Pustni krofi

Darija50  

član od: 22.1.2013

sporočila: 87

3. feb 2013 14:33

Jaz vedno delam krofe iz Hit-mix moke, še nikoli se mi ni zgodilo, da mi nebi uspelo!

 

Delamo tudi po tistem receptu, ki je napisan na embalaži od te moke

Testo mesim s pomočjo miskerja in potem še nekaj mintu z rokami( čisto na koncu)

 

Glede poljnjenja imam pa tudi sama težave,ampak se preživi.

 

Lep dan vam želim!

Darija50

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

4. feb 2013 8:26

Meni pa nekako ne uspe oblika. Niso lepe kroglice, ampak imajo vsaj na eni strani gube. Kako te gube zgladite?



JJ


 

Sporočilo je spremenil(a) JanisJoplin dne 04. 2013 15:50

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

4. feb 2013 8:38

Ja, tudi mene zanima - isto kot Janis.Joplin -  kako narediti kroglico brez gub. Tile krofi mi parajo živce. Vse sorte sem že poskusila, pa mi ne ratajo tako kot bi morali. Z nobeno rečjo do sedaj nisem imela problemov, ratale so mi že bolj komplicirane reči, krofi pa so vedno poraz.

Sweetie

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

4. feb 2013 9:38

Jaz se bom v življenju še česa lotila pripravljat, česar še nisem, a krofi zaenkrat še niso med zanimanjem za peko. Vem, v kateri pekarni imajo res dobre in dokler je možnost se zapeljat do njih in jih kupit, tudi bom :). Tako da je peka krofov pri meni zaenkrat na off, ne obstaja, če bom kdaj na tem da jih pečem, me pa očitno čaka predhodno branje nasvetov in izkušenj.

Naj vam dobro uspejo! Njam njam! :)

anka

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

4. feb 2013 10:36

Tako kot je pač tipično za tole našo malo državico, kjer dobre stvari kar hitro ukinejo, slabe pa dalje prodajajo, me zanima če morda kdo ve, ali se da v MBju dobit PIRINE KROFE?
Lani so jih še imeli pri VESELI HIŠKI, danes pa mi rečejo, da po zadnjih podatkih ne bodo pognali proizvdnje. PA NE SAMO TO!!! TUDI PZ BAGUETTA S POSIPOM (idealne teže 120g- kot je normativ) ni več dosegljiva?!!?? MISLIM. Ja haloooo. Pa morate razumet da sta bila oba produkta zelo prodajana in ljubljena. Sploh ne vem, res ne...
Je rekla prodajalka, da bo malo pritisnila na šefa pa da vidimo...sila dvomim, da bo kaj. Škodaaaaaa

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

4. feb 2013 15:51

Ponavljam vprašanje, ker me odgovor res zelo zelo zanima (in očitno nisem edina):

 

Meni pa nekako ne uspe oblika. Niso lepe kroglice, ampak imajo vsaj na eni strani gube. Kako te gube zgladite?



JJ


 

JJ

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

4. feb 2013 16:23

Ne znam ti odgovoriti, ker se mi gube še nikoli niso naredile, ko sem delala krofe. So se mi pa že med pečenjem na eni strani razprli in so bili videti kot žaba z odprtim gobcem ...

mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

4. feb 2013 16:42

Ne znam ti odgovoriti, ker se mi gube še nikoli niso naredile, ko sem delala krofe. So se mi pa že med pečenjem na eni strani razprli in so bili videti kot žaba z odprtim gobcem ...

mamamia

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

4. feb 2013 16:50

Mislim tiste gube, ki nastanejo, ko testo razdeliš na posamezne kepice in ga potem v rokah oblikuješ? V bistvu sledi, kjer je bilo testo pretrgano/pripognjeno... Pri tebi ne nastanejo? Je potem problem v testu? Pa sem delala po receptu, ki je požel na kulinariki ogromno pohval, če ne največ.

JJ

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti