A mi lahko katera napiše recept za biskvit tort, ki se vam zdijo najboljše. Vem, da jih je v bazi ogromno, samo še nisem nič probala in ne vem kateri je fajn.
lep dan
zvončica
Okraševanje tort
Zvvr7a, jaz delam biskvite navadno po mojem receptu za svetli ali pa temni biskvit. Poglej, mogoče ti bo všeč, je zelo lahek, ker nima veliko jajc (4 na 200g moke) in nič masti, zato je te torte fino takoj pojest, ker se ne drži dolgo, ampak to res ni probelm!
Harmonija, ja s čokolado se res da lepo krasit. Samo jaz bi rada našla ne preveč sladko maso, ki bi jo tudi lahko oblikovala in bi bila pisana - še kaj drugega kot marcipan...
Veri
Pozdravljene
Danes sem pripravljala čokoladno torto po receptu, ki mi ga je predlagala harmonija (od Noe) in je res odlična.
Za okrsitev sem uporabila tudi malce ticino mase. Oblikovat se je dala kr vredu. Ni pa mi šla nikakor razvaljat. Tudi po posladkanem pulto ne. Na kakšno debelino lahko razvaljaš maso, da se še da odlepit od pulta in prenest v željeno obliko.
lp
zvončica
Tudi sama sem v nedeljo delala torto -knjigo -, pa sem tudi sama imela iste probleme kot zvončica s ticino maso -sem jo dolggggggggoooooooo mešala in pustila čez noč počivati kot nam je svetovala naša "dežurna slaščičarka " ,VSE MI JE RAZPADALO ,sem ob malo živcev...............,POMAGAJTE........
LEP VEČER
Marta
Kupovni ticino se razvalja lahko. Ste delale same ticino?
Anera Longin
ANERA ,
SAMA SEM JO DELALA ,iz beljaka in sladkorja v prahu .
LP
Marta
Ja jaz tudi. Bo res potebno kupit in probati.
Sem pa iz maribora in mi je do Vrhnike ali Škofje Loke malo daleč.
Morda pa nam uspe z več prakse
lep večer
zvončica
Jaz sem jo tudi delala sama in to prvič, pa je šlo vse ok... Bom še enkrat probala, če bojo kaki problemi, se nič ne spomnim, da bi bilo kaj... Razen, da je takoooo zelooo sladka, kar mi ni všeč... Jaz beljaka nisem prej nič stepala, samo razžvrkljala z vilico, bil je direkt iz hladilnika in sladkor iz omare, že malo sprijet v kepice, sme ga morala razdrobit prej. Niti nisem pustila čakat - čeprav je boljše, če pustiš, kar mi je ostalo, se je lepše valjalo (naslednji dan). Ne rečem, da mora bit tako, sploh ne! Samo razmišljam, kaj bi lahko bilo... Kako ste delale ve? Probajte dodat žlico glicerina, da se bo lepše valjalo oz. da bo bolj elastično ali pa žlico medu ali košček stopljenega masla, ne vem, ugibam...
Druga možnost je fondant, narediš ga tako, da sladkor (v tem primeru alhko kristalni) najprej kuhate v mali količini vode in potem pregnetete... V tem primeru ni beljakov in se verjetno ne reče masa ticina, je pa precej podobno in se da barvat in oblikovat. Je kdo tako delal?
Slamica, kako ti delaš? tako kot jaz? Samo skup zmešaš, pregneteš, daš počivat, pa je, ne?
Veri
Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.
Za pošiljanje sporočila v forum se prijavite ali vpišite.
Prijavite se lahko tudi z Google računom.
