Gostilna za poroko v okolici ljubljane

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

30. jan 2005 20:04

Hja, tole z gostilnami je takole... Če hočeš imeti svoje vino, ti zaračunajo za vsak prinešen kiter postrežnino. Ne vem, če se to splača, saj se da z gostinci zmeniti marsikaj... Odvisno spet, kakšne menije hočeš, bolj fensi, slow food, klasično? Midva sva se poročila lani in se odločila za Japa na Dolenjskem: zelo zadovoljna. Piškote in sladice smo prinesli svoje, vino sem vzela pri njih, ker da bi jim pripeljala svojega, pa bi mi to zaračunali, je bilo že prezakomplicirano. Cenovno pa nič ugodneje. Tudi okrasitev salona sem naročila kar pri njih in je bilo res zelo lepo dekorirano. Tudi za to se mi je zdelo lažje, da stvar prepustim njim, kot pa da bi kaka teta že navsezgodaj zjutraj letela v cvetličarno, pa v gostilno... Iz lastnih izkušenj pa povem, da manj kot kompliciraš, boljše je. Moja kolega sta hotela imet svoje vino, pa nekaj sta se menila, da tam, kjer so sedeli otroci, naj bi bila cena polovična. Na koncu sta plačala toliko kot midva, gostov je bilo enako. Rezervirat pa je treba že kako leto prej, če se ne motim... Imajo pa samo dve poroki naenkrat, ker sta samo dva prostora namenjena temu. Če te še kaj zanima, mi piši. lp, lidka

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

31. jan 2005 6:59

Kje pa bo poroka? To je najbolj važno glede na izbiro gostilne. Glej predvsem na to, da bo čimmanj vožnje. Bila sem na veliko porokah kjer smo se vozili in vozili. Če imaš cerkveno poroko na enem koncu, uradno na drugem, gostilna spet nekje drugje so gosti, pa tudi vidva utrujena še pred fešto. Na tistih porokah kjer smo imeli dolge vožnje zvečer ni bilo pravega vzdušja, gostje so začeli odhajati ob2h. Jaz sem imela cerkveno poroko v Šmartnem pri Litiji, potem Bogenšperk in Gostilna Štorovčan. Domov smo šli ob 8h zjutraj. Vino smo imeli njihovo, če pa bi imeli svojega bi prinesli tega. Če ga moraš kupit, pa plačaš postežnino te pride skoraj enaka cena. Res pa je, da vsj veš kaj piješ in je kako domače preiskušeno vino sigurno boljše od takega v gostilni. Pecivo nam je naredila ena gospa, ki privat peče pecivo, torta je bila od Zmajčkovega butika, če pa bi prej vedela bi jo sigurno naročila v Piškotku iz Šmartnega pri Litiji, torte imajo božanske in lepe. Kolegica je imela torto iz te pekarne, da jo je bilo škoda rezat, z vodometom in mostom... Prinesli smo tudi svoje sadje in ob 2h pečenega odojka. Žurirali smo do 8h, ansambel je šel zadnji. Hrana je bila zelo dobra, postrežba boj tko (ko se greš menit se točno zmeni koliko kelnerjev hočeš, da ne bi pol za vsako stvar čakala pol ure). Plačala sva pa 630 tisoč samo za gostilno (hrana, prostor, pijača) za 120 ljudi. Za snemanje pa ti priporočam, da najameš profesionalnega snemalca, parkrat je na kakšni poroki snemal kakšen kolega, sorodnik, pa je blo to bolj kilavo. Kaseta zanič, slaba kvaliteta slike, snemal ni tistega kar e trbe, na koncu ga je pijača zmatrala in potem ženin in nevesta žalostna, ko sta videla kaseto. Jaz sem bila s snemalcem zelo zadovoljna, kaseta je odlična. Snemal je najprej pri ženinu, nato pri nas doma, prihod in vse ostalo. V cerkvi in Bogenšperku sta bila 2, tretji pa je slikal, tko, da sem bila z njimi zelo zadovoljna, kaseto sva pa dobila čez 1 teden, Materjala gor je za 3 ure (na originalu za 8 ur). No sem se pa razpisala, če pa ti bo kaj od tega pomagalo bom pa vesela, uživajta na vajin poročni dan, potem naprej pa še bolj. Sem bila že parkrat pri Japu pa sem bila zelo zadovoljna. V Pustovem mlinu je enkratno, samo za 100 ljudi malo majhen prostor, drugače pa je postrežba in hrana prva liga. LP jade Sporočilo je spremenil(a) jade dne 31. jan 2005 14:53:13

Nataska  

član od: 27.11.2003

sporočila: 186

31. jan 2005 13:15

Kaj 630 tisoč halo...a to tolk stane????????No sej se samo čudim sicer nimam predstave kolk poroka pride ampak še vse kar pride zraven to je pol na koncu ful dnarja......... Jah no kaj čmo tko je........Ko se bom poročila pridem sm po nasvete hehe Natasa

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

31. jan 2005 14:50

Ja tud jaz sem rekla halooooo, pa kaj čmo tko je, če hočeš veliko poroko. Ta zadeva stane ampak se je splačalo dati vsak tolar. Če zraven računaš še piškote, torto, obleke, rože, prijavo poroke... je bilo vse skupaj krepko čez miljon. Dobila sva pa nazaj vse to in še več v darilih. Imela sva knjigo želja v Merkurju in tam sva si izbrala vse od posod do bele tehnike, video.... To se mi zdi fino, ker dobiš to kar rabiš ne pa ene 4 toasterje pa 5 kompletov posod pa bog ve kaj še. Ja verjetno je kje kaj ceneje ampak drugje nisva našla gostilne, ki sprejme 120 gostov, pa da ne bi bilo preveč vožnje. jade Sporočilo je spremenil(a) jade dne 31. jan 2005 14:52:11

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

31. jan 2005 15:43

Seveda je drago - je pa lep in drag spomin. Le kaj ni drago. Malo pomislite in seštejte vse tiste pike v trgovini z ŽIVILI. Saj se človek zgrozi. In ko pomislim koliko reči vržem v kanto za smeti, zaradi pretečenega roka ali ker " njihovo veličanstvo "mularija z možem vred - ne jedo enake stvari za kosilo in potem še za večerjo....... Lumpica

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

31. jan 2005 17:39

Ja, tudi jaz sem dala čez 600 tisoč pri Japu. Take so cene, mislim pa, da to niti ni tako pretirano. Najina torta je bila iz Piškotka, res so mi naredili takšno, kot sem jo hotela, v šestih različnih okusih in sploh; pohvalno. Tako kot je rekla Jade, se splača odšteti kak tolar več še za kamermana in fotografa. Jaz sem imela oboje in mi ni žal. Spomini pač ostanejo na fotografijah, še tak poročni spotek na dvd so mi naredili, ki traja 15 min, zaobjeta je cela poroka, tako da res lahko komu na hitro ob kavi pokažem. Nama so kot presenečenje najeli limuzino za cel dan preprosto iz praktičnega razloga. Noter smo sedeli ženin, nevesta, priči, muzikant in fotograf. Cel dan smo bili skupaj, ni bilo nobenega usklajevanja z avtomobili, ali pa da bi se kdo kje izgubil... Jaz osebno nisem ravno pristaš limuzine, ampak moja mama se je spomnila, da bo tako najmanj problemov. Imela je prav. Je pa v končni fazi poroka res kar pošten finančni zalogaj. Ampak, saj naj bi bilo enkrat v življenju, ne? lp, lidka

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

31. jan 2005 20:42

poglej, tudi če vino prineseš s seboj, recimo neko buzaro po 200.- do 300.- sit za litr, ti ne pomaga kaj veliko, zakaj ne...ker vsak pameten gostinec svoje vino zaračuna tam okrog 1500.- sit za liter, tebi bo odštel 300.- sit in ti bo še vedno računal 1200.- sit za litr.A misliš tudi kakšne plastične kozuarce prinest s seboj, a boš vino ti doma shladila na pravo temperaturo, ali ti je vseeno, če je kar malo mlačno.Gre za to, da boste s tem tvojim vinom ravno tako polili prte, ki jih je težko oprati, ravno tako boste umazali oštirjeve kozarce, pa kakšnega razbili itd. da ti ne naštevam.V glavnem tudi če prineseš svoje vino, boš prišparala vsega skupaj 50 litrov krat 300.-sitje 15.000.- sit, če je tvoje vino, ki ga ni bilo treba plačati, če pa si ga morala plačat, pol pa nisi nič prišparala, samo malo dela si boš naredila. Evo tolk mam jest za povedat. HERMAN

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

1. feb 2005 7:39

Pa sej po moje ni fora v tem kolk plačaš. Če prineseš svoje vino vsaj veš kaj piješ, sploh če imaš doma vinograd in svoje vino. Jaz sicer alkohola sploh ne pijem in mi je čisto vseeno vem pa, da moja žlahta raje pije naše domače vino, ker grozdja nikoli ne škropimo, nikoli ne mešamo raznih dodatkov in kajpavemajševse dodajajo not. Če piješ vino iz naše kleti garantirano te ne bo drug dan bolela glava pa želodec. Saj mi bi tudi imeli na poroki svoje vino kljub temu, da je draga postrežnina samo ge je takrat bilo premalo, ker ga imamo samo za doma. Res pa je, da ti bodo zaračunali tako ali drugače, nekja morajo zaslužit. Tudi nama so računali 90 litrov vina, ki pa garantirano ni bilo popito, ker jih je 3/4 pilo sok in vodo, pa tudi ne vem koliko gajb piva, ki sta ga pila samo dva, pa sta po svojih nogah šla domov , ker če bi spila tolk bi jih peljali na pumpanje želodca. Ampak na koncu ti tolk zaračunaajo sej ne veš kolk je bilo dejansko spitega. No vem samo to, da če bi se še enkrta poročila bi bila v gostilni malo bolj sitna in zahtevala malo več za ta denar , ampak jaz na to gledam tko: Tud, če bi bil račun še 1x večji mi ne bi bilo žal, ker je bilo drugo vse super in en lep nepozaben dogodek. Je pa res treba pazit na vsak tolar, sploh mladi družini prav pride, če nimaš glih iber bogatih staršev. Mi smo prišparali veliko, ker smo vse kar je bilo z rožami naredili smai doma (oz. moja mama), je bilo treba samo plačat rože po nabavni ceni, saj vbeste kako je vse v cvetličarnah drago. Pa naprsne šopke in konfete je naredila mami. Piškotov smo tudi veliko sami napekli (saj ne da te pride ceneja ampak bolj domače in prijazno vse zgleda). Sej se da mal prišparat je pa vseeno drago, ni kaj. Naprimer šampanjec smo kupili sami in ga tudi po poroki na Bogenšperku sami postregli, imamo gostince v familiji, če bi ga naročili tam bi bil veliko dražji. Take malenkosti malo prišparajo. Če plačaš krepko čez milijon tolarjev za 1 dan res gledaš kje lahko malo prihraniš. No zdaj pa že filozofiram. Uživajte jade Sporočilo je spremenil(a) jade dne 01. feb 2005 09:03:47

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

1. feb 2005 8:09

To, da grozdja ne špricate in da ne dodajate raznih dodatkov v vino (žveplo npr.) enostavno ni res ! Verjetno ti sploh ne veš, kaj vse tvoji v vinogradu delajo in potem v kleti. Če pa je res kar trdiš, potem imate doma zelo slabo in predvsem pokvarjeno vino. Predno mi odgovoriš na tale moj post, pa povprašaj vse tiste tvoje, ki skrbijo za vinograd in potem negujejo vino.Ker ti se očitno na to NIČ ne spoznaš. HERMAN

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

1. feb 2005 8:41

Ne vem kaj jemlješ vse tako osebno, pa v bistvu naše vino drugih sploh ne zanima, jaz sem samo napisala svoje izkušnje s poroko, da bi pomagala tistemu, ki ga to zanima. Žvepla naše vino še ni videlo, tudi grozdje ni špricano, pa če verjameš ali ne. Imamo ekološko kmetijo in škropiv ne uporabljamo, res je pridelek malo manjši ampak zato (vsaj za nas) boljši. Imamo doma takega, ki ima zelo občutljiv želodec pa mu žveplana vina škodijo, domače pa ne. Zaenkrat se še ni pokvarilo, sicer pa tisto kar pridelamo se spije pred jesenjo. Ja če bi pa stalo 10 let pa ne vem kaj bi bilo. Zaenkrat je bilo vino vedno pohvaljeno, kar si pa ti misliš pa je tvoje mnenje. Tale forum pa je bil konec koncev odprt na temo poroke, kjer takšna otročja prepiranja nimajo kaj iskati. Uživaj v pitju vina ne glede na to kaj mu je primešano. Važno da ti paše. jade Sporočilo je spremenil(a) jade dne 01. feb 2005 08:59:05

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti