprej primeš v desno roko. Udariš z njo po mizi (da se "kapa ali zoc" usede, nato počasi naliješ kavo v skodelico. Kavo piješ počasi z užitkom in jo poplahneš s kozarcem vode (baje zaradi kisline v želodcu - meni res pomaga, ker je turška kava močnejša od ekspresa). Če prvai kofetarji rečejo, da su popili dve kafe, pomeni, da so sedeli najmanj 3-4 ure v kafetariji. No toliko o mojem prvem srečanju s turško kavo. Jaz vedo pijem grenko, ker mi le tako kava razvije popolno aromo. Zadnje čase pa imam raje podaljšani ekspreso z kančkom mleka (zaradi težav z želodcem). Pa tudi ta mora biti grenak. Lep kofetarski pozdrav dj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti