Skutini štruklji

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

31. mar 2005 16:03

Sara, imam enako izkusnjo kot ti! Tudi meni niso bili vsec Pecjakovi struklji, ker so bili prazni, skoraj brez nadeva, ceprav sem jih kuhala v prticku. Sem poklicala gospoda Pecjaka in je bil zelo prijazen, me je povabil v Lavrico (takrat sem stanovala v Ljubljani), sem prinesla struklje s seboj. Vrnili so mi denar (kar je prava redkost), vendar sem potem v njihovi trgovini kupila nekaj drugega, ne spomnim se vec kaj. Sicer pa sem bila vedno zadovoljna s Pecjakovimi izdelki. In ja, Loni, tudi Zagorske struklje sem jedla, tisti pa so bili cista petica. Smrketa, vem da imajo v pecjakovi trgovini v Lavrici tudi sladke struklje, samo se mi zdi, da so z orehovim nadevom. Poklici jih in vprasaj, so zelo ljubeznivi. Pa se po diskontni ceni kupujes pri njih. Takrat, upam, da je se vedno tako ali bolje. julia

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

31. mar 2005 16:11

Hm, mogoče, rekli so samo skuta. Ni bila niti tako kisla, ampak grudasta, to me je motilo. Za skuto sem pa slišala, da se dela na ta drugi način, za prvega pa še nisem vedela - hvala, vsak dan se kaj naučim! Kako pa naredijo trgovinsko skuto? da je mazava in sladka in ni polnomastna - meni je posneta bolj všeč? Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

31. mar 2005 16:13

No, so mi očitno že odgovorili:) pol pol, očitno:) Veri

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

31. mar 2005 19:08

Zala, tržnica Koseze je še malo stran od Celovške, a albuminsko skuto ima vsaj ena od dveh prodajaln s siri itd, zanesljivo tista, ki ni pri vhodu s tiste strani, kjer so zunaj stojnice, je malo naprej od trgovine Il Papavero in točilnice vina iz Vipave. Ne vem, kako se imenuje. Se velja pač enkrat (obeta se lepo vreme) zapeljati tja, prodajalka je zelo prijazna, morda bo pa vedela, kje jo še imajo. Mene do ponedeljka ne bo v Lj., sicer bi skočila povprašat, ker se vsak dan vozim mimo. LP. rimljanka

Jacha  

član od: 28.1.2004

sporočila: 105

1. apr 2005 7:04

Zala, zdravo ! Albuminsko skuto imajo ponavadi v Sparu, vsaj v MB. Lp, Maja

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

1. apr 2005 8:12

Maja, zivijo! No, bom pogledala se v Sparu, ceprav tja grem zeooo redko :) Ceprav dvomim, da jo bodo tu v SG imeli....bomo videli! Hvala za idejo. LP Zala

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

1. apr 2005 8:25

Albuminsko skuto sem pred časom kupovala v Tušu. Meni se zdi izredno dobra prekmurska domača skuta, pakirana v 1 kg vrečki ali 1/2 kg lončku. Ni nič kisla, je pa grudasta. Mene to ne moti, ker za surovo uživat mi je taka boljša, če jo rabim za Nadev, jo pa zmiksam skupaj z jajci in kislo smetano ali mlekom. LP

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

1. apr 2005 22:34

Lijana, si to albuminska skuto kupovala v Tusu v ljubljani? ali pa kje drugje? LP Zala

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

2. apr 2005 21:43

V Kranju. Je pa prekmurska res tudi zelo dobra, meni se ne zdi nič kisla. LP

ZLATA  

član od: 31.3.2005

sporočila: 100

7. apr 2005 14:43

Ali mi lahko razložite kakšna je albuminska skuta? Hvala in lp ZLATA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti