Homeopatija

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

tema odprta - 24. jan 2005 22:27 | ogledi: 5.532 | odgovori: 20

Pred približno 2 mesecema sem začela uporabljati homeopatsko kozmetiko s katero sem se seznanila s pomočjo Vesne V. Godine v reviji Viva. Ker sem še zdaj zelo zadovoljna saj prej nisem mogla uporabljati krem (razen pripravljenih lekarniških, zdravniki pravijo da naj bi šlo za alergija na konzervanse)!

Me zanima, če imate kakšne dobre ali pa slabe izušnje z homeopatijo?

LP

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

24. jan 2005 22:42

Imam šestletne izkušnje s homeopatijo in po zaslugi le-te sem lahko postopoma zmanjševala in na koncu opustila redno jemanje tablet za zniževanje krvnega tlaka,ter zdravil za redčenje krvi.Že pet let in pol nisem zaužila niti ene samcene tablete. Homeopatske kozmetike pa ne poznam,me pa zanima.Katera številka Vive jo opisuje? Aki

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

25. jan 2005 6:58

Tudi jaz in moja družina imamo zelo dobre izkušnje s homeopatijo, ki jo uporabljamo že okoli 10 let. pozdravili smo tudi pljučnice, vse vrste prehladov, gripe, angine, vnetja, zdravili razne poškodbe in vse kar pač pride v toliko letih. Antibiotikov otroci ne pozanjo, niti jaz, skratka zelo smo zadovoljni, čeprav žal še ni uradno priznana. Kozmetike pa ne poznam, imate kak spletn inaslov?

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

25. jan 2005 7:38

Aki,ali lahko poveš malo več o teh homeopatskih zdravilih za zniževanje krvnega tlaka.zanima me kje se jih dobi in kako se jih uporablja. Lep dan ! jesen

karmenalex  

član od: 29.10.2003

sporočila: 143

25. jan 2005 9:25

Tudi jaz se pridružujem vsem, ki imajo s homeopatskim zdravljenjem dobre izkušnje, pred leti sem uspešno odpravila hude probleme s hemoroidi...Kozmetike pa, žal, ne poznam. Napišite kaj o tem in katerega homeopata pri nas priporočate. LP! Karmen V.

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

25. jan 2005 11:07

Po radiu sem slišala, da je bila včeraj vroča razprava o alternativnih načinih zdravljena v nabito polni dvorani v CD. Upam,da bo pritisk javnosti dovolj močan, da bo alternativa dobila svoje uradno mesto tako kot je to na zahodu, in da bodo tukaj naredili konec mazaštvu. Potem upam ne bo treba spraševati po forumih "ali veš za kakega dobrega..." itd. Sweetie

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

25. jan 2005 18:22

Če se odločiš za homeopatijo pri zdravniku homeopatu,ti ne bo dajal zdravil za konkretno težavo,ampak ti bo s homeopatskimi pripravki iskal ravnotežje v telesu, s tem pa postopoma odpravil tudi tvoje težave. Sicer obstajajo tudi pripravki,katerelahko kupiš v lekarni (žal pri nas še ne) za lajšanje določenih težav. Aki

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

25. jan 2005 18:44

Žal ni opisana homeopatija, ampak v Vivi Vesna V. Godina piše o ozdravitvi raka, katerega si je pozdravila v kliniki Livingston in navaja vse mogoče ukrepe tako pri hrani kot pri čistilil, kozmetiki! Ker je prepovedana uporaba vseh konzervansov je navedla kozmetiko Dr. Hauschko. Ker sem sicer malce" nagnjena" k zdravi prehrani sem takoj odhitela v nabavo te kozmetike. Ker pa sem želela dobiti vzorčke kozmetike, mi je prodajalka povedala da ta kozmetika nima vzorčkov. Ampak, da imajo svojo promotorko, ki pride enkrat na mesec(verjetno odvisno od kraja do kraja) v trgovino Sanolabor in ti naredi nego jaz in moja mami bili ful navdušeni in ne boste verjeli nič ne vsiljuje, da naj kaj kupiš! Predlagam da poskusite! Ja cene so malce višje! Piše da te kreme delujejo na celotno telo in da naj se kreme ne bi uporabljale zvečer, ker koža mora dihat!

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

25. jan 2005 19:42

kot je povedala Aki, homeopatska zdravila ne zdravijo le ene težave, ampak iščejo vzrok in ko ga najdejo in pozdravijo, odpade tudi bolezen, vzporedno pa še kaka druga težava, ki je morda niti nisi omenil. Če želite zdraviti večje težave oz. nesoglasja, si nujno poiščite zdravnika (moja je bila celo dr.sci.), preproste težavice, prehlade npr. ali vročino ipd, pa lahko sčasoma tudi sami, če uporabljate nizke potence, ki ne posegajo tako globoko. Več si preberite v kaki knjigi, ki jih je ogromno. So pa pri nas različni zdravilci, ki izhajajo iz različnih šol in imajo tudi zelo različne pristope k zdravljenju Ja zdravila pa sem med drugim dobijo tudi v nekaterih naših lekarnah, a to gre bolj naskrivaj. Niso pa draga. Glede kozmetike se bom tudi jaz pozanimala v Sanolaborju.

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

28. jan 2005 9:47

Aki a lahko napišeš h komu si hodila? Mami ima cel kup tablet za zniževanje krvnega tlaka pa včasih niti te ne pomagajo. stana

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

30. jan 2005 19:48

Stana!Pri meni je bilo tudi tako,da sem dobila najprej Gopten,ko ta ni pomagal mi je poleg dala še Selektol (pričakovala sem,da mi bo namesto prvih dala druga, ne pa da bom morala jemati kar oboja.Stem da se v vzroke sploh ni spuščala).No pa mi tudi oboja niso pomagala.Ko pa prebereš še stranske učinke zdravil se pa lahko samo zamisliš. Moram še to povedat da so homeopati v osnovi zdravniki,ki na srečo od večine svojih kolegov malo drugače gledajo na zdravje.Moja homeopatka žal ne sprejema novih pacientov in ker zaenkrat njihovo delovanje še ni legalizirano nima pomena,da ti tu navajam njene podatke.LP Aki

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti