Čokoladna torta

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

tema odprta - 22. sep 2003 15:45 | ogledi: 12.041 | odgovori: 92

S čim namočite biskvit pri čokoladni torti, da pride bolj sočna?

Suzi

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

22. sep 2003 16:18

Jaz zmešam nekaj žlic jagodne (ali katere druge) marmelade s sveže iztisnjenim sokom pomaranče in segrejem na nižji temperaturi, da se marmelada razpusti. Če torta ni za otroke, dodam še nekaj žlic kivijevega likerja. S tem izdatno napojim biskvit. Gornjo tretjino biskvita napojim po spodnji ploskvi (se pravi tisti, ki pride obrnjena navzdol), če ne se torte ne da lepo premzati z oblivom, ker se biskvit cefra in "lupi". Torta pride res sočna in osvežilna, kljub temu, da je krema čokoladna.

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

22. sep 2003 16:55

Če imam doma malinovec ali sok z gozdnimi sadeži za razredčit, potem oboje razredčim z vodo in dodam malo ruma ali rumovega ekstrata, če je veliko otrok. Če pa soka nimam doma, potem v vodi raztopim nekaj sladkorja in dodam malo ruma, na eno plast biskvita pa nato še namažem marmelado z gozdnimi sadeži. Vedi pa, da je taka torta boljša naslednji dan, ko se biskvit dobro napije. Asja

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

23. sep 2003 15:00

Hvala obema. Noa omenjala si tudi čokoladno kremo. Kako jo narediš? Sicer sem imela v mislih, da bi poizkusila tisto, ki je bila že parkrat omenjena na forumu: da v sladki smetani raztopiš čokolado ohladiš in naslednji dan stepeš. Ali sta jo že preizkusili? Vse kreme, ki sem jih delala zadnje čase (kjer prevladuje maslo) se mi zdijo pretrde. Suzi

aida  

član od: 28.8.2003

sporočila: 37

23. sep 2003 15:18

Suzanaz. ja sam ti radila tu kremu super je , meni je to najbolja čokoladna krema koju sam jela. a moram priznati da sam recept pokupila tu od vas. aida

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

23. sep 2003 16:30

Suzana! V soboto sem tudi sama preiskusila kremo s smetano in ćokolado. Jaz sem dala 7 dcl rastlinske smetane in 30 dag jedilne čokolade. Vse sem naredila, kot so svetovali. Presenečena sem bila, ker je bila zjutraj krema čisto trda. Nato sem jo pretresla in zmešala, nakar se je pričela mehčati in smetana se je lepo naredila. Meni osebno je bila krema zelo okusna, vendar presuha, zato sem ji na koncu s kuhalnico vmešala še kakčen deci ali dva mleka, da je postala bolj voljnata in s tem bolj sočna! Se izplača poskusiti, saj je res odlična! Martina

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

23. sep 2003 16:31

Aja, biskvit namočim z vodo, ki ji dodam sladkor (zavrem), nato pa dodam še rum. Martina

DanaS  

član od: 23.2.2003

sporočila: 391

23. sep 2003 16:39

Ali uspe samo z rastlinsko smetano? jaz jo namreč ne maram, ker ima zame okus po šlagu, katerega sem nekoč jedla na morju in imela njegov okus v ustih še cel dan. Dana

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

23. sep 2003 16:44

Ahoj! Ja, jaz uporabim ravno tisto, ki je bila omenjana na forumu. Zavrem 7 dl sladke smetane in v njej raztopim 350g jedilne čokolade. Krema je zelo čvrsta, ni nič suha, z njo se da čudovito, gladko premazati tudi zunanjost torte-namesto obliva. Za prepojit bistkvit pa se mi zdi ta mešanica z marmelado in pomarančnim sokom enkratna, ker da torti poleg sočnosti tudi sadno svežino! Poskusi, boš videla! Vse kolegice, ki so probale mojo torto, uporabljajo moj recept.

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

24. sep 2003 13:21

Ali moraš nujno uporabiti jedilno čokolado? Verjetno mora biti tudi dobro, dče dodaš mlete lešnike ali mandeljne? Suzi

aida  

član od: 28.8.2003

sporočila: 37

24. sep 2003 13:32

ja sam stavila od Schwartau kuverturu, ali probala sam i sa Gorenjkom koju vi preporučujete i bilo je dobro. nisam stavljala unutra lješnjake, ali vjerojatno ako hoćeš možeš. Noa koji je to tvoj recept za biskvit? daj nam recept za tu tvoju super tortu. Hvala. aida

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti