Pizza mann

blažkaa  

član od: 8.5.2007

sporočila: 775

24. nov 2007 19:30

Jaz pa pečem v tem pekaču zelo dobre palačinke velikanke blažkaa

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

24. nov 2007 21:16

po nasvetku katke lopatke je zame pica pečena v tem pekaču super....imam termostat na 5 atopenj pečem pa na 2-3 ...pokrito in vmes malo vzdignem pokrovko pogledam in po potrebi tudi obrišem pokrovko odvečne vlage,testo pa mora bit res tanko razvlečeno,brez robu. kuharca37

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

24. nov 2007 22:30

Hvala, kuharca, se spomnim, da je bil to najin prvi pogovor :) pa glej kaj je zdaj s tem ratalo . Pa se nikoli nisva uspeli pogovoriti, če ti zdaj uspeva (ali pa sem pozabila). Se mi nekako ni dalo več spet tega ponavljat, ker so kake tri, štiri teme o tem pekaču. Pa brez zamere, naj se vsak sam odloči ali bo poslušal nasvet ali ne oz. ali mu je všeč ta pica ali ne. Jaz bi rada samo pomagala, da bi bilo tudi ostalim dobro, res pa je, da sama nisem ne vem kakšen komplikator. katka

balu  

član od: 26.1.2006

sporočila: 464

24. nov 2007 22:37

Katka lopatka zaupaj še nam kako pečeš pico v tem pekaču. Lp Balu balu

evamaja  

član od: 14.6.2007

sporočila: 222

24. nov 2007 22:49

No pa, da še jaz pristavim svoj piskrček. Pico pečem pa takole: pekač namažem z oljem, razvlečem testo, polijem s pelati, jo obložim z nadevom, pokrijem in na trojki pečem 10-15 min. Če se pa dno pice zažge (postane trd) pa priporočam, da ko pico naredite in še preden jo spečete, zalijete z 4-5 žlicami vode ob robu in jo malo privzdignete. evamaja

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

24. nov 2007 23:11

Tako kot je napisala kuharca - ne sme biti debela, torej zelo na tanko razvaljana in brez roba - ravna kot deska :), pa na srednji temperaturi. Morda je fino vedeti, da je taka pica bolj podobna italijanski varianti, kjer je testo bolj krhko, nekako smo pri nas navajeni bolj "kruhovega" testa, taka vam pa v tem pekaču na žalost ne bo uspela, ker je gretje samo od spodaj in bi rob oz. debelejše testo ostalo surovo. No, nekateri ne marajo italijanskih pic, se spomnim, ko smo še v Trst hodili pred leti po nakupih, so vsi tam pice kritizirali, ker so bile na ta način narejene, zato morda vsakomur tudi iz tega pekača ne bo všeč. No, tako se testo spodaj lepo zapeče, nadev pa se v bistvu "kuha". Meni se tudi ne nabira toliko vode na pokrovu, da bi na pico nazaj kapljalo, kot so nekateri pravili, niti ne šprica nič. Meni najboljša je s svežo zelenjavo (bučkami, malancani...), lahko tudi seveda s šunko in gobicami, pa svežim paradižnikom, narezanim na tanke kolute in mozzarelo navrhu. Testo lepo hrusta, nadev pa je sočen... katka

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

25. nov 2007 8:11

zamesim testo po receptu-mislim da je pivska pica....v 70 dkg moke dam pol piva pol vode-skupaj 5 dcl...sol,malo olja in 1 kvas kocka,vse zmečem v kruhomat in dam na program 7-teig piše,da mi zamesi testo....ta količina testa mi zadošča za 2 pici v picapanu...eno naredim,testo za drugo pa zamrznem ...testo je res lepo pečeno in hrustljavo...je pa tako kot je napisala katka lopatka,POSLUŠAJTE nasvete ,ki vam jih nekdo napiše,ki mu je pica uspela,jaz sem se tako navadila in pod vsakim receptom preberem mnenja in potem naredim,delam pa res točno po receptu in potem vidim a bo al ne... Ja katka res to je bil najino prvo zs dopisovanje,pekač je bil pri hiši jaz pa taka kot sem moram vse vedeti kuharca37

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti