Harambaša

helenac  

član od: 3.4.2002

sporočila: 32

5. sep 2006 0:14

Ker stanujemo v bližini lokala DESET V POL v Štepanjskem naselju, smo preizkusili tudi njihove čevapčiče in pleskavice. Nič posebnega, da o odnosu do gosta ne govorim. Pri naročilu plesakvice s kajmakom, ti mirno prinesejo pleskavico brez kajmaka rekoč, da ga je zmanjkalo. Tudi če prej izrecno povdariš, da brez kajmaka naročilo odpade. Plačati moraš plesakvico, kaj boš z njo storil pa je tvoja stvar. Najbolj ponižujoče in nefer ravnanje lastnika lokala pa me je pripeljalo do tega, da to tukaj napišem. V juliju 2006 je bila v Bizoviku gasilska veselica. Srečko z nagrado pleskavice v lepinji v lokalu DESET V POL je zadela moja 12 letna hčerka. V kuverti z njihovim žigom je bil žigosan in podpisan list, ki je obljubljal nagrado "PLESKAVICA V LEPINJI". Do kdaj je treba nagrado prevzeti, ni bilo navedeno. Nekaj dni po veselici smo šli nadopust in se vrnili po mesecu dni. Tedaj je hčerka našlo svoj dobitek. Ker je mladoletna, je šel z njo oče. Toliko sramu, ponižanja in primitivnega vedenja s strani lastnikov še nismo doživeli nikjer. Najprej vpitje, kaj si mislimo, da srečko vnovčimo mesec dni po prireditvi, saj naj bi organizator vedel, da velja le teden dni. Seveda je lastnik vzel srečko in ju z vpitjem, da on že ve kaj je s tem ipd., nagnal iz lokala. Ko sta hotela sta naročiti še nekaj porcij za seboj - seveda za plačilo, je nastopila ignoranca s strani osebja. Znašla sta se v situaciji, kot bi prosijačila. Morda pa nista ustrezala profilu obiskovalca tega lokala, morda tudi slovenščina ni zaželjen pogovorni jezik? Po vsem tem doživetju, se je tudi mož spustil na pogovorni nivo lastnika lokala. Najtežje pa je bilo otroku razložiti, da nekaj kar si plačal (pa tudi če samo 500 SIT) in je žigosano, napisano, podpisano, neomejeno, veljavno ... v naši Sloveniji ne velja. Na misel mi prihaja, da lokal komaj obratuje, saj spravljati svoj ugled za podarjeno nagrado, katero je uporabnik pridobil s plačano srečko in časovno neomejeno, ne spada na ta prostor in v to mesto. V Sarajevu se mi kaj takega ne bi zgodilo. Pa je lastnik prihranil nekaj sto tolarjev, saj je nagrado sam pojedel, potrdilo o nagradi pa dal v stroške ... Bizoviškim gasilcem pa sporočam, da naj bodo bolj previdni pri darovalcih nagrad za srečelov. Priporočam žar v JELENU. Sporočilo je spremenil(a) helenac dne 05. sep 2006 00:17:05

mandelj  

član od: 6.5.2004

sporočila: 90

5. sep 2006 7:17

Na vsak način obvesti o sramotnem dogodku tudi gasilsko društvo, saj sem prepričan, da jim ni cilj za srečolov izdajati takšnih dobitkov.

helenac  

član od: 3.4.2002

sporočila: 32

5. sep 2006 8:21

Hvala za nasvet, vsekakor bom to tudi storila.

TheEdge  

član od: 18.10.2005

sporočila: 13

7. sep 2006 15:38

Sporočilo je spremenil(a) _ZALA_ dne 01. sep 2006 11:37:49[/citat] Ja pri Čadu je dejansko hrana za nič. Dobiš napol hladen prebranac, preslano šobsko solato. ... Pa še bi se dalo povedat o njihovi hrani in postrežbi. Pred leti se je vsa naša družina zastrupila z njihovimi čevapčiči. Tako da močno NE PRIPOROČAM Čada. Levinjav SE STRINJAM! DUBOČICA JE NO1 TheEdge

as1  

član od: 5.4.2006

sporočila: 142

23. okt 2006 21:34

The Edge, je priporočal "srbsko luknjico - bodo", naj bi bila nekje na Viču. Ali kdo ve, kje bi ta lokal bil? as1

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

24. okt 2006 5:16

Maniak, pridi k meni na baklave, ti naredim srbske ali pa turške. Vendelina, ni res, da so srbski čevapi iz svinjine. O tem se malo bolj pozanimaj, kajti srbrki čevapi so iz junetine, preverjeno večkrat na različnih krajih po srbiji. Tudi bosanski so iz junetine, kateri dodajo tudi jagnjetino. To je vsa razlika. V bazi je tudi recept za čevapčiće, http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=6768 srbske, seveda. Kyara

as1  

član od: 5.4.2006

sporočila: 142

28. okt 2006 22:50

Lokal "Bodo", sem našel, vendar, nažalost ne obratuje več.
Kyara je napisal/a:
Maniak, pridi k meni na baklave, ti naredim srbske ali pa turške. Vendelina, ni res, da so srbski čevapi iz svinjine. O tem se malo bolj pozanimaj, kajti srbrki čevapi so iz junetine, preverjeno večkrat na različnih krajih po srbiji. Tudi bosanski so iz junetine, kateri dodajo tudi jagnjetino. To je vsa razlika. V bazi je tudi recept za čevapčiće, http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=6768 srbske, seveda. Kyara
as1

giorgio401  

član od: 5.10.2006

sporočila: 120

29. okt 2006 9:48

as zeloooo me zanima eno tasno dozivetje! super lepo opisano! me mika zares da bi se mi dva sla kdaj v BGD. ce se se boste kdaj odlocali za ta izlet bi se se mi dva prijavila, seveda ce boste naju hoteli vzeti, rada bi mal pozurala pa nimam pojma kam bi sla? v slo klasika pri nam tudi.pa...... glih to bi rada..lp. hvala za informacije. laurapazzini

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti