Torte

Zvvr7a  

član od: 5.1.2005

sporočila: 36

27. jan 2005 9:40

Pa kakšno mleko v prahu uporabiš, jih je več vrat, ne? Jaz sem probala nekaj podobnega z aptamilom, pa mi je šlo na bruhanje, tak je blo zanič. zvončica

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

27. jan 2005 9:57

Mleko v prahu od pomurskih mlekarn - ne uporabljati mleko v prahu za dojenčke . lp Marta

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

27. jan 2005 10:11

prekmurka, hvala za idejo za mleko v prahu, sem že 1x spraševala, kaj bi alhko dala namesto sladkorja, da masa ne bi bila tako sladka, pa nismo meli nobene ideje razen mandljev,..., kar je itak marcipan... Jah, super si, potem sva meli pa čisto isto idejo za to, akko naredit žogo - iz dveh polovic v polkrožni posodi spečenih:) Hec, kako ena in ista ideja zrase na tako različnih koncih, a ne?;) Veri

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

27. jan 2005 10:22

Harmonija, kaj pa mi ostali? nic slikic? julia

harmonija  

član od: 12.8.2003

sporočila: 222

27. jan 2005 10:36

Ojla! Julija, ne toči solzic Žal jih ne morem prilepiti v forum ali zasebno sporočilo. Mogoče bo pa Jernej priskočil na pomoč in bo tako zelo prijazen, da bo odstopil malček prostora v kakšnem vogalčku kulinarike za devet tortic. Drugače pa nam ostane samo mail. Sporoči mi naslov, pa dobiš Saj veš: No problem Upam, da tudi Jernej tako razmišlja, hihihi! Lep pozdravček! Harmonija

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

27. jan 2005 11:46

VERI ,a ne ,da ni važno od kod si, važno je,da si človeški , da si pripravljen človeku pomagati ,pa če samo z eno tako drobno idejo o pripravi torte ,vem ,da bomo še dosti rekle na temo tort....jaz sem jih radelila že ogromno ,torej do naslednjega "pisanja ". LP Marta

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

27. jan 2005 12:00

Mene si najbolj impresionirala s tisto idejo za gole! Sicer se pa 100% strinjam s tabo! Sicer še nimam svojih otrok, ampak sva še midva dovolj otročja, da se že zdaj splača take traparije delat - bom mela vsaj prakso, ko bojo prišli še ta pravi otroci:) Veri

mihana  

član od: 22.9.2004

sporočila: 122

27. jan 2005 13:44

oj hvala za slikce, res so lepe, zanime s čim ste okraševali, smetana, lešniki....kako ste naredili une drobne rozice lp mihana

harmonija  

član od: 12.8.2003

sporočila: 222

27. jan 2005 14:21

Ojla, Mihana! Delali smo s fondantom (to so tiste nežno roza barve) in s tičino maso. Uporabljali smo še čokolado in lahko masleno kremo. Biskvit je bil že pripravljen, prerezan in namazan s kremo med plastmi, po vrhu in obodu. Od tam naprej pa so bile zadeve v naših rokah. Nekaj tort je oblečenih v tičino maso (rjavo-bela kombinacija), nekaj je oblitih s fondantom in ena s čokolado. Obodi so obrizgani z lahko masleno kremo ali posuti z sesekljanimi orehi. Ali imaš v mislih tiste majhne modre rožice? Čisto enostavno je bilo. Mojster ima cel kup pripomočkov, ki se dajo kupiti tudi v trgovini Pekarne Vrhnika na Brnčičevi. To so modelčki različnih velikosti (vsi so majhni) v obliki rožice, s katerimi sem izrezovala razvaljano tičino maso, s pomočjo vzmeti pa sem jih dobila ven in istočasno rahlo pritisnila v sredini za nadih luknjice, pa 3D efekt je bil. Te sem potem napolnila z rumeno obarvanim beljakovim ledom. Ko enkrat vidiš in sam probaš, je potem vse bolj enostavno. Lep pozdravček! Harmonija

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

27. jan 2005 15:30

Slike zdaj lahko lepite na forum pod pogojem da so nekje na nekem strežniku, torej da jih lahko v brskalniku odprete kot http://www.nekaj.xxx/slika1.jpg na primer... Če je tako jih lahko prilepite semle z ukazoma [slika ]url naslov do slike[/slika ] (presledka pred zavitim oklepajem ni, sem ga moral narediti sicer misli da sem poslal sliko To sem danes dodelal, na podoben način sem sam zalepil sliko na temo o nagradi Izidor pa še v kakšno temo. Če pa naredim da slike "uploadate" na naš strežnik bo pa preveč prometa Potem bo pa vse počepnilo Pozdrav Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti